Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

waljo

Zerwana końcówka sprężyny Oris kal 454

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry, macie Koledzy jakiś pomysł na zrobienie nowego otworu o przekroju 1x 1,5 mm w sprężynie naciągowej w mechanizmie jak w temacie?. Chodzi o te końcówkę, która jest na wałku. Końcówka sprężyny pękła razem z oryginalnym zakończeniem.  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzeba by miec chyba sporo samozaparcia, zeby robic zaczep w sprezynie od strony walka :)

Kolega kiniol wskazal jedynie sluszny kierunek naprawy :)


Przepraszam za brak polskich znakow ale po prostu ich nie mam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mam możliwości kupienia tej sprężyny, myślałem o czymś w rodzaju punktaka zarobionego na prostokąt o odpowiednich wymiarach i spróbować ten otwór wybić. Podobnie jak przy robieniu dziurek w np. pasku. Może by się udało, a jak nie to pozostaje szukanie dawcy. mam nawet jednego na oku tylko mechanizm jest 712 pytanie czy sprężyna będzie pasować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam chcesz to zrobic bez narzedzi ?

Ta sprezyna z wysylka to koszt 18,5 GBP. Mozesz tez dopasowac sprezyne wg. rozmiaru w mm 1.50 x 0.095 x 280 x 8.5


Przepraszam za brak polskich znakow ale po prostu ich nie mam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba jednak będę szukał dawcy. Pytanie o cal. 712 czy sprężyna będzie ta sama co w 454?. Czy gdzieś to można sprawdzić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie . To inna sprezyna. Dluzsza i grubsza


Przepraszam za brak polskich znakow ale po prostu ich nie mam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Elektrodrążarką ładnie wyjdzie, wiertłem dentystycznym też powinno się udać. We własnym zakresie to zależy co kto potrafi. Obróbka cieplna w domowych warunkach może się nie udać. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Elektrodrążarki nie posiadam, nie mam trochę czasu na to, ale myślę, że wytłoczenie tego otworu moim sposobem da radę zrobić. Ta końcówka jest miększa niż pozostała część sprężyny. Dam znać Panowie jak to poszło. Darek - z czego to Kolega wywnioskował z długością sprężyny bo jestem ciekawy. Posiada Kolega jakieś opisy techniczne mechanizmów. Pozdrawiam serdecznie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do wycinania/wybijania otworów w sprężynach są odpowiednie narzędzia

 

post-27334-0-25509400-1539187749.jpg

 

Te na zdjęciu są odpowiednio małe tak że swobodnie powinno się wyciąć

otwór w środkowym zwoju sprężyny lekko ją tylko wysuwając, największy

wybijak ma około 1 x 1,5 mm. W każdym dobrze wyposażonym zakładzie

powinni Ci to zrobić za parę groszy lub przysłowiowe "bóg zapłać" :)

 

Pozdrawiam

Roman

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Qurcze o czymś takim myślałem, fajna rzecz. Popytam u lokalnych zegarmistrzów. Jak nie będą mieli to spróbuje wykonać coś podobnego se starych kombinerek. To jest po prostu dziurkacz do sprężyn. Super, dzięki za podpowiedz. Pozdrawiam.  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.