Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

lukasz_p

Kolejna OMEGA vintage - prośba o opinię

Rekomendowane odpowiedzi

Koledzy,

Zerknijcie proszę na poniższą ofertę. Prośba o wszelkie spostrzeżenia. Tarcza wg Was faktycznie oryginalna?

Rozpatruję zakup pierwszego vintage'a a zielony jestem w temacie jak trawa na wiosnę...

 

https://allegro.pl/omega-seamaster-mala-sek-lata-60-stan-bdb-sklep-i7534690073.html

 

Z góry dzięki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten zegarek jest kombinowany pod każdym kątem a cena z kosmosu.


OMEGA SEAMASTER 300M

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten zegarek jest kombinowany pod każdym kątem a cena z kosmosu.

 

Spodziewałem się kubła zimnej wody ale nie myślałem że oferta jest aż taka zła ;)

 

Jestem na etapie zakupu swojego trzeciego sikora. Budżet +- 2K zł ale jak trafi się coś fajnego to i 3K uda się wyskrobać.

Jeszcze miesiąc temu zakupu vintage'a w ogóle nie brałem pod uwagę. Miał być nowy tisek albo cerka na skórzanym pasku, koniecznie z jasną tarczą (białą lub kremową) w automacie w budżecie ok 2K. Przeglądając allegro natknąłem się na jakąś vintage'ową Omegę no i stało się... Główne założenia takie same czyli biała tarcza, maksymalnie prosty i klasyczny najlepiej z centralną sekundą. Nie chcę zegarka po renowacji których pełno na allegro. Dopuszczam polerkę koperty aby z zewnątrz nie był zaorany natomiast chciałbym aby tarcza, wskazówki i indeksy były w oryginalnym stanie.

 

Jakoś wybitnie spodobały mi się Omegi. Pytanie wprost - czy z tym budżetem jestem w ogóle w stanie kupić coś godnego uwagi biorąc pod uwagę moje założenia? Pytanie drugie, czy 99% ofert na allegro to takie "okazje" jak w załączonym przeze mnie linku?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można kupić ładna omege do 2tys ale trzeba swoje odczekać. W dziale sprzedam widziałem ładną dynamic.


OMEGA SEAMASTER 300M

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wdziałem ale to nie to czego szukam jeśli chodzi o wygląd.

 

Celuję w modele wyglądające jak w linku poniżej - bez daty byłoby jeszcze lepiej.

https://allegro.pl/omega-seamaster-cal-611-rok-prod-1965-i7579773510.html

 

Będę cierpliwie śledził bazarek na forum, allegro, ebay i chrono24 i wrzucał linki z ofertami do oceny bo bez pomocy właduję się na minę... ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdyby był 38-39mm to by było optymalnie ale chyba większość vintage'owych zagarków z lat 50tych i 60tych kręci się w okolicach 33-35mm. Nigdy takiego sikora nie miałem...

 

Ważniejsza kwestia na chwilę obecną, to czy egzemplarz ten prezentuje sobą coś sensownego i czy nie jest kolejnym kombinowanym pod kątem sprzedaży szrotem. Nie ukrywam że bardzo mi się podoba i czegoś takiego szukam - minimalistyczny i na pierwszy rzut oka niemalowany...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uwierz że różnica pomiędzy 33 a 34 jest bardzo duża a pomiędzy 33 a 35 to już kosmos.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moim zdaniem nie warto choć to 30t2 i tych zegarków jest dość mało

koperta oczywiście polerka

tarcza ok

koronka nie od tego zegarka

sam mechanizm swoje przeszedł co widać po korozji

gdyby cena była o 1 tyś zł niższa to ok


OMEGA SEAMASTER 300M

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moim zdaniem nie warto choć to 30t2 i tych zegarków jest dość mało

koperta oczywiście polerka

tarcza ok

koronka nie od tego zegarka

sam mechanizm swoje przeszedł co widać po korozji

gdyby cena była o 1 tyś zł niższa to ok

 

Dziękuję, jak zawsze konkretnie i rzeczowo.

Sprzedający posiada go 4 lata, odchylenia dobowe ok 25 sekund, zegarek nie miał w tym czasie "dużego" serwisu.

Co do ceny, do wzięcia za 2300zł z przesyłką więc daleko do urwania tysiaka o którym piszesz.

Nie ukrywam że pod względem designu oraz ogólnego stanu zewnętrznego bardzo mi się podoba. To jest to czego szukam jeśli zdecyduję się na zakup vintage'a.

 

Chłopaki zabili mi klina z tą wielkością. Średnicę nadgarstka mam 18,5cm a szerokość 6-6,5cm. Na co dzień noszę albo tiska 39mm albo cerkę 43,5mm. Ta Omega ma 33mm bez koronki i 41mm LTL i zaczynam się zastanawiać czy to faktycznie nie jest zbyt mało jak na mój nadgarstek...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam nadgarstek 18cm i mam podobną omegę- moim zdaniem z fajnym paskiem zegarek wygląda spoko (w końcu to vintage)

ja na twoim miejscu mając powyżej 2tyś poczekałbym aż trafi się jakaś o średnicy 37mm- czasami bywają w dziale sprzedam na forum


OMEGA SEAMASTER 300M

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki ;) W kwestii vintage'a będę cierpliwie czekał i podrzucał linki bo z moją zerową wiedzą w tym zakresie sam właduję się na minę  ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ciężko jest znaleźć starą niekombinowaną omegę za rozsądne pieniądze ale najszybciej chyba będzie na forum w dziale sprzedam- kwestia czasu


OMEGA SEAMASTER 300M

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.