Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Kraft

Przedwojenna pasówka, jaki to mechanizm

Rekomendowane odpowiedzi

Może ktoś mi odpowie - czy jesteście w stanie zidentyfikować werk? Brak sygnatur poza podziałką z literami na półmostku balansu, tymi prymitywnymi drapami proszę się nie sugerować (sam je zrobiłem w wieku wczesnomłodzieńczym......). Raczej pasówka z kieszonki, tarcza klejona więc nie chcę pod nią zaglądać, może ktoś mi powie coś więcej? Balans żółty, niecięty, włos Breguet, kotwica chyba stalowa. 

post-102478-0-52584900-1538648544_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no właśnie tarczę ma Cyma, ale nierówno osadzoną (sekundnik nie jest centralnie), myślałem że zegarmistrz wziął pierwszą lepszą jaką miał. Teraz, po oliwieniu, zegarmistrz w zakładzie stwierdził, że to nie jest nic wartościowego. Zdawało mi się, że gdzieś coś takiego widziałem właśnie jako flaki Cymy, ale nie mam pewności. Tavannes, powiadasz......hmm...

Aha, jakby co, to chodzi o ten sam

http://zegarkiclub.pl/forum/topic/166573-cyma-rapaport-przedwojenny/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tarcza jest "samoróbką", ale nawiązuje ona do tematu.

Jeśli to pamiątka to zachowaj ją - nie jest nic niewarta.

Poczytaj o manufakturze Cyma/Tavannes, a zobaczysz dużą historię marki, sięgającą też za ocean. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tarcza jest "samoróbką", ale nawiązuje ona do tematu.

Jeśli to pamiątka to zachowaj ją - nie jest nic niewarta.

Poczytaj o manufakturze Cyma/Tavannes, a zobaczysz dużą historię marki, sięgającą też za ocean. 

spokojnie, nie jest na sprzedaż, proszę się rozejść :) Jako dziecko bawiłem się nim, bo był niesprawny i poniewierał się w szpargałach. W latach młodzieńczych dałem do renowacji, a majster zdarł ze mnie, oj! jak on mnie złoił....pewne rzeczy widzę dopiero teraz.....No i do dziś wkładam na rękę od święta. Tylko jest już mocno wypracowany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Podobna zawartość

    • Gość zdzichu
      Przez Gość zdzichu
      Cześć
      Z pewnością jak zbieracie vintage to też macie swój ulubiony mechanizm. Ja pokochałem automaty felsy 
      Głównie za ich konstrukcję i to jakiej wysokiej jakości są


    • Przez Shadowsniper
      Szanowni Państwo, po raz kolejny proszę o pomoc, tym razem w naprawie mechanizmu do Longines kaliber 5602. Zegarek damski dość ładnie utrzymany generalnie po przejściach ale stanowi dla mnie pewnego rodzaju wyzwanie. Całość prawdopodobnie po upadku dorobione szkło złamana oś balansu i brak wałka naciągu i oczywiście koronki. Czy któryś z szanownych państwa użytkowników byłby w stanie podać mi namiar bądź samemu jeśli posiada taki mechanizm sprzedać mi go? Priorytetem jest balans i wałek, koronka nie stanowi jakiegoś wielkiego problemu dla użytkownika. Przepraszam za zdjęcie nadgarstka chodzi oczywiście o środkowy zegarek po prostu nie wiem jak przyciąć to zdjęcie. Może któryś z szanownych użytkowników miałby szkło do tego modelu. Numer części balansu to 721


    • Przez T Atomicus
      https://chronometercheck.com/seiko-nh35-nh35a-movement/?utm_content=cmp-true
      … ciekawy jak dla mnie artykuł.
       
    • Przez bordakm
      Kupię mechanizm Felsa 400 w szczególności poszukuję koła zapadkowego i koła sekundowego





×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.