Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

pmwas

"Kultowe" audio z dawnych czasów

Rekomendowane odpowiedzi

Takieotototo - zgz 10/8-S2 z Diory na "kultowym" kobalcie...

 

post-2232-0-14458900-1544651145_thumb.jpg

 

To kolejna pozycja, której po prostu musiałem posłuchać.

Kolumny grają, inaczej niz np wspominane tu Zg40C... znaczy po prostu słabiutko.

Ale wrócę do tego pozniej.

 

post-2232-0-28962000-1544651260_thumb.jpg

 

Chyba nie widac na fotce, bo z tylu ciemno, ale zestawy pochodzą z roku 1974. i są... sprawne.

To właśnie jest znak czasów, choc oczywiście trzeba pamietać że "kobalty" mają zawieszenia z porządnej gumy.

 

Jednak - koledze w MA bronze woofery rozkleiły się po jakichś 10 latach, moje (niegdyś) Kef iQ3, po ok 10-12 latach nabawiły się szpetnych pęknięć gumowego resora, który ewidentnie się kończy, a "kobalty" ochoczo grają na sporych wychyleniach membran. I git.

Trwałość tych kolumn jest po prostu kosmiczna, i nie jest to wyjątek, bo te przetworniki często spotyka się sprawne.

 

post-2232-0-40232600-1544651619_thumb.jpg

 

Głośnik wysokotonowy to papierowy stozek.

Nie otwierałem tych kolumn, ale podobno "zwrotnicę" stanowi tu po prostu kondensator w torze tweetera.

 

Na zdjęciu kolumny grają z - takim se - wzmacniaczem łódzkiej Foniki, ale testowałem tez na lepszym sprzęcie i dalej "bida".

 

W muzyce "pop-rock" są jeszcze znośne, podobnie jak w małych składach jazzowych, ale przy trudniejszym materiale robi się kaszana. I nie chodzi nawet o to, ze przestarzały stozek jest mało szczegółowy (bo jest), ale o rozjaśnioną, skrzecząca średnicę. Rownież za sprawą rzeczonego stożka, jak mniemam...

 

Słowem - piękne, zabytkowe głośniki, ale brzmieniowo mogą przegrać z co lepszymi "boomboxami".

Zdecydowanie warto obejrzeć i posłuchać, ale brzmienia raczej się nie pokocha ;)


Miłego dnia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy może ktoś podpowiedzieć jaką antenę wewnętrzną kupić do amplitunera technics z lat 90-tych. Czy ma to być antena że wzmacniaczem, czy bez wzmacniacza. Jeżeli to możliwe to proszę o link do jakiegoś popularnego elektromarketu. Zaznaczam że chodzi mi o prostą i tanią antenę. Pod wpływem tego tematu uruchomiłam moją wieże :) i dokupiłam amplituner, miałem wzmacniacz stąd moje pytanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

Słowem - piękne, zabytkowe głośniki

 

Zabytkowe tak, ale z pewnością nie piękne :)

 
 
 

 


 
 
 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mojej ex rozleciał się stary Soniak, więc wyszykowałem jej taki prezent na gwiazdkę, jako zastępstwo:

post-106853-0-08311800-1544692375_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zabytkowe tak, ale z pewnością nie piękne :)

 

A mnie sie podobają :) lubię takie starocie :)


Miłego dnia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to rozumiem, ja też :) , ale co innego lubić, a co innego określić mianem "piękne" :)

Pzdr.


 
 
 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co innego ładny zabytek, a co innego coś, z czego sypie się próchno. Stare tonsile z próchniejącym gąbkowym zawieszeniem i rozsypującą się na proszek płytą wiórową nie najlepiej zniosły próbę czasu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cóż - od kiedy wpadli na pomysł z pianką poliuretanowa ząb czasu bardziej je nadgryza :) stad pomysł z zg40 - mają zawieszenie tekstylne ;)

A to rozumiem, ja też :) , ale co innego lubić, a co innego określić mianem "piękne" :)

Pzdr.

One są piękne. I z maskownicami i bez.


Miłego dnia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Radioodbiornik Maria R801. 

 

Rodzice kupili to radio w latach '70. Grało, umilało czas. Później w latach '90 zostało przestrojone i dalej grało. W pewnym czasie zostało schowane do szafy i zastąpione jakąś mini wieżą Sharpa. Kilka lat temu odkopałem radio. Wziąłem do odnawianego mieszkania, aby znów umilało czas. Po remoncie oczyściłem je z kurzu i farby. Dalej grało, lecz po jakimś czasie zaczęło gubić fale, czasem rzęziło. Kilka miesięcy temu oddałem je do naprawy i serwisu. Nie było łatwo znaleźć fachowca, który podjąłby się naprawy, a obdzwoniłem wszystkich lokalnych serwisantów sprzętu AGD. W końcu znalazłem serwis na Wolskiej 111 w Warszawie. Facet zna się na rzeczy. Radio znowu ślicznie odbiera fale i gra. Wszystkie przyciski i funkcje działają.

 

Jestem z niego dumny. Jest ze mną już tyle czasu i dalej dzielnie płyną z niego dźwięki. Przeżyło 2 kolejne mini wieże Sharpa i Sony. Po tylu latach zacząłem się nim interesować od strony technicznej i dowiedziałem się, że jest to odbiornik o wyższej jakości niż średnia. Nie dziwi mnie to, bo rodzice by bubla nie kupili oraz pewnie dlatego wciąż działa i niech działa dalej  :)

 

 

A pamiętacie magnetowidy? Przegrywanie, nagrywanie kaset VHS z LP?  ;) Kiedyś miałem Panasonica NV-J30 wspaniała maszyna  :wub:  :rolleyes:  :)

post-82877-0-91687200-1546278989_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja nabyłem takie czynne radyjko... moje dzieciństwo . Fajnie słuchać i przeglądać przy okazji np: "Zegarki rosyjskie i radzieckie". A instrukcja anteny z 1970.... poezja59a061cb1fc6bb5020c9201b8a75666f.jpg

 

Wysłane z mojego Moto G (5S) Plus przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...a to radyjko...post-80094-0-09967400-1550423981_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też wrzucę. ;) U mnie grają takie B&W Matrix 1, z lat 70:

p1030913.jpg

 

Napędza je co prawda całkiem współczesny, ale inspirowany vintagem Peachtree Audio Nova:

nova-hgb.jpg

 

Niestety jakiś czas temu posłuchałem Boenicke Audio W5 i stoję przed poważnym wyborem - kupić kolumny, czy zegarek. :D 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolumny!!!.... i zegarek

 

 

Wysłane z mojego Moto G (5S) Plus przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolumny!!!.... i zegarek

 

 

Wysłane z mojego Moto G (5S) Plus przy użyciu Tapatalka

 

Wtedy dojdą jeszcze koszty nowego mieszkania, bo żona wyrzuci mnie z domu.  :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wtedy dojdą jeszcze koszty nowego mieszkania, bo żona wyrzuci mnie z domu.

trudny orzech....

 

Wysłane z mojego Moto G (5S) Plus przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety jakiś czas temu posłuchałem Boenicke Audio W5 i stoję przed poważnym wyborem - kupić kolumny, czy zegarek. :D

 

Takie maluchy? Ja co jakiś czas mam pokusę pt. Matrix 801, grają rewelacyjnie, ale te rozmiary...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie maluchy? Ja co jakiś czas mam pokusę pt. Matrix 801, grają rewelacyjnie, ale te rozmiary...

 

 

Tak, są małe, ale totalnie wymiatają. Grają jak coś dużo większego, szczególnie w mniejszych pomieszczeniach. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kosmos - wyglądają na sporo młodsze...


Miłego dnia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie maluchy? Ja co jakiś czas mam pokusę pt. Matrix 801, grają rewelacyjnie, ale te rozmiary...

 

A mnie od zawsze chodzą po głowie ProAc Response 2.5

Używki mają już znośne ceny, jak trafić drugą serię to będzie całkiem niezły stan. Tylko czy brać kolejne kolumny zamiast kolejnego zegarka? ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie czasem gdzieś po głowie tułają się Response 2, jeszcze z czasów plastikowych membran. Trudne do znalezienia, a ciekawość...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.