Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Michelangelo

Orient Ray 2 - dziwne zachowanie - mocno śpieszy w czasie "poruszania"

Rekomendowane odpowiedzi

Zauważyłem dziwne zachowanie w moim Rayu. Po 30-minutowym spacerze zyskał +4 sekundy (względem pomiaru sprzed to +110s/dobę). Spacer bez żadnego wymachiwania rękoma, normalne, wolne ruchy rąk. Dziwi mnie to o tyle, że mój Seiko 5 w podobnej sytuacji zyskuje/traci może 0,5 sekundy i jest to w granicach dokładności jego mechanizmu. Dokładność Orienta w spoczynku jest za to OK - średnio w granicach ±6s/d. Niepokoi mnie to bo w sytuacji dłuższego użytkowania np. całodniowa piesza wycieczka czy choćby pójście na imprezę/wesele gdzie więcej się tańczy zegarek może sporo zyskać - minutę albo więcej na dzień.

 

Pytanie do posiadaczy Rayów / Mako - czy u was też zdarza się takie zachowanie? Ten typ tak ma czy można to wyregulować?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aktualnie noszę cały czas Mako II i z ostatnich dni ma około 4s na plus dziennie. 'Spacerowany' codziennie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Ja kupiłem w maju br. Mako 2 na SW. Od początku robi średnio +15s/d z tym że jak leży "po nocy" to mieści się w +10s.  Standardowo po dniu w pacy +20s.ale intensywnie noszony potrafi ponad 30s "nadgonić". Nie ma znaczenia w jakiej pozycji leży. Zawsze w spoczynku łapie ok. 10s. Pewnie da się go wyregulować ale na razie szkoda mi otwierać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o mojego ray 2 to zauważyłem że "lubi" być dużo noszony. Jeśli noszę go codziennie do pracy i mam na ręku po 10 godzin to spieszy się ok 3 sek na dobę. Natomiast jeśli noszę go sporadycznie np. na spacer i krótko jest na ręce, to potrafi przyspieszyć ponad 10 sek tego dnia. Lubi być po prostu jedynym zegarkiem i zawsze mieć mocno nakręcona sprężynę. Wówczas odpłaca się punktualnoscia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich miłośników zegarków Orient, a Orient Ray II w szczególności ;)

Odnośnie dokładności  mojego zegarka - niestety, nie mam dobrego zdania -  tuż po zakupie (09.2018) spieszył mi w granicach przyzwoitości, tj. około 15 sekund na dobę, od jakiegoś czasu zegarek spieszy 40 sekund/dobę.

Zegarek kupiłem w Niemczech (poprzez stronę https://www.schoeneuhren.de),dziś zadzwoniłem do firmy Poljot, zostałem poinformowany, że firma Orient nie posiada autoryzowanego sprzedawcy na terenie Niemiec, więc w grę wchodzi jedynie regulacja (bądź naprawa) odpłatna.

 

Wygląda więc na to, że kupując Orienty w Niemczech nie można wyegzekwować naprawy gwarancyjnej w Polsce ;(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość mkuka

@michelangelo:

"Spacer bez żadnego wymachiwania rękoma, normalne, wolne ruchy rąk...."

tak nie nakręcisz sprężyny. Spieszenie jest częstym objawem nie nakręconej sprężyny.

Jeśli można nakręć ręcznie. Jeśli nie da się - to zmień styl spacerowania. pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.