Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Gość fidelio

Historia pewnej sprzedaży...

Rekomendowane odpowiedzi

Nie ma się co oszukiwać , kupujący nie poważny i gdyby miał choć trochę honoru ,zwróciłby Ci wszystkie koszty , które poniosłeś.Nauczka na przyszłość , że nie wysyłamy za pobraniem.Poza tym nie wiem czy słyszeliście ale jest pewien rodzaj oszustw na pobranie z możliwością sprawdzenia paczki przed zapłatą.Polega to na tym ,że wysyłasz zegarek i potencjalny kupujący przy kurierze dokonuje podmianki na inny np. fake i odmawia odbioru przysyłki.D o Ciebie wraca paka z innym zegarkiem.Teoretycznie nic nie możesz już zrobić.Także radzę uważać.Są też wałki tego typu ,że dostajesz na maila fake potwierdzenie dokonanej wpłaty na swoje konto oraz prośbę szybkiej wysyłki towaru.Także nie wysyłajcie nigdy towaru póki nie macie kasy fizycznie na koncie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

"Kolega" do tej pory nie raczył się ze mną skontaktować...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zawsze w przypadku wysyłki za pobraniem biorę od kupującego z góry kasę za wysyłkę paczki plus jakąś małą zaliczkę amortyzującą. Wtedy od razu odsiewa się idiotów z góry.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Też od tego zacząłem, ale ...mam miękkie serce, więc wyszło jak wyszło ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zawsze w przypadku wysyłki za pobraniem biorę od kupującego z góry kasę za wysyłkę paczki plus jakąś małą zaliczkę amortyzującą. Wtedy od razu odsiewa się idiotów z góry.

 

Zgadza się, zdrowe i bezpieczne podejście dające obu stronom jakieś gwarancje. No nie szalejmy znowu, czasem się jest sprzedawcą, a czasem kupcem... fajnie jest dostać całą kwotę na konto z góry, ale niefajnie jest zapłacić z góry i dostać figę z makiem, prawda?     

Też od tego zacząłem, ale ...mam miękkie serce, więc wyszło jak wyszło ;-)

 

Jak to mówią "żeby mieć miękkie serce trzeba mieć twardą d...". 


Langel 17 jewels - Bulova Accutron Automatic 63B98 - Citizen Proximity BZ1000-54E - Swatch YIS403 - Alba AEFD557

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Podobno :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Drobna informacja jest taka, że jak wynika z trackingu DHL, ODBIORCA ODMÓWIŁ PRZYJĘCIA PRZESYŁKI... Teraz już wiem, dlaczego DHL jeszcze w ciągu dnia, w piątek (pierwotnie przesyłkę można było odebrać w piątek do 18tej), zaczął proces powrotnego jej wysyłania do mnie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciul nie kolega.

Gówniarz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Mam nadzieję, że dzięki tematowi inni forumowicze będą ostrożniejsi niż ja, robiąc jakieś interesy z tym "kolegą" ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś jutro pojutrze za tydzień będzie miał inny nick i tyle


O i T 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś jutro pojutrze za tydzień będzie miał inny nick i tyle

Tu masz racje, ale jak takiego "gościa" skutecznie ud***ć?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Kwiatek

"Kolega" do tej pory nie raczył się ze mną skontaktować...

Podobno użytkownik się z Tobą skontaktował i wyjaśnił. Czy to prawda?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś jutro pojutrze za tydzień będzie miał inny nick i tyle

Wystarczy znac adres i chlopa kazdy odpusci. Mysle ze kolega fidelo udostepni na priva jezeli ktos bedzie chcial sprzedac jednopostowcowi...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie co Wy się jednopostowcom dziwicie, mnie wczoraj też spotkała niemiła niespodzianka i to z kimś kto ma ponad 1500 postów na tym forum.

Mieliśmy dokonać wymiany zegarków, padło pytanie w jaki sposób to zrobimy, zostawił numer telefonu.

Po ok 2 godzinach wysłałem sms z propozycją spotkania w połowie drogi, po chwili info zwrotne że zegarek się sprzedał (od miesiąca się nie mógł sprzedać a tu nagle na mój sms już sprzedany) myślę ok takie jego prawo, a tu dziś zegarek na bazarku podbity do góry. Można?  Można!!!. I niby szanowany użytkownik z wynikiem ponad 1500 postów. Od takich osób spodziewałbym się załatwienia tej sprawy w inny sposób. 

 

A i najlepsze, dziś przesłał PW że jego kolega będzie w Warszawie na giełdzie kolekcjonerów z jego zegarkami i żebym sobie podjechał POMACAĆ. Pomacać to ja sobie mogę coś innego a nie Twoje zegarki  :lol:.

 

Stare czasy z przed paru lat już tu na forum nie wrócą. Oj nie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To teraz będziecie chłopu co jakiś czas gitare zwracać? Po co? Jesli jest ktoś w stanie zapłacić za przesyłkę pobraniowa to niewiedzę przeszkód by mógł spłacić przelewem przed wysłaniem


O i T 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ludzie nie mają zasad i honoru.Takie czasy nastały niestety...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Kwiatek

Chłopaki póki co proszę o powstrzymanie się od osadów. Podobno użytkownik odezwał się do fidelio i wyjaśnił. Sprawa jest trochę dziwna, ale może czegoś więcej się dowiemy niebawem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Chłopaki póki co proszę o powstrzymanie się od osadów. Podobno użytkownik odezwał się do fidelio i wyjaśnił. Sprawa jest trochę dziwna, ale może czegoś więcej się dowiemy niebawem.

Tak, potwierdzam, wczoraj o 19.50, poprzez nasz komunikator nastąpił kontakt. Kolega tłumaczył się wypadkiem samochodowym oraz tym, że na komputerze logowała się jego narzeczona. Przeprosił, poprosił o nr konta celem przekazania mi należności za wysyłkę oraz celem zrobienia przedpłaty w wysokości 100 (sto) złotych, bo nadal jest zainteresowany kupnem zegarków. W odpowiedzi powstrzymałem się od jakichkolwiek komentarzy informując tylko, że z mojej perspektywy sprawa jest już zamknięta i że nie jestem już zainteresowany sprzedaniem mu tych zegarków. Tyle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, potwierdzam, wczoraj o 19.50, poprzez nasz komunikator nastąpił kontakt. Kolega tłumaczył się wypadkiem samochodowym oraz tym, że na komputerze logowała się jego narzeczona. Przeprosił, poprosił o nr konta celem przekazania mi należności za wysyłkę oraz celem zrobienia przedpłaty w wysokości 100 (sto) złotych, bo nadal jest zainteresowany kupnem zegarków. W odpowiedzi powstrzymałem się od jakichkolwiek komentarzy informując tylko, że z mojej perspektywy sprawa jest już zamknięta i że nie jestem już zainteresowany sprzedaniem mu tych zegarków. Tyle.

Wg mnie wystarczyło ostrzec przed nierzetelnym kupującym. Rozumiem wzburzenie ale wywlekanie całej tej historii na forum ze szczegółami jest mało eleganckie...

 

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Pozwolisz, że się nie zgodzę, biorąc w szczególności pod uwagę to, że od samego początku powstrzymywałem się przed ocenami, komentarzami, itp., starając się przedstawić tylko suche fakty. Wierzę, że to mi się udało. Nadal też uważam, że miałem prawo oczekiwać jakiejś informacji ze strony tego usera... Oczywiście szanuję Twoje zdanie w tym temacie, ale się z nim nie zgadzam, wychodząc też z założenia, że ta historia może mieć znaczenie dla innych użytkowników tego forum.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ze niby co jest nieeleganckie? Opisanie tej historii ze ktoś zamawia dwa zegarki (to nie bułka z mlekiem z Tesco) i wali w... wypadek a może raczej kolizja? I czy w ogóle coś takiego miało miejsce? Czy logowanie narzeczonej na komputerze przeszkadza w odebraniu i zapłacie za zegarki?


O i T 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na szczęście jest nadal szerokie grono użytkowników, którym zapakuję, wyślę zanim.sprawdzę czy przelew dotarł.

Nie raz tak zrobiłem i nie raz dostałem zegarek w dniu w którym dopiero robiłem przelew.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Na szczęście jest nadal szerokie grono użytkowników, którym zapakuję, wyślę zanim.sprawdzę czy przelew dotarł.

Nie raz tak zrobiłem i nie raz dostałem zegarek w dniu w którym dopiero robiłem przelew.

To prawda, sam się pod tym podpisuję. Na forum jest całe mnóstwo ludzi, z którymi wszedłbym w taki "deal". To zawsze jednak kwestia zaufania, które musi mieć wszelako jakieś podstawy i które nie bierze znikąd :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Kwiatek

Tak, potwierdzam, wczoraj o 19.50, poprzez nasz komunikator nastąpił kontakt. Kolega tłumaczył się wypadkiem samochodowym oraz tym, że na komputerze logowała się jego narzeczona. Przeprosił, poprosił o nr konta celem przekazania mi należności za wysyłkę oraz celem zrobienia przedpłaty w wysokości 100 (sto) złotych, bo nadal jest zainteresowany kupnem zegarków. W odpowiedzi powstrzymałem się od jakichkolwiek komentarzy informując tylko, że z mojej perspektywy sprawa jest już zamknięta i że nie jestem już zainteresowany sprzedaniem mu tych zegarków. Tyle.

Dziękuję.

Mam nadzieję, że czegoś to nauczy przyszłych użytkowników, którzy będą próbowali takich praktyk. Rozumiem, że użytkownik poprosił Cię o to, żebyś ponownie wysłał mu zegarki za pobraniem?? :D

Serio nie wiem skąd oni się biorą...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.