Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Auroct

Citizen AT8011-55E

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, nabyłem zegarek Citizen AT8011-55E z funkcją radio controlled i mam problem z ustawieniem godziny poprzez fale radiowe gdy wybieram strefę czasowa Paryż zegarek ustawia inna godzinę niż mamy u nas. Zgłaszam się o pomoc z ustawieniem do was. Jestem kompletnie zielony to mój pierwszy konkretny zegarek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po wcześniejszym manualnym ustawieniu a następnie wybraniu paryżu jest nadal minuta opóźnienia to nie powinno się skorygować ? Słyszałem że zegarek sam się łączy o 1 czy 2 w nocy z zegarem atomowym. Ustawi się to samo czy coś źle robię :/ ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A robiłeś korekcję położenia wskazówek?


Żyć to znaczy ryzykować. W przeciwnym razie, jesteś wyłącznie bierną bryłą przypadkowo zebranych molekuł, niesioną prądem Wszechświata.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak wszystkie ułożone na godzinę 12 a data między 31 a 1. Dodam że w nocy nie skorygowało się. A jak użyłem opcji odbioru sygnału to strasznie długo to robiło i przestawiło mi godzinę. Jak sprawdzam czy zegarek odbiera sygnał wskazówka pokazuje komunikat No.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przestawiło Ci godzinę i jest ok, czy dalej późni o minutę? Z czym porównujesz czas?

Wskaźnik odbioru sygnału zmienia się na no, jeśli odciągniesz koronkę i coś przestawisz. W czasie odbierania sygnału wskazówka powinna być pomiędzy ok i no (na godzinie 9). Jest tak, gdy wymuszasz synchronizację?


Żyć to znaczy ryzykować. W przeciwnym razie, jesteś wyłącznie bierną bryłą przypadkowo zebranych molekuł, niesioną prądem Wszechświata.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, jest na pozycji RX doczytałem ze akumulator musi być w pełni naładowany może to pomoże. Po ostatniej ręcznej synchronizacji minuty są okej tylko z godziną problem bo jest o jedną później. Dni tygodnia też mi się nie synchronizują. Doładuje akumulator do pełna i zobaczę. Czas porównywałem z zegarem atomowym online i z godzina w komputerze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O godzinę poźni czy jest o godzinę do przodu? Jak późni to prawdopodobnie masz czas letni wyłączony. Ze swoim (inny model, ten sam mechanizm) też miałem na początku problem z synchronizacją, ale na tym polegał, że nie chciał złapać sygnału, ale jak już złapał to wszystko ustawił. Zauważyłem też, że w tym samym miejscu wystarczy go obrócić o 90 stopni i problemy z połączeniem znikają.


Żyć to znaczy ryzykować. W przeciwnym razie, jesteś wyłącznie bierną bryłą przypadkowo zebranych molekuł, niesioną prądem Wszechświata.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Okej mam prawidłową godzinę a co z data ? Nie powinno samo ustawić ? 

Edit : Jednak dalej się późni o pól minuty.

Edit 2 : Przy oknie zegarek znalazł sygnał po ręcznym odbiorze sygnału zegarek chodzi co do sekundy. Dziękuje za wasza pomoc, temat do zamknięcia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy Citkach musi być bardzo silny sygnał radiowy, a przynajmniej tak u mnie było. W porównaniu do G-Shocków, które łapią synchronizację nawet w zamkniętym pudełku i w dowolnym położeniu, Citizeny niestety nie chciały. Dopiero na parapecie i skierowane na zachód łapały właściwy czas.


..."Wszys­tko jest możli­we. Niemożli­we po pros­tu wy­maga więcej cza­su"... Dan Brown

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.