Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
gucio6

Orient Star SDK05004K0

Rekomendowane odpowiedzi

Zegarek kupilem nowy. Mam go rowne dwa tygodnie. Zauwazylem jedna wazna rzecz. Jak go nosze, a pracuje bardziej fizycznie to strasznie sie spieszy, np o 9 rano ustawialem go rowno z godzina w telefonie a po poludniu spieszyl sie o 3-5min !

Czasem wydaje mi sie ze spieszy sie mniej. A raz nawet po 2 czy 3 godzinach spieszyl sie juz ponad 1 min.

 

Dodam co wazne, ze jak go nie nosilem 2 doby to chodzil perfekcyjnie co do minuty.

 

Co robic?? Zegarmistrz? Gwarancja?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jezdze dosc duzo autem. Pracuje przy samochodach czyszcze je, sprzatam, piore. Czasami jaka mechanika. Reka non stop sie rusza, dosc dynamicznie. Ostatnie dwie noce w nim spalem bo bylem tak zmeczony ze zapomnialem go zdjac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Charakter Twojej pracy sprawia, że mechanizm pracuje w stanie maksymalnego naciągu. To jest raczej stan normalny dla zegarka z naciągiem automatycznym, więc nie powinien mieć tak dużej odchyłki dobowej.

Zainstaluj sobie aplikację WatchCheck i przez kilka dni zarejestruj odchyłki podczas noszenia i spoczynku zegarka (odkładając go w różnych pozycjach). Wtedy będzie jasne, czy spieszy się bardziej podczas noszenia.


Jurek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dookreśl fizyczną pracę, bo to może mieć wpływ na dokładność zegarka.

Charakter Twojej pracy sprawia, że mechanizm pracuje w stanie maksymalnego naciągu. To jest raczej stan normalny dla zegarka z naciągiem automatycznym, więc nie powinien mieć tak dużej odchyłki dobowej.

Zainstaluj sobie aplikację WatchCheck i przez kilka dni zarejestruj odchyłki podczas noszenia i spoczynku zegarka (odkładając go w różnych pozycjach). Wtedy będzie jasne, czy spieszy się bardziej podczas noszenia.

Spieszy sie ewidentnie. Nie potrzeba tego nawet zapisywac. Dzis o rownej 17 synchronizowalem go z telefonem i na obecna chwile spieszy sie juz 30-40sekund. I prawdopodobnie jesli dzisiaj go zdejme na noc, ustawie co do sekundy i jutrzejszy dzien go nawet nie dotkne to bedzie wskazywal idealnie.

 

P. S podpowie mi ktos jak korzystac z tego programu watch check? Nie znam angielskiego.

Edytowane przez gucio6

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od wczoraj kontroluje go z tym programem na telefonie i wychodzi na to ze jak go nie nosze to jest bardzo punktualny. Wiec problem pojawia sie kiedy zaczynam go nosic. Co w zwiazku z tym? Zegarmistrz i regulacja?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie nosić. :)

 

Jeśli masz gwarancję, korzystaj.

Edytowane przez brz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko nie chcialbym byc miesiac bez zegarka. Dlatego czy zegarmistrz powinien ogarnac temat?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzis o 8 rano zalozylem go na reke. A tak przez ostatnia dobe lezal.

 

Co w zwiazku z tym?

post-106560-0-44820400-1539338658_thumb.png

Edytowane przez gucio6

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widze ze wszyscy sie udzielaja ze hohoooo... Jak pytalem o sklep w ktorym kupowalem to nie bylo przeciwskazan itp... Jak sie teraz okazuje zegarek prawdopodobnie wadliwy to nikt slowem sie nie odezwie.

 

"bedzie wszystko dobrze" , "nie wymyslaj" , "napewno wszystko jest ok" takie byly wasze zapewnienia... A tu klops... I mam zegarek na swoje 30ste urodziny.

 

Dziekuje bardzo. Nie napisze wiecej bo mogloby byc za mocno.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ale czego jeszcze oczekujesz? Ktoś z nas ma przyjechać i Ci ten zegarek naprawić albo wymienić na nowy?

 

Polecanie sklepu nie ma nic do tego, czy zegarek działa prawidłowo. To zwyczajnie mały, relatywnie delikatny przedmiot mechaniczny – nie napędza go wiatr słoneczny. Mógł oberwać w transporcie. Teoretycznie mógł leżeć na dużym subwooferze i się namagnetyzował. Można sobie gdybać, ale fakty są takie, że zegarek nie działa jak trzeba. Tak duże odchyłki raczej nie wynikają z błędów w pomiarze (mierzysz za często, ale musiałbyś się naprawdę postarać, żeby zrobić to spaprać aż tak bardzo). 

 

Widzę, że kupiłeś go w Polsce, więc masz normalną gwarancję. Gdybym miał zegarek na gwarancji, to bym z niej skorzystał zamiast oddawać go byle jakiemu bateryjkarzowi, który nie będzie nawet potrafił sprawnie go otworzyć i porysuje kopertę. Tak też poradziłem, ale Ty nie chcesz, bo będziesz tęsknił. 

 

Masz drugie rozwiązanie: znajdź jakiegoś sensownego zegarmistrza i mu ten zegarek daj do naprawienia. Przy dobrym wietrze wszystko będzie ok, a zegarek wróci do Ciebie może trochę szybciej. Jeśli jednak gość namiesza i nie da rady, autoryzowany serwis, do którego i tak będziesz musiał wysłać ten zegarek, raczej nie przejdzie nad tym do porządku dziennego.

 

Trzecie rozwiązanie to czekanie, aż naprawi się samo (a raczej się nie naprawi).

 

Innych opcji raczej nie widzę. To nie fizyka kwantowa.

Edytowane przez brz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja się może na zegarkach jakoś super nie znam, ale do takiej pracy fizycznej jak ty opisujesz na początku wątku to bym raczej g-shock'a zakładał lub co najwyżej kwarca a nie zegarek mechaniczny/automatyczny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie. Temat wydaje się być dla mnie załatwiony. Oczywiście zegarek odesłałem do sklepu gdzie kupiłem (zegarkinareke.pl), potwierdzili występowanie opisanego przeze mnie problemu, oddali do serwisu, dostali odpowiedz ze powstało jakieś otarcie na tarczy... (myślę sobie.... fizykiem nie jestem ale jeśli powstaje tarcie tzn ze coś chodzi/porusza się ciężej a co za tym idzie wolniej, więc bardziej zegarek by się późnił niż spieszył do tego stopnia) no ale ok. Po 12 dniach zegarek spowrotem u mnie, Sprzedawca powinformował że powinno być ok, i żeby posprawdzać sobie po swojemu. Po godzinie noszenia, 22s pośpiechu CHOLERA JASNA ! ! ! dzwonie ponownie do gościa, rozmowa prowadzona z mojej strony była już bez zbędnych ceregieli... Sprzedawca poinformował mnie że jeszcze dzisiaj wysyła mi drugą sztukę (nową).  Super.

 

Na drugi dzień nowa sztuka już u mnie. (wiec fizycznie posiadam 2 zegarki). Na drugim egzemplarzu folia na deklu, jednak pasek zegarka wydawał mi się a raczej jestem tego pewny 100% że był nie raz i nie dwa zakładany. Ale ok, w końcu swojego nosiłem miesiac i był bardziej odkształcony do ręki. Zegarek bez zadnych skaz rys itp. No i W KOŃCU działa jak się należy, jak powinien działać zegarek za tą kase.

 

Nosiłem obie sztuki na obu rękach... po 2 dobach, "stary" zegarek przyspieszył 10min ! ! ! 

 

Nie wierzę w to ze tego typu odchyłka sama sie naprawi z biegiem czasu.

 

Generalnie obawiałem się bardzo reklamowania w sklepie w którym kupiłem, bo w trakcie realizacji reklamacji naczytałem się tone negatywnych informacji nt firmy Kapałków... myślałęm że będę odsyłany itp.... Jednak muszę przyznać że jestem pomimo moich obaw bardzo zaskoczony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę podrzucę temat bez nominacji do złotej łopaty.

 

1/ Czy autor wątku tu zagląda i mógłby po roku zapodać małą recenzję po rocznym użytkowaniu tego  OS-a ?

2/Jeśli ktokolwiek ma identycznego i użytkuje go już jakiś czas - również miło byłoby poczytać opinie .

Mam taki zamysł w głowie..stąd szukam opinii.

 

HOP.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ad.2 użytkuje takowy i mam podobne obserwacje jak autor wątku tj. mocno spieszy jak jest aktywny dzień, jak spokojnie użytkowany lub leżak to bez więkzych odchyłek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ad.2 użytkuje takowy i mam podobne obserwacje jak autor wątku tj. mocno spieszy jak jest aktywny dzień, jak spokojnie użytkowany lub leżak to bez więkzych odchyłek

 Na innym mechaniku Orienta mam podobnie. Jeśli pracuje w spokoju do 10-12 godzin na dobę to śpieszy +7s.

Jak czasami zaczyna o 7mej a kończy 1-2 w nocy  mocno ćwicząc to wychodzi +12-13 sek/24.

Czyli w ciepłym otoczeniu i przy większym/dłuższym max naciągu przyśpiesza . Dość logiczne.

Na razie ma miesiąc więc się "dociera" .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam swojego około roku, używany na przemian z innymi - jednak u mnie aktywny dzień powoduje, że spieszy ponad normę producenta :( . Jak znajdę czas to oddam na serwis w tym miesiącu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.