Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

robbie123

Orient czy Zeppeling

Rekomendowane odpowiedzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanów się nad opcją Open Heart, gdyż może Ci się szybko opatrzyć. Tak twierdzi duża część nabywców takich modeli. Co do wyboru pomiędzy Orientem a Zepellinem brałbym Orienta, który oferuje własne mechanizmy, zaś w tym Zeppelinie siedzi najzwyklejsza Miyota.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do wyboru pomiędzy Orientem a Zeppelinem brałbym Zeppelina, który oferuje mechanizmy Miyoty, zaś w tym Oriencie siedzi najzwyklejszy Orient.

 

I pytanie: w czym Miyota jest lepsza (lub gorsza, mnie tam bez różnicy) od Orienta?


Ale Tudora to Ty szanuj!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie jestem specjalistą, ale mój pierwszy automat to Twoja trzecia propozycja - Zeppelin Flatline, tylko w innej kolorystyce. Jestem bardzo zadowolony. Jeśli masz możliwość, to obowiązkowo przymierz przed zakupem (akurat tego Zeppelina znajdzisz w Swiss).  Mojego drugiego automata będę szukał również z open heart.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do wyboru pomiędzy Orientem a Zeppelinem brałbym Zeppelina, który oferuje mechanizmy Miyoty, zaś w tym Oriencie siedzi najzwyklejszy Orient.

 

I pytanie: w czym Miyota jest lepsza (lub gorsza, mnie tam bez różnicy) od Orienta?

 

No wiesz, "in house".  :lol:

 

@robbie123:

 

A co do meritum, to ja bym brał Zeppelina, bo bardziej mi się podoba, a do Orienta czuję awersję. Te zegarki są na zbliżonym poziomie, weź ten który do Ciebie bardziej gada.;)


Langel 17 jewels - Bulova Accutron Automatic 63B98 - Citizen Proximity BZ1000-54E - Swatch YIS403 - Alba AEFD557

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam esteema II z białą tarczą i jestem bardzo zadowolony. Za 500 zlotych świetna jakość. Oczywiście jak to budżetowy orient koronka i wahnik chodzą jak w traktorze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie orient z drugiego linku bije na głowę pozostałe zegarki. Zeppelina bym nie kupił dla siebie, choć obiektywnie muszę przyznać, że można go porównać z pierwszym z orientów. Ale z drugim? Wypukłe szkło, pięknie poprowadzona, lekka boczna linia koperty... Zeppelin przy tym to niemiecki czołg.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Orient to stara marka z długą tradycją (70 lat na rynku, jakkolwiek obecnie należy do Seiko, jeszcze bardziej długowiecznej firmy), a Zeppelin to marka powstała ad hoc. Sądzę, że komuś to też może robić różnicę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Orient to stara marka z długą tradycją (70 lat na rynku, jakkolwiek obecnie należy do Seiko, jeszcze bardziej długowiecznej firmy), a Zeppelin to marka powstała ad hoc. Sądzę, że komuś to też może robić różnicę.

W Zeppelinie werk od Citizena, czyli firmy ze 100 letnią tradycją... tak można długo. ;) Zegarki podobnej klasy i "prestizu", brać co się podoba i tyle.


Langel 17 jewels - Bulova Accutron Automatic 63B98 - Citizen Proximity BZ1000-54E - Swatch YIS403 - Alba AEFD557

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zeppelin mniej popularny, dlatego chyba nieco ciekawszy w tym zestawieniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dopóki nie trafiłem na to forum, Orient kojarzył mi się z patelniami we wściekłych kolorach (zieleń itp.) z lat 90-tych. Dopiero tu nabrałem szacunku dla dokonań firmy. Brałbtym Orienta. Choć do samej Miyoty nie mogę mieć zastrzeżeń.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.