Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

pekaes

JAKI ZEGAREK NA 40-TE URODZINY?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Was,

 

zblizaja sie moje czterdzieste urodziny i w zwiazku z tym chcialbym zrobic sobie zegarkowy prezent.

Obecnie posiadam dwa bardziej klasowe zegarki, dwa Eposy, tj. Sophistiquee 3386 oraz Sportive 3397.

 

Czego szukam? No wlasnie, z tym mam problem. Mysle jednak, ze celuje w cos bardziej klasycznego, na jasnej/bialej tarczy, na pasku, o srednicy 40-42 mm. Oczywiscie automat. 

 

Budzet: do 5 tys. PLN, choc gdyby cos wpadlo mi w oko i bylo w niewiele wiekszej cenie, to pewnie bylbym w stanie dolozyc jeszcze troche. Poniewaz pracuje w branzy lotniczej, zawsze chcialem miec pilota. No ale pilota (Eposa) juz mam. Zawsze podobaly mi sie tez zegarki z fazami ksiezyca, ale wydaje mi sie, ze w zakladanym budzecie ciezko bedzie cos znalezc.

 

Mimo, ze mam dwa Eposy i bardzo je lubie to teraz ciagnie mnie do innego producenta. W jednym ze sklepow internetowych znalazlem bardzo ladna Eterne Adventic. Co sadzicie o tym zegarku?

 

Poza tym, ze wzgledu na skrzywienie zawodowe, niesmialo zerkam wciaz na kolejnego pilota (Fortis). Moze wiecie, czy jest szansa na kupno Fortisa Pilota na bialej tarczy w mniej wiecej zalozonym budzecie?

 

Czy mozecie mi cos polecic/podpowiedziec?

 

Wszelkie sugestie mile widziane;)

 

Dziekuje i pozdrawiam,

 

K.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Sinn 104 :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

fidelio, podobno długo się na nie czeka. Kolega mógłby nie zdążyć na te urodziny.  :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Tak, jak się chce trochę zaoszczędzić i nie kupuje się bezpośrednio od producenta ;-) Tak czy inaczej uważam, że warto :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W jednym ze sklepow internetowych znalazlem bardzo ladna Eterne Adventic. Co sadzicie o tym zegarku?

zależy którą wersję. mi najbardziej się podoba 7660.41.46.1273, ale to raczej 7k ;)

bliżej budżetu bym popatrzył na 7682.41.10.1700

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ma być klasyczy to może takie:

 

Oris Artix Date

post-106574-0-13765400-1539359675.png

Frederique Constant Classics Moonphase

post-106574-0-94894700-1539359692.png

 

Dodam uprzedzając, że moja wiedza jest mizerna i kierowałem się jedynie wyglądem i założonym budżetem. Jeśli to złe propozycje to bardziej doświadczeni koledzy na pewno zareagują  :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje za dotychczasowe propozycje.

 

Jesli chodzi o wskazana przeze mnie Eterne, to jest to model Adventic Date 2970.41.62.1326. Taki klasyczny "garniturowiec". Mozecie cos wiecej powiedziec o tym modelu? Obok niego, na mojej krotkiej liscie urodziwych zegarkow wciaz jest takze Epos Emotion 3390.152.20.20.25.

 

Jesli chodzi o Glycine, to jakos nie przemawia do mnie ta marka. Oczywiscie wiem, ze to zacna manufaktura, ale jednak nie jestem do niej przekonany...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli chodzi o wskazana przeze mnie Eterne, to jest to model Adventic Date 2970.41.62.1326. Taki klasyczny "garniturowiec". Mozecie cos wiecej powiedziec o tym modelu?

fajny klasyk na podstawowym mechanizmie. Alpinę na SW 200 możesz mieć za 2000-2500zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje za dotychczasowe propozycje.

 

Jesli chodzi o wskazana przeze mnie Eterne, to jest to model Adventic Date 2970.41.62.1326. Taki klasyczny "garniturowiec". Mozecie cos wiecej powiedziec o tym modelu? Obok niego, na mojej krotkiej liscie urodziwych zegarkow wciaz jest takze Epos Emotion 3390.152.20.20.25.

 

Jesli chodzi o Glycine, to jakos nie przemawia do mnie ta marka. Oczywiscie wiem, ze to zacna manufaktura, ale jednak nie jestem do niej przekonany...

Napisz do kolegi Tik Tak, nie wiem czy przypadkiem nie ma takiego Episa w wyprzedaży

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

fajny klasyk na podstawowym mechanizmie. Alpinę na SW 200 możesz mieć za 2000-2500zł

Czyli co? Nie warto iść w kierunku Sellity? Przepraszam za naiwne pytanie, ale jaka jest różnica między Sellita a ETA? Jak to wygląda w praktyce?

Napisz do kolegi Tik Tak, nie wiem czy przypadkiem nie ma takiego Episa w wyprzedaży

Pisałem, pisałem????. Od niego mam zresztą dwa obecne Eposy. Lubię je, ale teraz ciągnie mnie ku innemu producentowi, nieco wyżej pozycjowanemu????.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To może Longines master collection - jest akcent lotnicze:-)klepsydra ze skrzydłami.

Co do faz księżyca to:

Oris Artelier Complication

Eterna Soleure w chronografie ale zdecydowanie starsza referencja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Jeśli może być kostka, to poszukałbym także Orisa Rectangular.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli może być kostka, to poszukałbym także Orisa Rectangular.

Nie, kostka odpada...

To może Longines master collection - jest akcent lotnicze:-)klepsydra ze skrzydłami.

Co do faz księżyca to:

Oris Artelier Complication

Eterna Soleure w chronografie ale zdecydowanie starsza referencja

O tak, ta Eterna jest genialna. Ale mocno za droga.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poszukałem czegoś z "40" w nazwie, żeby było okolicznościowo. I oto Corniche Heritage 40. Może nie odpowiada wszystkim założeniom, ale pasuje do okazji.

post-106853-0-10936600-1539722409_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiem ze pisałes o białej tarczy ale piloty klasycznie miały raczej czarne tarcze

a najbardziej klasycznym pilotem w tym budzecie to

 

Stowa Flieger Classic 40

https://www.stowa.de/en/Flieger+Klassik+40+no+logo.htm

 

lub eventualnie z białą tarczą - bardziej elegancki i tanszy to Marine Classic 40

https://www.stowa.de/en/Marine+Klassik+40+wei-.htm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze limitka Orisa dedykowana Kubicy? Miescisz się w budżecie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Powtórzę się, ale co tam :-) Sinn 104 ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej,

dzięki za wszystkie propozycje.

Nie miałem specjalnie czasu, by zająć się tematem. Dostałem kilka ofert na pw i muszę powiedzieć, że jedna z nich bardzo kusi;)

Mam pytanie (jestem mało doświadczonym forumowiczem): ponieważ wspomniane oferty pochodzą od osób fizycznych i często dotyczą zegarków używanych, jak zweryfikować autentyczność zarówno sprzedającego, jak i samego produktu? Oczywiście, z zachowaniem dyplomacji...  :) Dzięki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Najlepiej spotkać się w realu, obejrzeć zegarek, popatrzeć w papiery, o wszystko wypytać, itp. Generalnie jednak, jak masz oferty od forumowiczów, to IMO jest to i tak najbezpieczniejszy sposób na kupowanie zegarków ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej spotkać się w realu, obejrzeć zegarek, popatrzeć w papiery, o wszystko wypytać, itp. Generalnie jednak, jak masz oferty od forumowiczów, to IMO jest to i tak najbezpieczniejszy sposób na kupowanie zegarków ;-)

 

No tak, to najlepszy sposób, ale dzieli nas spora odległość.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Jak zegarek jest tego wart, to żadna odległość nie powinna być problelem ;-) Zawsze w grę wchodzi też np. pobranie z opcją sprawdzenia...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.