Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość awi

Opłatę za dział „autentyczność / wartość”

Rekomendowane odpowiedzi

Gość awi

Piotr (tarant) - i o to chodzi. Są bardzo dobre fora które działają z opłatami. Ale tu...za pomysł dostajesz młota łun pytanie o certyfikatach. Certyfikaty, nawet od handlarzy, są tyle wart co ten papier na którym są pisane. Nie ma bardziej wartościowego „certyfikatu” niż opinia od osoby której ufam (jako „znawca”) w danej marce...

 

Ile poszczególnym osobom kosztowało czasu aby tę wiedzę zbierać? Sądze że lata czytania i macania. No cóż....niech będzie jak jest. Jak wszyscy są ok, to ja mam problem a nie reszta.

 

Ciao Ciao & pa pa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

btw. zastanawiam się co Cię do tego skłoniło? bez sensu imo.

Bóg go opuścił :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość awi

Zamknijmy to..,,,Nic konstruktywnego z tego już nie wyjdzie

Edytowane przez awi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sam czesto mecze ludzi z forum o org pewnych zegarkow i nigdy nie myslalem by za to placic

 

ale 

 

mysle nad starszym rolexem ktore jak wiadomo sa podrabiane na potege i z mila checia zaplacil bym te 50zl np awiemu (ekspert od rolexow) by cierpliwie pomogl mi cos kupic 

dobra opcja jesli ktos chce cos kupic nietuzinkowego

ale jak ktos cos znlazl na strychu i chche sprawdzic to pewnie nie zaplaci 


If you want to ma­ke God laugh, tell him about your plans

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z jednej strony rozumiem zamysł pobierania opłat za WYCENĘ, bo o ile szerzenie wiedzy zegarkowej i wzajemna pomoc w identyfikacji zegarków dla miłośników, w ramach działalności Klubu, powinna zostać bez opłat, to nie widzę powodu, dla którego osoby, które chcą jedynie informacji za darmoszkę by realnie zwiększyć swój zarobek przeliczalny już na złotówki, miałyby nie płacić, szczególnie, że zupełnie przez przypadek, niedalej jak wczoraj, wpadłem na temat osoby wypytującej o zegarki kieszonkowe, która to osoba później wstawiała te informacje wprost do opisów akucji na allegro. Jeśli nawet takie zbieranie informacji dotyczyło tylko kilku procent zegarków przeznaczonych na handel, to przy 150 sztukach, zwiększenie zarobku dzięki darmowym informacjom z forum staje się rzeczywistością. Jeśli ktoś chce zarobić, to nie widzę powodu dlaczego miałby oczekiwać darmowej pomocy, przy czym wspomniana osoba była jeszcze na tyle bezczelna, by poddawać w wątpliwość sens istnienia forum, skoro ON nie może uzyskać informacji których ŻĄDA.

 

Z drugiej jednak strony, nie wiem na ile monetyzacja takich usług miałaby być zorganizowana. Mówimy tutaj o osobach z zewnątrz, które nie miałyby pojęcia o zasadach panujacych na forum, przez co przy wprowadzeniu opłaty byłby jeszcze większy bałagan, próby obejścia regulaminu, etc. Wystarczy wspomnieć, że dział Bazarku dla sprzedawców profesjonalnych, też nie zagrał za pierwszym razem i były problemy z jego formą, mimo tego, że użytkowały go osoby związane z forum od lat. Dodatkowo:

- do wyceny danej marki miałyby być przypisane dane osoby na stale, by mieć pewność, że się znają na wyrobach danego producenta?

- co, jeśli nie miały by czasu na odpowiedź?

- co, jeśli by się pomyliły?

- kto miałby to wszystko weryfikować i kontrolować?

 

To, że dział płatnych wycen jest na innych forach, nie oznacza to, że działa poprawnie. Jest pełno grup na FB, na których można wyceniać różne rzeczy, starocia, zabytki, antyki. Poziom dyskusji, emocji i opinii wywołuje u mnie czasami wewnętrzne zażenowanie - nie jestem pewny czy potrzebujemy takiego obciążenia na forum. I bez tego bywa gorąco w różnych tematach.


sam czesto mecze ludzi z forum o org pewnych zegarkow i nigdy nie myslalem by za to placic

 

ale 

 

mysle nad starszym rolexem ktore jak wiadomo sa podrabiane na potege i z mila checia zaplacil bym te 50zl np awiemu (ekspert od rolexow) by cierpliwie pomogl mi cos kupic 

dobra opcja jesli ktos chce cos kupic nietuzinkowego

ale jak ktos cos znlazl na strychu i chche sprawdzic to pewnie nie zaplaci 

W taki przypadku dałbym ogłoszenie na bazarku w poszukiwaniu kogoś, kto podjąłby się wyceny/pomocy w zakupie i z sam wybrał oferenta, któremu gotów jestem zaufać w tej kwestii. Nie raz i nie dwa widziałem podobne posty dotyczące zakupów grupowych czy kupna danej rzeczy z portalu zagranicznego, jednak w obleganym temacie z tysiącami postów, takie ogłoszenie mogłoby przepaść. Oddzielny post z wyszczegolnionym tematem zakupu i kryteriami, oraz ceną do uzgodnienia rozwiewałny wszelkie wątpliwości i dawałby czytelny przekaz wystawiający oczekuje. Po czasie mogłaby z tego powstać nawet oddzielna kategoria na Bazarku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rozumie i masz racje, mozna i tak. 

ale watpie by np awiemu chodzilo o zarobek.

mi tam temat sie podoba, oddzielilo by to tematy typu, "kupielm od cygana", "znazlem w ziemi zegarek i jeszcze tykał- czy org", "znalazlem na strychu".

w dziele takim mozna by dyskutowac, dzielic sie wiedza w odroznianiu fake od org w markach premium, czy prosic o pomoc w znalezieniu takeigo a takiego zegarka w dobrej cenie. 

bo jak sie wchodzi do naszego dzialu z identyfikacja to sie powoli odechciewa ciagle pytania czy ta omega org czy nie, czy warto za nia zaplacic czy nie, czy zarobie czy nie. taki poprostu dzial level up dla obeznanych w miare i chcacych sie rozwijac


If you want to ma­ke God laugh, tell him about your plans

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rozumie i masz racje, mozna i tak. 

ale watpie by np awiemu chodzilo o zarobek.

mi tam temat sie podoba, oddzielilo by to tematy typu, "kupielm od cygana", "znazlem w ziemi zegarek i jeszcze tykał- czy org", "znalazlem na strychu".

w dziele takim mozna by dyskutowac, dzielic sie wiedza w odroznianiu fake od org w markach premium, czy prosic o pomoc w znalezieniu takeigo a takiego zegarka w dobrej cenie. 

bo jak sie wchodzi do naszego dzialu z identyfikacja to sie powoli odechciewa ciagle pytania czy ta omega org czy nie, czy warto za nia zaplacic czy nie, czy zarobie czy nie. taki poprostu dzial level up dla obeznanych w miare i chcacych sie rozwijac

 

Ale znowu, dostęp do płatnego działu premium dla stałych, znanych i lubianych użytkowników? Czyli Ci, którzy do tej pory jak mogli, udzielali się na forum, wymieniali doświadczeniami i czerpali wiedzę od kolegów mieliby płacić za możliwość prowadzenia dyskusji, które teraz prowadzą w otwartych tematach? No i jak miałoby to powstrzymać jednopostowców od zadawania takich pytań bezpłatnie?

 

Też mi się odechciewa kiedy czytam niektóre tematy z działu identyfikacji, bo posty czasami są wbrew wszelkim normom, zarówno regulaminowi forum, zasadom ortografii jak i dobrego wychowania, no ale to niestety znak czasów*. Zasada: "słuchaj, jednopostowcze zasmarkany, jak chcesz za darmo i bez dziękuję potwierdzenia oryginalności swojego rolexa z cynfolii, albo wyceny jakiegoś koszmarka, to niestety zapłać piątaka na cele statutowe forum" jest prosta w swoim zamyśle, ale niestety bardzo trudna do zastosowania.

 

* Wystarczy wejść na grupy FB typu "wygrzebane na strychu, złomie i ryneczku" - na pewną liczbę ludzi proponujących ciekawe przedmioty, fachowe odpowiedzi i wysoki poziom, przypada podobna liczebnie grupa handlarzyków, cwaniaczków i ostatnich prostaczków, którzy potrafią zohydzić wszystko. Niby można nie czytać i się nie denerwować, ale okazuje się (o czym już pisałem), że bez sprzeciwu na takie działania nie będzie w Internecie już żadnej enklawy, gdzie grupa entuzjastów jest w stanie podyskutować, bez patałachów, którzy zwabieni darmoszką i możliwością zarobku, włażą w obesr*nych buciorach i robią chlew mając zupełnie w nosie, że są gośćmi i wypadałoby okazać minimum kultury.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość awi

Dziękuje za konstruktywne wypowiedzi i dziękuje „nupel”, za zaufanie i komplement.

 

Mi nie chodziło i chciałbym to jeszcze raz podkreślić, o płatność do osoby oceniającej, tylko na konto Forum, aby mieć, jak słusznie powiedzieliście, dostęp do działu, dla wszystkich - starszych i nowych - którzy chcieliby tam sobie podyskutować i podpytać. Do tej pory nie było certyfikatu i dalej nie będzie. Doradzają dalej Ci co zwykle.

 

Moim zdaniem nie jest to skomplikowane...płacić, masz dostęp do informacji. W tym dziale wtedy wszyscy (po opłacie) którzy chcą pomogą i wszyscy którzy chcieliby się czegoś dowiedzieć pytają.

 

Ja się zupelnie zgadzam, że informacje te są cenne i moim zdaniem, np PLN 50, jest niczym, w porównaniu do tego co mógłbym stracić lub zyskać. A dział mógłby się stać bardziej rzeczowy. Teraz jest to wysypisko....

 

Oczywiście jest to fajnie, mieć dostęp do wszystkiego za free. Ale (jak pewna częśc osóB) wchodzić, pytać, naciskać bo za wolno mu te odpowiedzi wpisują, jest jak dla mnie trochę beszczelne.

 

Regulamin, jedynie musiałby „zabraniać” aby wyceny i doradztwo się znalazły w pozostałych działach...

 

Takie rozwiązania funkcjonują na różnych forach i ogromnie się zmniejszył ten ogólny traffic „wejść / pytać / wyjść”

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Opłaty można by wprowadzić dla forumowiczów chętnych oczywiście i mogli by mieć wpisane to w swojej info ze są premium a pieniądze przeznaczyć na lepszy serwer np żeby i zdjęcia cytować można było i może był by szybszy! :P Profitem dla płacących był by np darmowy kalendarz klubowy.

Opłaty na bazarku też powinny być np.5zl na cele charytatywne dla dzieci chorych na raka np.

Oczywiście stworzyli byśmy temat w dziale sprzedam ze skanem albo zdjęciem przelewu i ci co by nie uiszczali opłaty by się może wstydzili, że sprzedają a w temacie nie widnieją!

 

Co do opłat za wycenę? Czy ja wiem pozwolić na swobodną wycenę i dyskutować ewentualnie o tym co i jak to widzimy.

 

 

Co do samych wycen poszczególnych Zegarkow Chrono24 robi to całkiem dobrze tylko wystarczy odjąć 25-30% od ceny tam widniejącej jeszcze wejść na ebay w aukcje zakończone i już wiemy co i jak w popularnych modelach.

Edytowane przez szwed

Zegarkow!!! Ile by nie bylo to i tak jest za malo!!! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość awi

Zgadzam się z tobą „szwed”

 

Ja nie myślałem o opłate za wycenę tylko opłatę za dostępność do działu...w nim możesz zapytać o autentyczność / ile sądzicie jest wart, bo chciałbym go sprzedać na bazarku / itd....

 

Te PLN 5.00 za bazar też jestem za.

 

Każdy ma, mniejsze lub większe, wymagania, że forum powinno być takie czy owakie...bardziej nowoczesne itd...ale skąd forum ma wziąć pieniądze na to? Jedyne lepsze źródło to chyba reklamy. A ile było dyskusji że nie taka reklama / ten rozmiar...

 

To jest platforma która została nam udostępniona i która my również kształcimy. Ale można się również dołączyć i wspierać tę platformę.

 

Pomysł z kalendarzem tez jest bardzo fajnym dodatkiem dla forumowiczów „Premium”

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja chętnie zapłacę te 50zl by się czegos nauczyć.

Kiedyś w dziale rolexa pokazywali forum/ temat z zagranicznego forum gdzie pokazywali jak odróżnić org od fake na jakie elementy zwrócić uwage No i oczywiscie pomagali w znalezieniu org zegarka itp.

Wiem ze jest sporo takich opracowań po różnych forach i pełno filmików ale nienkazdy mimo to potrafi znaleźć różnice. Zalewa nas fala chińskich dobrych podróbek, wiec będzie o czym dyskutować bo każdy model jest inny i każda markę po czymś innym idzie poznać czy to pam czy rolek czy omega.


If you want to ma­ke God laugh, tell him about your plans

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mimo wszelkich niedogodności lepiej byłoby nie wprowadzać opłat...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja chetnie zaplace  oplate za wycene , bo w sumie , ktos wykona dla mnie prace . 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem koszty forum, ale jestem za brakiem opłaty. Biorąc pieniądze za usługę w jakimś stopniu bierzcie odpowiedzialność za wyrażoną opinię. Teraz to forum to grupa pasjonatów którzy dzielą się swoją wiedzą, czym więcej komercji tym mniej klimatu. Przypuśćmy że wprowadzicie opłatę za dział autentyczności. Kto będzie podnosił odpowiedzialność za ewentualne pomyłki? Kto będzie stroną w sporze z ewentualnym sprzedawcą który nie będzie zgadzał się z wydaną opinią? Już niektórzy sprzedawcy monitoruje to forum, a przy niektórych wartościach zegarków ewentualne roszczenia mogą być spore.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś już o tym pisałem na forum. Na NAWCC jest osobny dział przeznaczony do wyceniania. Płatny. Ma to swoje wady (kto ponosi odpowiedzialność za nietrafną wycenę?, kto ma prowadzić "dział księgowy" forum, czy koszt nie przekroczy wpływów?) i zalety ("skanalizowanie" pytań osób ignorujących regulamin).

 

 

Rozumiem koszty forum, ale jestem za brakiem opłaty. Biorąc pieniądze za usługę w jakimś stopniu bierzcie odpowiedzialność za wyrażoną opinię. Teraz to forum to grupa pasjonatów którzy dzielą się swoją wiedzą, czym więcej komercji tym mniej klimatu. Przypuśćmy że wprowadzicie opłatę za dział autentyczności. Kto będzie podnosił odpowiedzialność za ewentualne pomyłki? Kto będzie stroną w sporze z ewentualnym sprzedawcą który nie będzie zgadzał się z wydaną opinią? Już niektórzy sprzedawcy monitoruje to forum, a przy niektórych wartościach zegarków ewentualne roszczenia mogą być spore.

 

Wszystko już było.


Tolerancja musi być nietolerancyjna wobec nietolerancji. Němec z Královce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja chętnie zapłacę małe co nieco za możliwość wystawienia paru ogłoszeń. Na Allegro lub OLX jest spore zainteresowanie ale czasami na naszym forum też znajdę kupca. Proponuję stworzyć system naliczający prowizję od sprzedaży. Kasa mogłaby zostać w budżecie forum na lepszy sprzęt do prowadzenia forum... W dziale bazarek są bardzo wielkie możliwości :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kazdy patrzy ze swojej perspektywy .  Ja nie sprzedaje , a pytam  o sprawy techniczne i  czul bym  sie lepiej , gdybym mogl zalozyc temat zatytuowany np zaplace za wycene lub potwierdzenie autentycznosci .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Póki co to jest forum gdzie wymieniamy się opiniami za opinie, a nie pieniędzmi za opinie. Niech tak może zostanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Laik , taki jak ja , wymienia opinie otrzymana od profesjonalisty na pieniadze , nie oszukujmy sie . Bylem o wlos od przeplacena za Omega Officer , i to duzo !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdybyśmy zaczęli sobie na forum płacić za porady i oceny to forum by przestało istnieć. Póki co uzyskasz poradę za zwykłe dziękuję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Laik , taki jak ja , wymienia opinie otrzymana od profesjonalisty na pieniadze , nie oszukujmy sie . Bylem o wlos od przeplacena za Omega Officer , i to duzo !!!

Pytaj, nie krępuj się, my tu lubimy się wymądrzać, a i jakąś wiedzę, wspólnie, też jesteśmy w stanie wygenerować... Może kiedyś, ktoś też poprosi Ciebie o przysługę... :rolleyes:


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak mnie ktos poprosi o przysluge , to powiem ze nie chce nominalow . Wlasnie dlatego , ze jest tutaj pewne grono madralinskich - wzajemnej adoracji  , chcialbym zachowac niezaleznosc, placac za porade . 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli jak to widzisz? np. z perspektywy odpowiedzialności za pomyłkę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomylki sa wpisane w zycie . Nie mam pretensji do eksperta z forum ,  ktory mylil sie piszac , ze w kupionym przeze mnie zegarku koronka nie jest oryginalna . Kupilem  juz nawet inna koronke , ktora miala byc oryginalna , a nie byla . To nie jest tak , ze  uwazam iz bez pieniedzy nie mozna doradzac . Mozna , ale placac nie trzeba cukrowac . Na forum prawniczym tez  za darmoche mozna  otrzymac porade , ale jak otworzy sie sakiewke , to zaprosza do gabinetu .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ty widzisz to tak, ktoś inny powie, że za pomyłkę pozwie eksperta o odszkodowanie za straty materialne i moralne.

 

Na forum prawniczym panowie z gabinetów to profesjonaliści a tu w większości raczej hobbyści.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.