Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Gość awi

Opłatę za dział „autentyczność / wartość”

Rekomendowane odpowiedzi

Wole dostac porade od hobbysty pelna geba , niz od profesjonalisty , ktory nie lubi swojej roboty , a lubi nominaly . Ta dyskusja nas do niczego nie doprowadzi ,bo ja uwazam tak , inna osoba inaczej . 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak odpowiesz  na pytanie zawarte w zalozonym przeze mnie temacie, to wyslij numer konta na moj priv . Wszyscy skupili sie tylko na rozmiarze .

 

http://zegarkiclub.pl/forum/topic/174216-pytanie-o-longines-vintage/?do=findComment&comment=2515377

Dlatego, rozumiem, interesują Ciebie "amerykańskie krążowniki szos"?  ;)

Jak mnie ktos poprosi o przysluge , to powiem ze nie chce nominalow . Wlasnie dlatego , ze jest tutaj pewne grono madralinskich - wzajemnej adoracji  , chcialbym zachowac niezaleznosc, placac za porade . 

No to musisz poszukać porady chyba w innym miejscu, tu radzimy za free...

Przestań z tym płaceniem, masz jakiś temat, to wrzucaj zdjęcia i będziemy dyskutować...


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak odpowiesz  na pytanie zawarte w zalozonym przeze mnie temacie, to wyslij numer konta na moj priv . Wszyscy skupili sie tylko na rozmiarze .

 

http://zegarkiclub.pl/forum/topic/174216-pytanie-o-longines-vintage/?do=findComment&comment=2515377

 

"here is a section on the Silver Arrow in the latest book by Stephanie Lachat (the Museum and heritage department at Longines really do an outstanding job documenting the rich history of the brand). This is what the book says: The silver arrow was released in 1956. The Longines agent in Switzerland asked Longines in the summer of 1956 to make an 18K version (the Golden Arrow). The lines were discontinued in 1959, which explains why these are quite rare"

 

https://omegaforums.net/threads/new-one-to-me-goldengines.71084/

 

Faktura przyjdzie pocztą ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak odpowiesz na pytanie zawarte w zalozonym przeze mnie temacie, to wyslij numer konta na moj priv . Wszyscy skupili sie tylko na rozmiarze .

 

http://zegarkiclub.pl/forum/topic/174216-pytanie-o-longines-vintage/?do=findComment&comment=2515377

https://www.google.com/url?sa=t&source=web&rct=j&url=https://omegaforums.net/threads/new-one-to-me-goldengines.71084/&ved=2ahUKEwjJn9D_0cDhAhVDAxAIHZ2qDK8QFjARegQIBhAB&usg=AOvVaw1L-nOPc_8M6tWEvHGSWnxo

Edit

@Antiquarius, miałem otwarte okno, nie widziałem Twojego wpisu :)


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spoko, jak Kolega zapłaci w wybranej przez siebie walucie to się podzielę ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolega wyguglowal sobie te teksty , jeszcze przed zalozeniem tematu , guglowac kolega potrafi . Kolega spodziewal sie dyskusji , ktora go naprowadzi do podjecia decyzji , brac czy nie . Zawiodl sie kolega  !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To Kolego chyba musisz zadawać pytania bardziej konkretnie. Napisałeś

 

"Nie prosze o wycene tylko ocene czy to jakis specjalny model lub wersja?"

 

W tej dyskusji na forum omegi koledzy napisali lata produkcji, genezę powstania modelu, powiązania z inną linią -silver. Źródło z muzeum.

 

Imo dosyć dużo informacji plus weryfikacja tego, że był produkowany dłużej niż jeden rok. Czyli jeśli to znalazłeś, wiedziałeś że tak nie jest?

 

Pytaj wprost a nie robisz jakieś podchody. EOT. Dziękuję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolega wyguglowal sobie te teksty , jeszcze przed zalozeniem tematu , guglowac kolega potrafi . Kolega spodziewal sie dyskusji , ktora go naprowadzi do podjecia decyzji , brac czy nie . Zawiodl sie kolega  !

 

No i już zaczęły się reklamacje :D

Idealny dowód na to, że płatne wyceny są baz sensu, a nawet więcej, niebezpieczne ;)


Tolerancja musi być nietolerancyjna wobec nietolerancji. Němec z Královce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomylki sa wpisane w zycie . Nie mam pretensji do eksperta z forum ,  ktory mylil sie piszac , ze w kupionym przeze mnie zegarku koronka nie jest oryginalna . Kupilem  juz nawet inna koronke , ktora miala byc oryginalna , a nie byla . 

 

Rozmawialiśmy o Twojej "zwykłej" Constellation" i jej koronce, w trakcie rozmowy pokazałeś zdjęcie z sieci Omegi PiePan, 

Ja w dalszym ciągu pisałem o pierwszej, a Ty w trakcie rozmowy kupiłeś koronkę do Pie Pan, nie ja się pomyliłem, tylko Ty za szybko "działasz" ^_^  ;)

Laik , taki jak ja , wymienia opinie otrzymana od profesjonalisty na pieniadze , nie oszukujmy sie . Bylem o wlos od przeplacena za Omega Officer , i to duzo !!!

Cieszę się że odwiodłem od kupna.


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Ritter

Wygooglować, określić na odległość, najlepiej z byle jakich zdjęć a organoleptycznym obejrzeniem artefaktu jest mniej więcej taka różnica jak między poznaniem adresu domku uciech ciotki Zośki a byciem w domku uciech ciotki Zośki :) .

Jest taka prawidłowość, że im coś jest droższe tym większa jest pokusa by się starać to odpicować albo podrobić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak sie popatrzy co poniektorzy uzytkownicy maja na przegubach , to nic by im nie zbylo dac ze dwie stowy rocznego abonamentu na lepszy i szybszy sprzet . Hobby kosztuje . Nawet kumaci , dzieki uczestnictwu , jeszcze bardziej sie  rozwijaja 

Forum powinno byc darmowe tylko dla jednorazowcow , ktorzy znalezli na strychu zegarek i pytaja czy dzieki niemu beda bogaci .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego, jeżeli tak bardzo chcesz płacić za stwierdzenie autentyczności zegarka to zawsze możesz skorzystać z pomocy specjalistów z listy poniżej:

http://rzeczoznawcy.srj.org.pl/

 

Dostaniesz certyfikat, wycenę...a forum jest darmowe, pomoc kolegów i koleżanek też jest darmowa, a jeżeli ktoś ma potrzebę wsparcia Stowarzyszenia to zawsze może przelać swój „dar serca” na konto Klubu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale w temacie wiarygodnego zegarmistrzostwa na tej liście nikogo nie ma...


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Ritter

Jak sie popatrzy co poniektorzy uzytkownicy maja na przegubach , to nic by im nie zbylo dac ze dwie stowy rocznego abonamentu na lepszy i szybszy sprzet . Hobby kosztuje . Nawet kumaci , dzieki uczestnictwu , jeszcze bardziej sie  rozwijaja 

Forum powinno byc darmowe tylko dla jednorazowcow , ktorzy znalezli na strychu zegarek i pytaja czy dzieki niemu beda bogaci .

Jak już to chyba na odwrót :) . To nowi użytkownicy powinni płacić. Po pierwsze primo, Koledzy ze sporym doświadczeniem nie koniecznie potrzebują tego typu rad. Już na tyle poznali przekrój rynku jak i prywatnie innych stałych bywalców, że to mało prawdopodobne by były im potrzebne tego typu porady.

Po drugie primo jak odróżnisz jednorazowych jednorazowców od wielorazowych jednorazowców? Dodatkowy obowiązek dla moderatorów celem zbierania i porównywania IP? No i co na to np. technologia TOR?

Po trzecie primo czyli primo ultimo. Jak już zauważyłeś to dosyć drogie hobby. Niech się nowi finansowo wprawiają :) .

 

Ale w temacie wiarygodnego zegarmistrzostwa na tej liście nikogo nie ma...

A to cię dziwi :) ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajnie by sie wklejalo zdjecia wysokiej rozdzielczosci ,bez potrzeby ich zmniejszania . To mialem na mysli , piszac o propozycji abonamentu . Juz sobie daruje ciagniecie tej dyskusji ,bo przypomina rozmowe nie napisze kogo z kim , gdyz zalapalbym bana .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Kwiatek

Ok więc zamykamy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.