Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Zeno

OLX ryzyko i zaufanie

Rekomendowane odpowiedzi

Chciałbym sobie kupić jeden z zegarków tego sprzedającego:

https://www.olx.pl/oferty/uzytkownik/2i3nj/

...ale do Wałbrzycha nie pojadę. Nie to, że miasto mi się nie podoba, po prostu za daleko.

Boję się, że nic nie zostanie mi przysłane albo w przesyłce dostanę zegarek marki Rolnix :unsure:

 

Jakie są w OLX możliwości zmniejszenia ryzyka i zwiększenia zaufania?

 

 


Ale Tudora to Ty szanuj!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na OLX różnie to bywa, a w tym przypadku to zegarki użytkownika naszego forum od 2011 roku :-) wiec ryzyka chyba nie ma w tym przypadku

Szybko skojarzyłem po modelach seiko kinetic i bulova, które ma wystawione na naszym bazarku.

Dzwon - dogadajcie sie - ciesz sie zegarkiem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Wszystkim!

 

Trochę mi niezręcznie, że nie skojarzyłem olx z bazarkiem :(

 

Ale wciąż abstrakcyjny problem pozostaje problemem: jakie są w OLX możliwości zmniejszenia ryzyka i zwiększenia zaufania?

Na czym polega ten myk "robiąc transakcję na allegro (choćby jakąś drobnostkę za 2 zł)."?


Ale Tudora to Ty szanuj!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na każdej platformie handlowej możesz zostać oszukany, bo żadna z nich nie daje 100% bezpieczeństwa.

Ani allegro ani  eBay nie zapewni Ci takiego bezpieczeństwa jak odbiór osobisty. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No nie wiem. Przy odbiorze osobistym nie dość, że cię okradną, to jeszcze pobiją.

 

Zawsze możesz umówić się w miejscu publicznym...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No nie wiem. Przy odbiorze osobistym nie dość, że cię okradną, to jeszcze pobiją.

 

eBay ma program ochrony kupujących, który nieźle działa, o czym sam się kiedyś przekonałem, kupując bransoletę do SKX od dosyć znanego handlarza z Kanady. Allegro też ma swoją wersję - w tym wypadku musisz zgłosić sprawę na policję i dostajesz zwrot. OLX nie daje żadnej ochrony, więc porównanie tej platformy do eBay i allegro jest od czapy.

 

A słyszałeś kiedyś żeby ktoś kiedyś coś za pomocą policji odzyskał będąc oszukany na allegro ?

Ebay ma świetnie działający program to fakt, paypal też, ale jest mnóstwo sytuacji kiedy są nie pomocni a bardziej nawet szkodzą. 

Przekonałem się o tym wielokrotnie.

Gówniana ochrona dla mnie znaczy tyle co żadna. 

A jeśli ktoś się boi że go okradną i pobiją to niech z chałupy głowy nie wynurza. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja odzyskałem pieniądze za konsole kupioną przez serwis Allegro. Warunkiem jest zgłoszenie sprawy na Policję i przedstawienie serwisowi Allegro numeru sprawy. Osoba zakładająca konto firmowe na Allegro jest zweryfikowana jeszcze bardziej i moim zdaniem są to bezpieczne zakupy. Oczywiście jest ograniczona kwota, którą można odzyskać. Osobiście wolałbym

poprosić sprzedawcę z OLX, żeby wystawił zegarek na Allegro w cenie powiększonej o prowizję

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Osoba mająca konto firmowe jeśli oszukuje musi być bardzo głupkowata a jeśli robi problemy ze zwrotem itp to musi  mieć poważne powody. 

Inaczej tego nie widzę. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

poczta polskaoferuje mozliwosc wyslania paczki z potwierdzeniem zawartosci.

przychodzi paczka patrzysz czy nie cegla i placisz jesli jest zegarek i tyle.


If you want to ma­ke God laugh, tell him about your plans

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

poczta polskaoferuje mozliwosc wyslania paczki z potwierdzeniem zawartosci.

przychodzi paczka patrzysz czy nie cegla i placisz jesli jest zegarek i tyle.

 

a nie ma konieczności zapłaty przed otwarciem ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma. Płaci się dodatkowo za tą opcję. Listonosz przynosi paczkę, otwierasz, sprawdzasz. Podejmujesz decyzję czy odbierasz i płacisz, czy nie odbierasz. Kosztuje to kilka złotych więcej. niż zwykłe pobranie.

 

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To bardzo fajna opcja. I warto z niej korzystać, a jeśli ma się taką możliwość warto pójść o krok dalej i zaufanemu zegarmistrzowi zostawić pieniądze, on sprawdzi co trzeba i podejmie decyzje wato czy nie. 

A co najważniejsze obejrzy mechanizm. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale wciąż abstrakcyjny problem pozostaje problemem: jakie są w OLX możliwości zmniejszenia ryzyka i zwiększenia zaufania?

Na czym polega ten myk "robiąc transakcję na allegro (choćby jakąś drobnostkę za 2 zł)."?

 

Jedyne co można zrobić żeby się zabezpieczyć, to jak już ktoś wspomniał optować za przesyłką za pobraniem ze sprawdzeniem zawartości. Otwierasz na poczcie albo w obecności kuriera, oglądasz, podpisujesz protokół zgodności. Nie ma obawy, że ktoś sprzedał Ci kartofla, albo wziął kasę i tyle go widziałeś. 

Ja zawsze oferuję to rozwiązanie jako sprzedający i domagam się go jako kupiec. Dodatkowo przy takim rozwiązaniu kupujący wpłaca uprzednio kwotę odpowiadającą kosztowi przesyłki. 


Langel 17 jewels - Bulova Accutron Automatic 63B98 - Citizen Proximity BZ1000-54E - Swatch YIS403 - Alba AEFD557

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedyne co można zrobić żeby się zabezpieczyć, to jak już ktoś wspomniał optować za przesyłką za pobraniem ze sprawdzeniem zawartości. Otwierasz na poczcie albo w obecności kuriera, oglądasz, podpisujesz protokół zgodności.

wyobrażasz sobie kuriera, który w twojej obecności, pozwoli na rozkręcenie mechanizmu i jego oględziny? ; )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podobno najważniejsze dla rozwoju ludzkości jest zaufanie, bo cały handel opiera się na wzajemnym zaufaniu.

Dziękuję wszystkim za rady, wyglądają na bardzo rozsądne.  

Choć czasami skórka nie jest warta wyprawki, np. gdy koszty zabezpieczenia przesyłki zbliżają się do kosztów samej przesyłki.

 

BTW: Kontakt z Kolegą Robredo został nawiązany.


Ale Tudora to Ty szanuj!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wyobrażasz sobie kuriera, który w twojej obecności, pozwoli na rozkręcenie mechanizmu i jego oględziny? ; )

 

Nie wyobrażam sobie po co miałbym rozkręcać mechanizm w obecności kuriera? Jak się umawiasz na odbiór osobisty, to rozkręcasz mechanizm na ławce w galerii handlowej,na rynku przy lodziarni albo obok dystrybutorów na cpn?  :lol:  Co to za argumentacja? Przy kurierze możesz zrobić to samo co przy odbiorze osobistym albo zakupie w sklepie - sprawdzić stan zewnętrzny i działanie podstawowych mechanizmów i funkcji.


Langel 17 jewels - Bulova Accutron Automatic 63B98 - Citizen Proximity BZ1000-54E - Swatch YIS403 - Alba AEFD557

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wydaje mi się, wyraźnie napisałeś, że chodzi o stan ZEwnętrzny,

,

sprawdzić stan zewnętrzny i działanie podstawowych mechanizmów i funkcji.

troszkę zaprzeczasz sam sobie, chyba że to była niezmierzona literówka ; )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wydaje mi się, wyraźnie napisałeś, że chodzi o stan ZEwnętrzny,

,

troszkę zaprzeczasz sam sobie, chyba że to była niezmierzona literówka ; )

 

Napisałem dokładnie to, co chciałem napisać.

Nie mam natomiast pojęcia co Ty chciałeś przekazać, może z powodu nietypowej ortografii, gramatyki i przypadkowego układu Twojego posta. 


Langel 17 jewels - Bulova Accutron Automatic 63B98 - Citizen Proximity BZ1000-54E - Swatch YIS403 - Alba AEFD557

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

akurat to jest sprawa dyskusyjna, napisałem to co miałem napisać, zgodnie z zasadami języka polskiego, chociaż od lat nie mieszkam w polsce, bronisz się atakując? żałosne..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

akurat to jest sprawa dyskusyjna, napisałem to co miałem napisać, zgodnie z zasadami języka polskiego, chociaż od lat nie mieszkam w polsce, bronisz się atakując? żałosne..

 

W jakim kraju na świecie rozpoczyna się zdania od małej litery? Bo nie są to zasady języka polskiego. I nie obowiązują w Polsce.

Pała. Pisz w Twoim nowym ojczystm języku.


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

: (

 

Spoko, za drugim razem zdasz...


Miłego dnia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wyobrażam sobie po co miałbym rozkręcać mechanizm w obecności kuriera? Jak się umawiasz na odbiór osobisty, to rozkręcasz mechanizm na ławce w galerii handlowej,na rynku przy lodziarni albo obok dystrybutorów na cpn?  :lol:  Co to za argumentacja? Przy kurierze możesz zrobić to samo co przy odbiorze osobistym albo zakupie w sklepie - sprawdzić stan zewnętrzny i działanie podstawowych mechanizmów i funkcji.

 

Wszystko jest kwestią ceny. Gdybym kupował drogi zegarek z drugiej ręki, poszedłbym ze sprzedającym do zegarmistrza, który by ocenił stan sprzętu.

Z kurierem też można umówić się u zegarmistrza, który sprawdzi, co ma sprawdzić. A kurier poczeka, od czego są w końcu napiwki?

 

Wszystko jest kwestią ceny. Przy zegarku za 500 raczej nie jest to opłacalne. Przy zegarku za 5000 to jednak bym się wybrał na wycieczkę na drugi koniec polski* ;)

____________________

* to oczywiście przymiotnik.


Ale Tudora to Ty szanuj!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko jest kwestią ceny. Gdybym kupował drogi zegarek z drugiej ręki, poszedłbym ze sprzedającym do zegarmistrza, który by ocenił stan sprzętu.

Z kurierem też można umówić się u zegarmistrza, który sprawdzi, co ma sprawdzić. A kurier poczeka, od czego są w końcu napiwki?

 

Wszystko jest kwestią ceny. Przy zegarku za 500 raczej nie jest to opłacalne. Przy zegarku za 5000 to jednak bym się wybrał na wycieczkę na drugi koniec polski* ;)

____________________

* to oczywiście przymiotnik.

 

Ok, ale pytasz konkretnie o OLX, więc warunki mamy zawężone... umówmy się, że tam się nie szuka drogich zegarków. Sam piszesz, że zegarki drogie kupuje się osobiście albo z zaufanego źródła, dokładając wszelkiej staranności i sprawdzając je na nice.

 

Co do tego kuriera, z którym miałbyś iść do zegarmistrza, to wybacz, ale jakoś tego nie widzę.  :P   


Langel 17 jewels - Bulova Accutron Automatic 63B98 - Citizen Proximity BZ1000-54E - Swatch YIS403 - Alba AEFD557

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.