Skocz do zawartości

Ogłoszenie

Magazyn Zegarki Club

MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ
MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ

Najnowsze tematy

Zdjęcie

Klasyczny diver do 3 tysięcy

Rozterki początkującego seiko certina citizen diver

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
27 odpowiedzi w tym temacie

Ankieta: Co wybrać? Jak żyć? (24 użytkowników oddało głos)

Który wybór jest optymalny jakość/cena

1. Citizen Promaster (1 głosów [4.17%] - Zobacz)

Procent z głosów: 4.17%

2. Seiko Samurai (4 głosów [16.67%] - Zobacz)

Procent z głosów: 16.67%

3. Certina DS Action Diver Automatic (7 głosów [29.17%] - Zobacz)

Procent z głosów: 29.17%

4. Inny - powyższe nie są tego warte (12 głosów [50.00%] - Zobacz)

Procent z głosów: 50.00%

Głosuj Goście nie mogą oddawać głosów

#21 fidelio

fidelio
  • Użytkownik
  • 18198 postów

Napisano 25 październik 2018 - 15:28

AL&S też kiedyś na MD widziałem ;-)
  • 0

#22 Piotra211

Piotra211
  • Użytkownik
  • 9 postów

Napisano 25 październik 2018 - 18:22

Przed zakupami na massdropie polecam tamto forum. Po pierwsze duża część zegarków tam dostępnych jest tylko na massdropie i innych outletach (massdrop exclusive?):

https://www.massdrop...alk#discussions

W ogóle w przytoczonym temacie zabawne jest to, że ten airman według massdropa oryginalnie kosztował 2700 dolarów, a ludzie skarżą się na źle zamontowane wskazówki. :D

• 0

#23 sanik

sanik
  • Użytkownik
  • 10511 postów

Napisano 25 październik 2018 - 18:34

Przed zakupami na massdropie polecam tamto forum. Po pierwsze duża część zegarków tam dostępnych jest tylko na massdropie i innych outletach (massdrop exclusive?):
https://www.massdrop...alk#discussions
W ogóle w przytoczonym temacie zabawne jest to, że ten airman według massdropa oryginalnie kosztował 2700 dolarów, a ludzie skarżą się na źle zamontowane wskazówki. :D

To nie jest problem wyłącznie MD i Glycine. Innym też się zdarza niestety
  • 0

#24 StaryWilk

StaryWilk
  • Użytkownik
  • 1727 postów

Napisano 25 październik 2018 - 18:49

Airmany no1 i te w nowych kopertach to już bieżąca produkcja.
Na MD w cenach wyprzedażowych pojawiają się Orisy, Seiko, Orient, Victorinox, Perrelet, Junghans, Alpina, Hamilton, Montblanc, Bell Ross, Ball, Casio.
Trzeba to traktować jako alternatywny model dystrybucji.

Nie znam massdropa, nie mam Facebooka i konta Google żeby się tam zalogować, a bez tego mnie nie wpuszcza żeby cokolwiek obejrzeć na ich stronie.

Edit: udało mi się wskoczyć z komputera, na telefonie nic nie mogłem zobaczyć i... w sumie oferty jak na wielu stronach w sieci.

Seiko, czy orient zawsze były w pewnym sensie w wyprzedażowych cenach np na dutyfreeisland, ale nie kojarzę akcji typu nagły spadek cen ponad 30%-50% od normalnej dotychczas ceny w sieci na sarba czy brightz, czy inne tansze i droższe modele.

Edit: przykładowy Orient Mako XL - 130 dol na Massdrop:

https://www.massdrop...automatic-watch

2 dol mniej na dutyfreeisland / ebay - 128 :

https://www.ebay.com...bxVte:rk:1:pf:0

147 dol na jomashop/ ebay:

https://www.ebay.com...bxSrl:rk:6:pf:0

No ale on w zasadzie ma taką normalna cenę w sici, nikt go o zdrowych zmysłach nie kupował nigdy po 320 usd jak podaje pierwotną cenę massdropp, ba myślę, że po tyle nigdy nie był oferowany w sieci. Raczej 120-170 usd poza Unią (plus opłaty) lub niewiele więcej (albo w euro) z kraju Unii.

Natomiast nie pamiętam, żeby airman był ciągle i od ręki dostępny po 400-500 usd, raczej min, 800-900 usd. Kiedyś podobna akcja była z Eterna, jak Chińczycy ja kupili.

Użytkownik StaryWilk edytował ten post 25 październik 2018 - 21:22

• 0

#25 Sierżant Julian

Sierżant Julian
  • Użytkownik
  • 1030 postów

Napisano 25 październik 2018 - 21:31

No dobra. Ale jeśli klasyczny diver, to dlaczego nie Deep Blue? Chyba wszystkie mieszczą się w cenie, a są to autentyczne divery, bardzo solidnie wykonane i całkiem ładne.

• 0

#26 Piotra211

Piotra211
  • Użytkownik
  • 9 postów

Napisano 27 październik 2018 - 09:01

Deep Blue jest bardzo fajne, ale muszę tej zegarek zobaczyć na żywo przed zakupem. Także mogę tylko wybierać z modeli dostępnych we Wrocławiu. Chociaż Tourby zrobił na mnie super wrażenie.

Użytkownik Piotra211 edytował ten post 27 październik 2018 - 09:02

• 0

#27 Karol1329

Karol1329
  • Użytkownik
  • 323 postów

Napisano 01 listopad 2018 - 14:31

Natomiast nie pamiętam, żeby airman był ciągle i od ręki dostępny po 400-500 usd, raczej min, 800-900 usd. Kiedyś podobna akcja była z Eterna, jak Chińczycy ja kupili.

I jak to się skończyło? Ceny wróciły do normy?

• 0

#28 tolor

tolor
  • Użytkownik
  • 980 postów

Napisano 01 listopad 2018 - 14:58

Airmany no1 i te w nowych kopertach to już bieżąca produkcja.
Na MD w cenach wyprzedażowych pojawiają się Orisy, Seiko, Orient, Victorinox, Perrelet, Junghans, Alpina, Hamilton, Montblanc, Bell Ross, Ball, Casio.
Trzeba to traktować jako alternatywny model dystrybucji.

Wszystkie te marki się pojawiają, jednak Glycine przoduje zarówno pod względem częstotliwości pojawiania się jak i pod względem wielkości przecen.
Ostatnio jest sporo przecen zwłaszcza w tej kategorii cenowej i na Massdropie, ashfordzie czy jomashopie można dostać tańsze Hamilton, alpiny itd. Jednak chyba żadna marka nie doświadczyła takich spadków wartości zegarków jak Glucine. Jeszcze niedawno Combat Chrono to był wydatek zdecydowanie ponad 5 tys. obecnie do upolownia nawet za połowę tej sumy (plus podatek i cło).
  • 0

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: seiko, certina, citizen, diver

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych