Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

surovy77

Stary Atlantic czyli pomysł na idealny vintage

Rekomendowane odpowiedzi

Wrzucam parę fotek zegarka,który gdzieś dawno chciałem posiadać w swojej kolekcji.Generalnie jako,że stare Worldmastery z lat 50 zawsze mi się podobały i jeden z nich posiadał „normalny” jak na dzisiejsze czasy rozmiar 39mm, wielkolud jak na lata 50 wybór wydał się oczywisty.Problemem było tylko znaleźć i upolować najładniejszą tarczę z tego okresu z równomiernie rozłożoną po powierzchni patyną ze starym sprawnym serduchem (najlepiej eta) i oryginalnymi wskazówkami w świetnym stanie.Aż tu nagle pewnego dnia pojawił się na bazarku on.Idealny kandydat pod moje założenia idealnego jedynego zegarka vintage.Dalej poszło z górki.W odstawkę poszła lekko zmęczona chromowana koperta i nieoryginalna koronka.Założenie takie było od początku ponieważ stalowe dorabiane koperty są naprawdę nieźle wykonane zresztą tak samo jak stalowe sygnowane koronki z oryginalnym „A”.Zegarek dostał nowy pasek,plastikowe szkiełko,przeszedł gruntowny przegląd i postanowiłem pochwalić się tym moim małym projektem z Wami.Co sądzicie?

post-102288-0-10371200-1540642140_thumb.jpeg

post-102288-0-57485300-1540642158_thumb.jpeg

post-102288-0-14370600-1540642179_thumb.jpeg

post-102288-0-73796100-1540642196_thumb.jpeg

post-102288-0-04071300-1540642222_thumb.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli zmieniałeś kopertę i koronkę to pomyśl też o zmianie dekla.

Pomyślałem.Jest zmieniony na nowy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten, który jest na zdjęciu jest z młodszej epoki niż zegarek i tarcza. Oczywiście jeśli chodzi o krój napisu atlantic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam oryginalny dekielek ale nie pasuje niestety do nowej stalowej koperty.Zegarmistrz mówił,że jest szparana grubość paznokcia między kopertą a dekielkiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.