Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Pawel Wro

Czy warto kupić rotomat?

Rekomendowane odpowiedzi

Przeczytałem chyba wszystkie posty dotyczące rotomatów i opinie są bardzo podzielone. Jedni twierdzą, że nie ma sensu bo mechanizm szybciej się zużywa, inni wręcz na odwrót...

Pytanie do specjalistów, to warto kupić rotomat czy nie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz zegarek z milionem komplikacji kup, jeśli nie masz na co wydawać kasy kup, jeśli Twój automat ma datę i nic więcej zadaj sobie pytanie ile zejdzie tą datę ustawić i nie kupuj.

Mam rotomaty dwa, nie używam od kąt pamiętam. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też rzadko używam, głównie do dokręcenia w niedziele wieczorem kiedy wiem, że nie będzie mi się chciało ustawiać rano. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli masz więcej niż jeden zegarek automatyczny i do tego lubisz zmieniać zegarki w zależności od okoliczności, oraz humoru, parę razy dziennie, to rotomat jest niezbędny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Temat był poruszany co najmniej kilkukrotnie. Mnie osobiście rotomat się przydaje. Mam kilka automatów, które noszę wymiennie w cyklach dziennych. Nie mają jakiś magicznych komplikacji oprócz daty ale codzienne ustawianie może po jakimś czasie irytować a tak są na chodzie. IMO ilu użytkowników Forum tyle zdań na ten temat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Również używam, mam na 2 zegarki. Jedna poduszka ustawienia na vj7750 a druga pod całą resztę czyli 650 w obie strony.

Dla mnie mega wygodne, bo mam osobno garniturowiec i casual, w zależności od dnia zakładam i nie muszę nic ustawiać.

 

Wysłane z mojego SM-N950F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rotomat to wygodna sprawa, jeżeli ma się kilka zegarków i często się je nosi na zmianę. W innym przypadku posiadanie takiego urządzenia nie ma większego sensu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To lepsze dla zegarka jest jak leży nie nakręcony, czy jak znajduje się w działającym rotomacie?

Chyba coś musi być lepsze dla mechanizmu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie sądzę abyś uzyskał jednoznaczną odpowiedz na to pytanie.

 

Zanim zegarek się sprzeda wiele lat leżakuje czasami w magazynach i co, nakładasz i nosisz.

Znowu po zakupie nosisz go wiele lat i co, i też działa jak należy.

 

Zostaje kwestia serwisów ale to nijak się ma do tego tematu. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja chwalę sobie rotomat mimo, że zazwyczaj noszę przez dłuższy okres tylko jeden zegarek (reszta leży nienakręcona). W domu nie noszę zegarka, więc odpada problem leżakowania niekiedy od piątkowego wieczoru do poniedziałkowego poranka (nagminnie zdarzało się, że nie zdołał dotrwać do poniedziałku).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam, jednak nie używam.


Co-Axial

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę iź przydatność rotomatu moźe teź zaleźeć od tzw. trybu źycia. Jeśli prowadzi się źycie aktywne ("ruchliwe") to pewno rotomat będzie zbędny, natomiast jeśli praca jest typową pracą przy biurku i nie codziennie wychodzi się z domu, a poza domem głównie jeżdzi się autem, to po dwukrotnym zatrzymaniu się w nocy noszonego codziennie przez cały dzień zegarka (Steinhart B-Uhr 44 mm.) zakupiłem tani rotomat , wkładam tam zegarek na noc i ufam źe zegarek nie zaskoczy mnie nieprzyjemnie rano.


- im więcej wolno

- tym mniej wypada.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.