Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Egoon

Stary Tobias

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, w ostatnim czasie stałem się posiadaczem pięknego zegarka ( pamiątka po dziadku). Prosiłbym o określenie producenta mechanizmu, datowanie, oraz o poradę gdzie w okolicy Lublina znajdę zaufanego fachowca - zegarek wymaga czyszczenia ( nie chodzi) i wymiany szkiełka. Wiem że na forum nie wycenia się zegarków ale jeśli można to poproszę o namiary do osoby która by wyceniła ten egzemplarz. 

post-107027-0-53483900-1540812582_thumb.jpg

post-107027-0-86654600-1540812613_thumb.jpg

post-107027-0-86545400-1540812720_thumb.jpg

post-107027-0-74922400-1540812755_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Generalnie bardzo ładnie to wgląda - i koperta złota w dobrym stanie i werk dobrej klasy.

Nie widzę tylko na nim oznaczeń Mosera, a i 13 kamieni z opisu na deklu raczej do niego nie pasuje, choć mogę się mylić. 

Już go "wyceniam" - jeśli to pamiątka po dziadku to rzecz jest bezcenna i drugiego takiego nie znajdziesz... więc po co wiedzieć?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedź i niepotrzebny sarkazm, nie prosiłem o wycene tylko o wskazanie zaufanej osoby która by zajęła się tym zegarkiem ( jeśli poznałbym przy tej okazji jego wartość to byłbym wdzięczny - nie zamierzam się go pozbywać, ale innaczej traktuje się przedmiot za 800zł a innaczej za 10.000zł a tej wiedzy nie mam). I jeszcze datowanie wiem że dziadek otrzymał go w latach 50-55 XX w. ale mam wrażenie że jest dużo starszy. Cały czas dziadek trzymał go w pudełeczku ( pudełko nie posiada żadnych nadruków czy zdobień ) - z góry dziękuję za pomoc. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

... a i 13 kamieni z opisu na deklu raczej do niego nie pasuje, choć mogę się mylić. 

Moim zdaniem: na osi koła pośredniego: 2, na osi koła sekundowego: 2, na osi koła wychwytowego: 2, na osi kotwicy: 2, na osi balansu: 2 i na kotwicy: 3 (palety: 2 - jedna dobrze widoczna i palec przerzutnika niewidoczny). To jeśli dobrze liczę 13 się uzbiera.

Fajny zegarek. Gratuluję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przełom XIX i XX wieku. Henry Moser dużo umieszczał swoich produktów na rynku naszym czyli w zaborze rosyjskim ;)

A propos kamieni - a nakrywkowe na osi balansu? +2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spotykałem te mechanizmy na rynek rosyjski bez kamieni na kole pośrednim i sekundowym od strony tarczy... Wtedy jest 13 ...


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tym okresie bardzo często nie doliczano kamieni nakrywkowych balansu - stąd 13. Trzeba zdjac tarczę i sprawdzić numer - jeśli jest zgodny (a obstawiam, ze jest), to wszystko OK.


Miłego dnia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spójne to jest, ale dość rzadko spotykałem werki H.Mosera bez logo - stąd wątpliwości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.