Skocz do zawartości

MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ
MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ

Najnowsze tematy

Zdjęcie

Tudor vs Zenith vs Breitling vs IWC

Czy zamienić Orisa i Eposa na jeden z: Tudor lub Zenith lub Breitling lub IWC Tudor Zenith; Breitling IWC

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
13 odpowiedzi w tym temacie

Ankieta: Tudor vs Zenitch vs Breitling vs IWC (27 użytkowników oddało głos)

Czy zamienić Orisa i Eposa na jeden z: Tudor lub Zenith lub Breitling lub IWC?

1. Tudor Black Bay 41 (2 głosów [7.41%])

Procent z głosów: 7.41%

2. Zenith Defy Classic (15 głosów [55.56%])

Procent z głosów: 55.56%

3. Breitling Premier Automatic 40 (3 głosów [11.11%])

Procent z głosów: 11.11%

4. IWC Pilot Mark XVIII "Le Petit Prince" (3 głosów [11.11%])

5. Inny (Jaki?) (0 głosów [0.00%])

Procent z głosów: 0.00%

6. Nie zamieniać, pozostawić Orisa i Eposa (3 głosów [11.11%])

7. IWC Pilot Chronograph "Le Petit Prince" (1 głosów [3.70%])

Procent z głosów: 3.70%

Głosuj Goście nie mogą oddawać głosów

#1 zegarek_watch

zegarek_watch
  • Użytkownik
  • 198 postów

Napisano 29 październik 2018 - 22:39

Czy w myśl zasady że "gorszy pieniądz wypiera lepszy", tak z zegarkami w obieg puścić te "gorsze", a pozostawić "lepsze" i w miejsce upłynnionych nabyć kolejny "lepszy" zegarek.

Pojawił mi się dylemat czy pozostawić sobie następujące zegarki:

- Longines Master Collection

the_longines_master_collection-L2.893.4.

- Eterna KonTiki

I520x520-eterna-kontiki-date-1220-41-63-

- Oris Artelier Calibre 111

15410_01%20111%207700%204061-set%201%202

- Omega Aqua Terra

soldier-22012412101001.png

a upłynnić następujące

- Oris Artix Date

13008_01%20733%207642%204034-07%205%2021

- Epos Passion 3401

3401_71_small-363x600.jpg

dołożyć pieniążków i kupić jeden inny. Czy pozostać przy tych co mam, z których jestem zadowolony i mi się podobają. Jeśli jednak kupić w miejsce tych inny, to jaki? Wygląda mi że jeśli pozbyłbym się tych dwóch, to brakowałoby mi zegarka z granatową, niebieską tarczą. Tak więc założenia do poszukiwanego zegarka: przeznaczenie casual, niebieska tarcza, rozmiar najlepiej około 42 mm takie teraz noszę, minimum 40 mm, w uszach najlepiej 22mm bo mógłbym korzystać z pasków które posiadam ale nie koniecznie, kwota maksymalna na poziomie ceny Omegi, Orisa które posiadam. Wstępnie przeglądając internet rozważam ewentualny wybór między następującymi zegarkami:

- Tudor Black Bay 41

m79540-0004.png

- Zenith Defy Classic (tylko że materiał z którego jest wykonany to tytan i najbardziej tworzy spójną całość z dedykowaną bransoletą, na paskach już tak nie jest, poza tym budżet przekracza)

95.9000.670_51.M9000_image_standard.png

- Breitling Premier Automatic 40

A3734035-CA21-456A.png

- IWC Pilot Mark XVIII "Le Petit Prince"

1636722.jpeg.transform.buying-options_wa

a może macie propozycje jakiegoś innego? Może pozostać przy tych co mam, bo te co rozważam nie są warte aby pozbyć się tych dotychczas posiadanych i jeszcze dołożenia aby sfinalizować ewentualny zakup. Zapraszam do udziału w ankiecie i zamieszczania swoich spostrzeżeń, które mam nadzieję, ze ułatwią decyzję .

Użytkownik zegarek_watch edytował ten post 01 listopad 2018 - 23:54

• 0

#2 kkwpk

kkwpk

Członek

• Moderator
  • 3405 postów

Napisano 29 październik 2018 - 22:57

Moja kolejność: Zenith, Tudor, IWC.

• 0

#3 tolor

tolor
  • Użytkownik
  • 976 postów

Napisano 29 październik 2018 - 23:45

Zenith a'la AP, całkiem fajny, podoba mi się też Breitling, IWC to klasyka i poza kolorem tarczy nic się tam nie dzieje, a Tudor staje się banalny, przynajmniej na tym forum :), co bardzo dobrze o nim świadczy.

A co do samej koncepcji, to ja tak postąpiłem i wolę jeden dobry zegarek niż kilka. Choć ja będąc jednozegarkowcem, często zmieniam zegarek, a to tylko inna forma tej samej choroby.
  • 0

#4 Zeno

Zeno
  • Użytkownik
  • 753 postów

Napisano 29 październik 2018 - 23:50

Ja bym się pozbył, bo wydają mi się nudne. I te, które proponujesz - oprócz IWC Pilota - są takie same.

A pilota nie masz...

Nie myślałeś o jakiejś odmianie? Chronografie, fazach Księżyca?

• 0

#5 TRobert

TRobert
  • Użytkownik
  • 517 postów

Napisano 30 październik 2018 - 00:35

Ja bym wybrał IWC

• 0

#6 ArtiGarnek

ArtiGarnek
  • Użytkownik
  • 250 postów

Napisano 30 październik 2018 - 09:04

Masz bardzo spójny gust bo wszystkie zegarki które posiadasz są do siebie podobne. Pasek, bez zbędnych komplikacji. Dlatego żeby mieć coś innego brałbym Breitling lub Zenith. A może breitling navitimer? Lub Omega Speed master appollo edition (ten niebieski)?
  • 0

#7 proki1971

proki1971
  • Użytkownik
  • 5055 postów

Napisano 30 październik 2018 - 09:25

Również uważam , ze troszkę brak urozmaicenia j poszedłbym albo w nurka - tu niebieski kolorek będzie świetnie pasował albo w chrono . Czyli raczej nic z tego co zaproponowałeś :) a jeżeli już to IWC, za firmę , model no i to pilot czyli jakaś tam odmiana :)
  • 0

#8 qln

qln
  • Użytkownik
  • 150 postów

Napisano 30 październik 2018 - 10:41

Zdecydowanie Zenith - wizualnie + własny mechanizm.

Wysłane z mojego SM-N950F przy użyciu Tapatalka
  • 0

#9 ajsek

ajsek
  • Użytkownik
  • 3194 postów

Napisano 30 październik 2018 - 10:48

Z tych zaproponowanych przez Ciebie wybrał bym zenitha, ale zaraz za nim iwc.
  • 0

#10 wieloryb

wieloryb
  • Użytkownik
  • 643 postów

Napisano 30 październik 2018 - 19:42

Może jakiś nurek? Z podanych - zenith
  • 0

#11 zegarek_watch

zegarek_watch
  • Użytkownik
  • 198 postów

Napisano 01 listopad 2018 - 23:52

Zenith a'la AP, całkiem fajny, podoba mi się też Breitling, IWC to klasyka i poza kolorem tarczy nic się tam nie dzieje, a Tudor staje się banalny, przynajmniej na tym forum :), co bardzo dobrze o nim świadczy.

A co do samej koncepcji, to ja tak postąpiłem i wolę jeden dobry zegarek niż kilka. Choć ja będąc jednozegarkowcem, często zmieniam zegarek, a to tylko inna forma tej samej choroby.

Też miałem takie skojarzenie jak zobaczyłem na zdjęciach tego Zenitha,  że jak AP :) Też przyświeca mi taki cel aby ograniczyć ilość, ale nie tylko do jednego.

Ja bym się pozbył, bo wydają mi się nudne. I te, które proponujesz - oprócz IWC Pilota - są takie same.

A pilota nie masz...

Nie myślałeś o jakiejś odmianie? Chronografie, fazach Księżyca?

hmm nie odczuwałem potrzeby posiadania chronografu, bo pewnie i tak bym nie używał, stąd jego brak. Z komplikacji to wskaźnik rezerwy chodu, GMT.

Masz bardzo spójny gust bo wszystkie zegarki które posiadasz są do siebie podobne. Pasek, bez zbędnych komplikacji. Dlatego żeby mieć coś innego brałbym Breitling lub Zenith. A może breitling navitimer? Lub Omega Speed master appollo edition (ten niebieski)?

Breitlingi to nie do końca styl który lubię, linia Premier może być, dlatego też ująłem w ankiecie. Omega to chronograf dlatego nie brałem pod uwagę, budżet też większy potrzebny niż planuję i Omega to już Aqua Terra, dlatego myślałem o zegarku innej manufaktury.

Również uważam , ze troszkę brak urozmaicenia j poszedłbym albo w nurka - tu niebieski kolorek będzie świetnie pasował albo w chrono . Czyli raczej nic z tego co zaproponowałeś :) a jeżeli już to IWC, za firmę , model no i to pilot czyli jakaś tam odmiana :)

Hmm nurek to też nie mój styl zegarka, rozważałem głównie ze względu na wypukłe szkiełko Orisa 65 i Tudora Black Bay, ale wolę zegarki w takim stylu jak podałem w pierwszym poście.

Sugerujecie aby urozmaicić posiadane zegarki i wybrać coś innego w stylu niż dotychczas posiadane. Spośród zaproponowanych w ankiecie głównie wybieracie Zenitha Defy pewnie ze względu na mechanizm ale tuż za nim IWC Pilot. Zegarki w stylu pilota mi się podobają, dlatego pilot mógłby być a dla urozmaicenia w wersji z chronografem, więc dodaję go do ankiety. Co sądzicie o IWC Pilot Chronograf "Le Petit Prince" jako konkurencji dla Zenitha? Czy będzie dobrze pasował do urozmaicenia dotychczas posiadanych zegarków. Wersja na pasku byłaby nawet tańsza od Zenitha Defy.

1649126.jpeg.transform.buying-options_wa

Myślę, że gdyby teraz po dodaniu IWC Pilot Chronograf wybór się zmienił to możecie to uwzględnić w ankiecie poprzez wycofanie poprzedniego i wybranie nowej opcji. Zapraszam do udziału w ankiecie i zamieszczania wypowiedzi co do takiej propozycji wyboru zegarka.

Użytkownik zegarek_watch edytował ten post 02 listopad 2018 - 00:01

• 0

#12 pawel007

pawel007

takich trzech jak nas dwóch to ani jednego

• Użytkownik
  • 3005 postów

Napisano 02 listopad 2018 - 07:12

Zenith potem IWC.
Obydwa uniwersalne. Ten Tudor do mnie nie gada zupełnie.
Mechanicznie sie nie wypowiadam- tylko „z ładności”
Trzeba tez zobaczyc jak tam koszty serwisu w późniejszym okresie.

Użytkownik pawel007 edytował ten post 02 listopad 2018 - 07:14

• 0

#13 mandaryn44

mandaryn44
  • Użytkownik
  • 1750 postów

Napisano 02 listopad 2018 - 18:00

Zenith z tytanu ? Jeśli nie utwardzony to będziesz miał rysę na rysie. Zenithy są fajne ale szybko się nudzą i chcesz zmiany. Celuj w iwuca.
  • 0

#14 tolor

tolor
  • Użytkownik
  • 976 postów

Napisano 02 listopad 2018 - 18:17

Zenith i IWC to wizualnie dwa różne i dość odległe zegarki. IWC to typowy pilot, bardzo czytelny i o trochę nudnym, ale ładnym wyglądzie. Zenith za to jest przedstawicielem ostatnio coraz popularniejszych zegarków typu AP i to jest jego główny minus, że uznana marka, że świetnym mechanizmem, a upodabnia się do kogoś innego.

Użytkownik tolor edytował ten post 02 listopad 2018 - 18:18

• 0

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: Tudor, Zenith;, Breitling, IWC

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych