Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

renqien

Co to za dzyndzel?

Rekomendowane odpowiedzi

Oglądając zdjęcia starych zegarków naręcznych, często widuję wystającą śrubę koło koronki. Do czego to służy? Czy to jakaś pozostałość po przeróbce z kieszonki? Sorry za durne pytanie, a zwłaszcza za idiotyczny tytuł, ale nawet nie wiem, jak to nazwać, więc nie wiem czego szukać w google. 

post-106813-0-54111200-1540886529.png

post-106813-0-78512200-1540886536_thumb.png

post-106813-0-52398400-1540886543.png

post-106813-0-76229200-1540886552.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten "dzyndzel" umożliwia przesuwanie wskazówek - należy go wcisnąć i kręcąc koronką ustawić godzinę.


LOGO12 (Kopiowanie).png  KMZiZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:)

Tylko w kieszonkach. I pasówkach, czyli kieszonkach przerobionych na naręczne.


LOGO12 (Kopiowanie).png  KMZiZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.vintagewatchstraps.com/earlywristwatches.php

Tu są wczesne naręczne z wihajstrem do ustawiania wskazówek. Btw. pasówka to w moim mniemaniu zegarek, w którym werk/werk+tarczę przełożono z kieszonki do naręcznej koperty.  Więc tego ze zdjęć w pierwszym poście bym tym mianem nie określił. Tutaj  tylko dorobiono uszy, najwyraźniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się, wczesne naręczne tez miewały przycisk.


Miłego dnia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Posiadam naręcznego Hampdena z początku wieku, zamiast przycisku ma dźwignię na bezelu, którą trzeba odciągnąć paznokciem aby przestawić wskazówki.

w1wugk.jpg


Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, ale to nie jest fabrycznie wypuszczony naręczny (tzn. wyprodukowany przez Dueber Hampden Watch Co), a raczej mechanizm damskiego zegarka wisiorkowego w naręcznej kopercie.

To dosć częsty widok - z reguły koperty były sporo młodsze i wykorzystywano w ten sposób luźne mechanizmy bez kopert (koperty przetapiano, a czasem pewnie ktos "zapuszkował" tak mechanizm NOS).

W zasadzie pasówka, można powiedzieć, co nie znaczy, że bezwartościowa, broń Boże... 


Miłego dnia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Być może... ;-)

Koperta jest sygnowana logiem kotwicy (na deklu). Podobne zegarki w tej kopercie widziałem kilkukrotnie.


Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tutaj jeszcze jeden przykład. Ależ pięknota... aż mam ochotę ją kupić, ale wyprułem się na Enicara i JP.

post-106813-0-60041500-1541277216.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.