Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

desmo

Teroryści zaatakowali w Pruszkowie

Rekomendowane odpowiedzi

No niestety, nie ma możliwości organizacyjnych , naukowych i finansowych żeby w 20 letnim okresie przedklinicznym ujawniło się 100% zalet i wad każdego leku dlatego system nadzoru po wprowadzeniu na rynek jest potrzebny ale musi być też ktoś kto szacuje zysk i ryzyko a nie pozwala korporacjom prawniczym „kształtować” politykę zdrowotną ...

Kiedyś firmy miały te kilkadziesiąt lat spokoju ( patentu) i poduszkę finansową żeby pozwolić sobie na porządne badania zakładając że jeden lek na 20 badanych będzie można sprzedawać . Dawało to duży margines bezpieczeństwa. Odkąd rynek chce tylko taniej, taniej , taniej, presja zwiększa ryzyko błędów. Co ciekawe przemysł generyczny też zżera własny ogon. Kiedyś generyk musiał być produkowany według reguł sztuki - był jeden i nie mógł sobie pozwolić na wpadkę. Później każdy mógł prowadzić firmę generyczną , byle miał szopę do konfekcjonowania proszku z Chin czy Indii. A teraz efekt jest taki że jeden pacjent w worku leków ma 3 te same statyny tylko pod inną nazwą...nic dziwnego że „bolą go mięśnie”...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Vitus, gdzieś dzwoni. Wiesz, że dzwoni. No ale właśnie, gdzie?

Co do szczepionki na grypę. Sam nie stosuję. Ale szczepię dla innych. Właściciele zakładów, którzy podjęli decyzję o fundowaniu pracownikom takich szczepień widzą znaczącą poprawę w zakresie absencji chorobowej analizując wieloletnie dane. Jednak specjalista w dziedzinie medycyny, agentka Justyna Socha ma sporo wątpliwości. No cóż. Dziś informacja jest łatwo dostępna, a każdy wierzy komu chce.

Do statyn mam także sceptyczne nastawienie. Jak się da to lepiej nawyki żywieniowe zmodyfikować. Jednak setki jak nie tysiące pacjentów przewijających się u nas, kolejne duże liczby u wielu znajomych doktorków te statyny łykają i nie słyszałem o śmierci nimi spowodowanej, ani o utracie zdolności do chodzenia. Ty trafiłeś na oba przypadki. Oczywiście na stronach ujawniających najprawdziwsze prawdy z prawd ukrywanych przez 99% złych, zabójczych lekarzy i oczywiście firm farmacdutycznych współpracujących z mediami jest wiele tych straszliwych wieści. Dobrze, że ktoś te spiski obnaża. Miliony zakłamanych lekarzy i naukowców. Setki tysięcy spisujących zabójczych pilotów i obsługi technicznej ładujących te trucizny do samolotów. Straszne. A średnia długość życia rośnie. Ten organizm ludzki to cud jednak. Tyle przeciwności...

 

 

 

Czyli sam przyznajesz ,że są leki , które zabijają i miliardowe odszkodowania..OK.I na zbicie cholesterolu oprócz statyn polecasz swoim podopiecznym zmianę nawyków żywieniowych czyli jaka dietę w tym przypadku?.A co z poziomiem 200 mg / dl ?.Skąd to się wzięło mógłbyś wyjaśnić mi laikowi/.A co z osobami mającymi genetycznie bardzo wysoki poziom cholesterolu ?.Są przecież kobiety szczupłe nie palące stosujące odpowiednia dietę i  aktywność mające stale 210-220  mg/dl.A w kwestii LDL/HDL  dałem Ci info o którym Wy lekarze w większości pojęcia nie macie.A jest to bardzo ważne info.Poza tym skoro uważasz ,że rodzina zwykłego śmiertelnika z PL  jest w stanie wygrać sprawę z koncernem farmaceutycznym tz. że nie chcesz lub nie masz pojęcia o niczym...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie podyskutujemy raczej.....

Ty już masz wszystko wytłumaczone. Próżny czyjkolwiek trud.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Wy lekarze w większości pojęcia nie macie.A jest to bardzo ważne info“

 

Te zdanie daje dużo do myślenia, jestem pewien że każdy kto się zna w temacie zakończy z Tobą dyskusje.

Zaczynam przypuszczać że jesteś jednym z tych specjalistów o których wczoraj u nas w radiu mówili.

 

Historia w 100% autentyczna

 

Odebrali jednemu terapeucie licencje po tym jak przyszli do niego rodzice z chorym dzieckiem ( rodzice typu lekarze to nieuki my znamy się lepiej) i specjalista polecał im leczyć dziecko ślina psa chorego na wscieklizne, * szamani j**ani.

Ale coś w głowkach mondrych rodziców zaskoczyło i postanowili pójść z tą informacją na policję.

 

Jechałem, słuchałem I się zastanawiałem czy ta historia jest powodem do pękania ze śmiechu, czy też uzalania się nad głupota ludzi


Beware the fury of a patient man.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie podyskutujemy raczej.....

Ty już masz wszystko wytłumaczone. Próżny czyjkolwiek trud.

 

Mylisz się.Ja jestem zwykłym inżynierem i liczyłem ,że lekarz wyjaśni mi kwestie o które zapytałem.Mój rodzinny nie zna odpowiedzi.On twierdzi ,że wszystko zależy od genów.Sam palił 3 paczki papierosów dziennie 30 lat i nie dawano miał zawał.Twierdzi ,że to palenie nie maiło żadnego wpływu na jego zawał.

 

 

"Wy lekarze w większości pojęcia nie macie.A jest to bardzo ważne info“

 

Te zdanie daje dużo do myślenia, jestem pewien że każdy kto się zna w temacie zakończy z Tobą dyskusje.

Zaczynam przypuszczać że jesteś jednym z tych specjalistów o których wczoraj u nas w radiu mówili.

 

Historia w 100% autentyczna

 

Odebrali jednemu terapeucie licencje po tym jak przyszli do niego rodzice z chorym dzieckiem ( rodzice typu lekarze to nieuki my znamy się lepiej) i specjalista polecał im leczyć dziecko ślina psa chorego na wscieklizne, * szamani j**ani.

Ale coś w głowkach mondrych rodziców zaskoczyło i postanowili pójść z tą informacją na policję.

 

Jechałem, słuchałem I się zastanawiałem czy ta historia jest powodem do pękania ze śmiechu, czy też uzalania się nad głupota ludzi

 

Wyrwałeś z kontekstu nie czytając uważnie tego co napisałem wcześniej.Ja nie popieram żadnych znachorów a to co opisałeś to jakaś żenująca historia.Nie obrażaj mnie bo to jest nie zgodne z regulaminem forum.

Mnie interesuje wyłącznie medycyna akademicka.Tylko problem jest taki ,że całe grono lekarzy leczy objawy  a nie przyczyny.Zresztą opisałem jak była leczona moja matka.Czy pisałem coś o znachorach ?..

Adi wie coś  tym, zapewne i nawet jeżeli jest dobrym lekarzem to takich dobrych lekarzy w Polsce jest jak na lekarstwo.Chyba ,że mówimy o prywatnych gabinetach i odpłatnych wizytach , tutaj jest lepiej ale nadal daleko nam do zachodu.

Ty pewnie nie korzystasz z opieki NFZ także masz inne podejście do tematu.

 

EOT.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chciałem nikogo obrażać nie taki był mój cel, poprostu mam inne zdanie dotyczące lekarzy, koncernów farmaceutycznych i opieki zdrowotnej.

Może dlatego że gdyby nie cała ta opieka to walnalbym w kalendarz przez Strep type A infekcje, gdybym nie był blisko szpitala i nie podali mi odpowiednich antybiotyków to nigdy bym już z tego się nie wygrzebal.

 

Poprzez dostęp do internetu, każdy " idiot" I nie jest to skierowane do żadnej konkretnej tutaj osoby, rozprzestrzenia w wuj nieprawdziwe info, a inni idioci to podlapuja i się dzieje....


Beware the fury of a patient man.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chciałem nikogo obrażać nie taki był mój cel, poprostu mam inne zdanie dotyczące lekarzy, koncernów farmaceutycznych i opieki zdrowotnej.

Może dlatego że gdyby nie cała ta opieka to walnalbym w kalendarz przez Strep type A infekcje, gdybym nie był blisko szpitala i nie podali mi odpowiednich antybiotyków to nigdy bym już z tego się nie wygrzebal.

Poprzez dostęp do internetu, każdy " idiot" I nie jest to skierowane do żadnej konkretnej tutaj osoby, rozprzestrzenia w wuj nieprawdziwe info, a inni idioci to podlapuja i się dzieje....

I to też jest opinia (nie)zwykłego inżyniera ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Vitus, ja nie jestem lekarzem. Pracuję od "zawsze" w branży medycznej, ale nigdzie nie napisałem, że jestem lekarzem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.