Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

wojteq

Rila Ancre 15 Rubis

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Zwracam się z uprzejmą prośbą do specjalistów o kilka słów na temat Rila Ancre 15 Rubis. Zegarek, który otrzymałem niedawno nosił mój Dziadek.Zależy mi na uzyskaniu podstawowych informacji na temat zegarka tj. (przybliżony rok pochodzenia, kraj pochodzenia). Niestety (póki co) jestem laikiem w tych tematach. Z góry dziękuję za każdą informację :)

post-107111-0-71515100-1541355556_thumb.jpg

post-107111-0-11853700-1541355557_thumb.jpg

post-107111-0-57871200-1541355557_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj!

Żaden ze mnie specjalista, ale moja skromna wiedza pozwala stwierdzić, że to szwajcarski zegarek w stylu wojskowym z lat 40-tych.

Nas, nowych użytkowników, się tu raczej zbywa. Na odpowiedź od specjalistów możesz sobie poczekać albo się nie doczekać. A przecież dla takich ludzi zostało stworzone to subforum. Ja na ostatnie trzy swoje posty nie uzyskałem odpowiedzi mimo łącznie kilkuset wyświetleń.

Tobie życzę więcej szczęścia. I że specjalista nie odpisze Ci cynicznie:"Wszystkie informacje są na tarczy i deklu"...

 

"Cynizm jest wyrazem braku szacunku, wyrozumiałość-cnotą"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuje za podpowiedz. Zależy mi na ustaleniu czy jest możliwe by Dziadek nosił go podczas wojny przemierzając pół świata z armią Andersa.Jesli zegarek jak Pan twierdzi pochodzi z lat 40tych to chyba możliwe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem, a też jestem amatorem, przepatrz mechanizmy FHF:

26, 261, 264, 269, 2610...2616, 2618, 2619.

U Ranffta:

http://www.ranfft.de/cgi-bin/bidfun-db.cgi?10&ranfft&&2uswk&FHF_261

Może jeszcze:

27, 272, 274, 275, 277, 279, 2710

http://www.ranfft.de/cgi-bin/bidfun-db.cgi?10&ranfft&&2uswk&FHF_27

Albo:

186, 188, 198, 215, 216, 221, 223

http://www.ranfft.de/cgi-bin/bidfun-db.cgi?10&ranfft&&2uswk&FHF_186

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za zainteresowanie, ale to dla mnie wyższy level ;), mogę porównać tylko wizualnie, niestety moja wiedza nt. tych mechanizmów krótko mówiąc nie wystarcza :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za zainteresowanie, ale to dla mnie wyższy level ;), mogę porównać tylko wizualnie, niestety moja wiedza nt. tych mechanizmów krótko mówiąc nie wystarcza :)

Niestety, w przypadkach rzadszych marek pozostaje jedynie ocena wizualna i porównanie zdjęć mechanizmów, bo o samej marce, jej historii i pochodzeniu może być niewiele wiadomo, a to z takiego powodu, że od czasu, gdy zegarek trafił na nadgarstek, do momentu rewolucji kwarcowej, która to wykosiła gros małych producentów, było wiele firm kupujących mechanizmy i montujących je do swoich kopert, przyozdabiających je własnymi tarczami, sprzedających zegarki pod własną marką, tak, jak dzisiaj jest Balticus, Vratislavia i inne małe firmy składające swoje wymarzone konstrukcje z gotowych lub robionych na zamówienie w Chinach komponentów. Za kolejne 50 lat nikt może nie pamiętać o Balticusie, za to rozpozna w nim mechanizm Miyoty.

 

W związku z powyższym,, część vintage'owych znalezisk może pozostać bez identyfikacji. Specjaliści, którzy są na forum, mogą po prostu nie mieć informacji na temat danej marki, abstrahując od tego, że nie mają obowiązku czytania nowych postów w tym dziale czy też udzielania informacji na każdy temat. Mogą po prostu tego nie wiedzieć. Narzekanie, roszczeniowa postawa, pisanie, jacy tu specjaliści są "be" i umieszczanie frazesów o cyniźmie pokazują brak zrozumienia istoty istnienia tego forum.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety, w przypadkach rzadszych marek pozostaje jedynie ocena wizualna i porównanie zdjęć mechanizmów, bo o samej marce, jej historii i pochodzeniu może być niewiele wiadomo, (...)

Narzekanie, roszczeniowa postawa, pisanie, jacy tu specjaliści są "be" i umieszczanie frazesów o cynizmie pokazują brak zrozumienia istoty istnienia tego forum.

Dokładnie tak. Pozdrawiam serdecznie. Waldek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fabrique d'Horologerie Willey Choffat & Co. /Montres Rila

 

 zarejestrowana w Szwajcarii w Tramelan 10-02-1938

 

 

Czasami wystarczy być odrobinę cierpliwym i nie aż tak bardzo zapatrzonym w siebie... kolego "KOLAN" ;)


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.