Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

eye_lip

Czy dobrej klasy zegarki miały stalowe pozłacane koperty? Naprawa ubytków.

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie, mam pytanie.

Kupiłem zegarek vintage dobrej klasy.

Pozlocenie jest w wielu miejscach uszkodzone. Koperta wygląda pod tym jak stalowa- czy takie były produkowane w lepszej klasy zegarkach?

 

Drugie pytanie- czy taką powłokę (nie jest to gold cap raczej) można uzupełnić, czy raczej ściąga się całość i wtedy galwanicznie kładzie nową?

 

Foto poniżej.215d5614f889f1028cf0ab31b9437f5c.jpg2abe8cc40471faaeec1ddd820f1067f5.jpg3fb0ec0c43a684f3f50608dce2797195.jpg


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś zadałem podobne pytanie i uzyskałem odpowiedź, że na stal kładziono złoto. Odpowiadali koledzy, których coraz mniej na forum, a "mieli wiedzę". Co do drugiego pytania, to ogólne przekonanie jest takie, że trudno o dobre, a przede wszystkim o trwałe położenie powłoki galwanicznej. Podzielam je. O uzupełnieniu powłoki to by trzeba z jakimś ogarniętym złotnikiem konsultować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Połączenie stali ze złotem to tzw. "rolled gold", "gold filled" tudzież "gold cap". Polecam artykuł: http://omega-constellation-collectors.blogspot.com/2007/08/i-doff-my-gold-cap-to-ya.html.

Sam posiadam taką Omegę i od spodu koperty widać stal, natomiast z góry i boków jest gruba warstwa złota (200 mikronów i więcej). W odróżnieniu od elektrolitycznego pozłacania ta metoda wymagała mechanicznego połączenia stali i złota.

W przypadku zegarka ze zdjęcia koperta wygląda na mosiężną, nie stalową, a złocenie jest wykonane metodą elektrolityczną. Z tego co się orientuję metoda kładzenia złota zwykle pozostawiała gołą stal od spodu zegarka.

 

U mnie to wygląda mniejwięcej tak jak na zdjęciach poniżej. Na uszach widać kolor stali:

2c213676-1113-4fb8-8643-b09666453df6.jpg

 

 

PS. Ponownego złocenia nigdy nie zlecałem. Przypuszczam, że porządny jubiler powinien sobie z tym poradzić. Najlepiej podejść do jakiegoś zakładu i wypytać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.