Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Bartek19877

NOMOS Glashütte Orion Neomatik 41 Date w dwóch nowych kolorach

Rekomendowane odpowiedzi

Niemiecka firma NOMOS Glashütte zaprezentowała model Orion Neomatik 41 w dwóch nowych wersjach kolorystycznych. Od teraz klienci do wyboru mają tarczę w kolorze oliwkowym lub ciemnogranatowym. Te subtelne barwy idealnie nadają się do użytkowania przez cały rok.

 

Wyświetl pełny artykuł 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo przyjemny zegarek o stonowanej stylistyce i fajnym datowniku.

Co do wersji kolorystycznej - miałbym dylemat. Obie kuszą :)


LOGO12 (Kopiowanie).png  KMZiZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Świetnie sobie wygląda z każdej strony.

Stonowany, gustowny, starannie wykończony, innowacyjny.

Nieźle, nieźle.

A cena ? No cóż, jeśli dzikie tłumy kłębią sie w kolejkach i chcą płacić kilka razy więcej za produkcyjniaka z mocno kolorowym bezelem, to trudno się dziwić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

prawda, piękne ale cenowo nomosy odjechały niestety 14tys to powyżej wielu Omeg. Ambitnie.

 

 

Nie za bardzo rozumiem. Omega to "królowa" czy co ? Za 3 tyś z kawałkiem Euro masz genialny zegarek z manufakturowym mechanizmem o grubości 3,6 mm i innowacyjnym modułem datownika. Do tego kaliber jest genialnie wykończony. Nomos ma sporo mniejszą produkcję, więc koszt jednostkowy wzrasta za sztukę. Omega klepie jak Rolex w stekach tysięcy albo milionach. Według Ciebie za ile mają sprzedawać ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie za bardzo rozumiem. Omega to "królowa" czy co ? Za 3 tyś z kawałkiem Euro masz genialny zegarek z manufakturowym mechanizmem o grubości 3,6 mm i innowacyjnym modułem datownika. Do tego kaliber jest genialnie wykończony. Nomos ma sporo mniejszą produkcję, więc koszt jednostkowy wzrasta za sztukę. Omega klepie jak Rolex w stekach tysięcy albo milionach. Według Ciebie za ile mają sprzedawać ? 

 

Chodzi o marketing, tutaj Nomos nie może się mierzyć z Omegą dlatego uważam cenę za ambitną. Prócz mechanizmu i świetnego dopracowania proporcji reszta to koszt nie więcej jak 2000zł ( pasek,koperta, szkło, tarcza, wskazówki ) więc płacimy 12tys za mechanizm bo chyba nie za markę ?

Jestem fanem Nomosa ale dosyć szybko wkroczył on na pułapy cenowe premium a przy tym nie poczynił postępów marketingowych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o marketing, tutaj Nomos nie może się mierzyć z Omegą dlatego uważam cenę za ambitną. Prócz mechanizmu i świetnego dopracowania proporcji reszta to koszt nie więcej jak 2000zł ( pasek,koperta, szkło, tarcza, wskazówki ) więc płacimy 12tys za mechanizm bo chyba nie za markę ?

Jestem fanem Nomosa ale dosyć szybko wkroczył on na pułapy cenowe premium a przy tym nie poczynił postępów marketingowych.

 

 

Dolicz do tego wszelkie koszty utrzymania budynku, badania i testy (opracowanie własnego kalibru jest b.kosztowne), pensje pracowników, itd.. To że w PL nie ma marketingu akurat mnie nie dziwi - 1 punkt sprzedażowy. Globalnie Nomos się poprawił. Po drugie nie zapominaj, że inne ceny są w CH a inne w DE, więc kwoty za pracę mogą się różnić, jak i za poszczególne komponenty. A jeszcze inne są w PL, dlatego ludzie emigrują. :D 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dolicz to tego wszelkie koszty utrzymania budynku, badania i testy (opracowanie własnego kalibru jest b.kosztowne), pensje pracowników, itd.. To że w PL nie ma marketingu akurat mnie nie dziwi - 1 punkt sprzedażowy. Globalnie Nomos się poprawił. Po drugie nie zapominaj, że inne ceny są w CH a inne w DE, więc kwoty za pracę mogą się różnić, jak i za poszczególne komponenty. A jeszcze inne w PL, dlatego ludzie emigrują. 

 

Omega chyba także te koszty ponosi ? Mało tego wybudowała ostatnio zupełnie nową fabrykę. Koszty pracy w Szwajcarii są wyższe niż w DE.

Zostawmy liczenie kosztów, chodzi tylko o to, że na tle konkurencji ceny z rozsądnych stały się ambitne, Nomos opracował własne mechanizmy, świetnie się rozwinął ale czy klient przymknie oko na niemal całkowitą nierozpoznawalność marki ?. Przeciętny klient nie rozkłada wszystkiego na czynniki pierwsze tak jak my na forum. Oczekuje nie tylko zaawansowania technicznego ale także pewne nutki snobizmu czyli rozpoznawalności marki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Produkt premium to i cena premium (choć na tle wielu zegarków oferujących zbliżoną jakość to, moim zdaniem, nadal konkurencyjna cena). Wydaje mi się, że wątpliwości mogłyby się pojawić gdyby komponent "marketingowy" stanowił większą część ceny (tj. gdyby ceny szybowały w górę bez postępu technologicznego manufaktury). 


I'm timeless like a broken watch.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Który model Omegi za 14 tyś zł katalogowo mieliście na myśli jako konkurenta dla tego NOMOSa?

 

Wg mnie Nomos bardzo dobrze wycenił zegarek KATALOGOWO. 

 

Omega najbliżej jest chyba z modelem DeVille 41 mm - katalogowo 5200 euro t.j. >50% drożej:

 

https://www.omegawatches.com/watch-omega-de-ville-de-ville-omega-co-axial-41-mm-43113412101001

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkoda tylko, że jeżeli proporcje wielkości tarczy do długości uszu pozostały takie jak w zwykłym Orionie, to bez wielkiej łapy szkoda podchodzić nawet do tego zegarka :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkoda tylko, że jeżeli proporcje wielkości tarczy do długości uszu pozostały takie jak w zwykłym Orionie, to bez wielkiej łapy szkoda podchodzić nawet do tego zegarka :(

 

To prawda, albo wygląd albo ergonomia. Niestety wszystkie długouszaste koperty Nomosa powyżej 38mm fatalnie leżą na łapach. Ale dogięcie uszu zepsuło by design....więc albo trzeba wybierać małe rozmiary zegarków albo mieć łapę 22cm.

 

Miałem model Club w 3 wersjach rozmiarowych, 40 i 41mm nie dało się nosić na 17cm łapie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jansen


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mają sporo, napisz jak Cię konkretnie coś interesuje i będziesz miał pełne info.


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ładny, ale trochę a duży. Przy średnicy 41mm długość z uszami to prawie 49mm. Według mnie mało proporcjonalnie. Lepszym rozmiarem byłaby wartość 39mm bez koronki. Mechnizm in-house. Może ładnie to wygląda, ale rezerwa chodu praktycznie jak w ecie.

Taniej od tego modelu można dorwać np. in-house'owego Christohera Warda z 5dniową rezerwą chodu i to jeszcze z kompilacją pokazującą stan rezerwy, w dodatku w bardziej proporcjonalnych rozmiarach. Może marka nie pozycjonowana tak samo, ale to pokazuje, że Nomos trochę przynudza i osiadł na laurach.

 

c1-1-1024x684.jpg

 

c1-11.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rezerwa chodu nie jest wyznacznikiem "lepszosci" mechanizmu. W takim rozumieniu wszystkie Patki to byłyby gnioty.


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rezerwa chodu nie jest wyznacznikiem "lepszosci" mechanizmu. W takim rozumieniu wszystkie Patki to byłyby gnioty.

 

Pewnie masz rację. Dla mnie to miły dodatek a wskaźnik rezerwy chodu to najbardziej użyteczna kompilacja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

*komplikacja, nie kompilacja


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

*komplikacja, nie kompilacja

 

Artykuł wprowadził mnie w błąd.

Tutaj np. jest użyte słowo zarówno komplikacja jak i kompilacja

https://zegarkiipasja.pl/artykul/158-patek-philippe-nowy-zegarkowy-rekord

 

"Zegarek Henry’ego Gravesa zachował tytuł zegarka o najwyższym stopniu kompilacji konstrukcji mechanizmu  przez 56 lat, a nawet wtedy został wyprzedzony przez wytwór inżynierów, który powstał ze wsparciem komputerów."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Literówka lub błąd autora.


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rezerwa chodu nie jest wyznacznikiem "lepszosci" mechanizmu. W takim rozumieniu wszystkie Patki to byłyby gnioty.

 

W takim razie tym konkretnym przypadku jesteś mi w stanie  powiedzieć, który mechanizm jest "lepszy"?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Biorąc pod uwagę rozwiązania konstrukcyjnie jak i wykończenie - Nomos.


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.