Skocz do zawartości

Zdjęcie

Pierwszy zegarek z wyższej półki (do ~15k)

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
43 odpowiedzi w tym temacie

#1 dopeman

dopeman
  • Użytkownik
  • 2028 postów

Napisano 06 listopad 2018 - 23:04

Chciałbym spróbować zmierzyć się z pierwszym, może jedynym, większym zakupem zegarkowym.

Ponieważ nie jestem pewien efektów tej próby, myślę czy w zakładanym budżecie są zegarki które, łatwiej odsprzedać w ogóle, i łatwiej też o sprzedaż bez nadmiernej straty.

Przeczuwam że kupno np. Frederique Constant, czy Ball w cenie 10 tyś będzie bardziej problematyczne i czasochłonne przy odsprzedaży, lub wiązać się będzie z dużą stratą..

Moje oczekiwania:
- jak wyżej - łatwiej 'odsprzedawalny'
- zegarek na bransolecie
- paskolubny
- wygodny
- 38-42 mm nadgarstek 16,5 cm
- codzienny i uniwersalny (być może poza gshockiem do ciorania i ruskimi będzie tylko on)
- nie noszę garniturów więc styl raczej sportowe/vintage/militarne DNA niż elegant.
- WR no jakby miał te minimum 10bar byłbym spokojniejszy
- werk: w górnej granicy budżetu (~15k) myślę że chciałbym manufakturę..automat, manual - obojętnie. W dolnych granicach (kilka tyś) może być ładnie opakowania eta, selita czy japończyk.
- narodowość dowolna
- zegarek nowy lub używany forumowy - raczej odrzucam kupno używanego z nieznanego źródła, zbyt mało się znam.

Do tej pory nie wyskoczyłem poza budżet 2 tyś i miałem przyjemność z sumo, OM1, skx, majtek, ds-1, christopher ward, trochę vintage i sporo ruskich..

W kwotach w jakich się obracam nie znajduję już nic interesującego od jakiegoś czasu. Być może pora na coś więcej ;)

Jeśli jesteście w stanie mi coś doradzić, będę wdzięczny.

Zapraszam do dyskusji.

Użytkownik dopeman edytował ten post 06 listopad 2018 - 23:21

• 0

#2 denver47

denver47
  • Użytkownik
  • 1695 postów

Napisano 06 listopad 2018 - 23:06

bb58. Dzisiaj mierzyłem i wg mnie super
  • 0

#3 szuwi

szuwi
  • Użytkownik
  • 477 postów

Napisano 06 listopad 2018 - 23:10

Pam 0000, ale musialbys przymierzyć, bo ma 44mm. Brak kajdana rekompensowany przez mega "fun factor" :-)

Użytkownik szuwi edytował ten post 06 listopad 2018 - 23:11

• 0

#4 PiotrX

PiotrX
  • Użytkownik
  • 459 postów

Napisano 06 listopad 2018 - 23:10

Myślę że to jest dobry zakup:  https://www.chrono24...--id8595345.htm

• 0

#5 tolor

tolor
  • Użytkownik
  • 892 postów

Napisano 06 listopad 2018 - 23:17

Myślę że to jest dobry zakup: https://www.chrono24...--id8595345.htm

Perrelet łatwo odsprzedawalny????????? Nie wiem w jakim kraju.

Przy takich założeniach to Omega seamaster, Omega Moonwatch lub FOIS, Tudor BB, może chrono, ewentualnie Pelagos.
Do tego jakiś starszy Rolex, gdybyś upolował i niektóre Tagi np. Monaco.
  • 0

#6 PiotrX

PiotrX
  • Użytkownik
  • 459 postów

Napisano 06 listopad 2018 - 23:23

Perrelet łatwo odsprzedawalny????????? Nie wiem w jakim kraju.

Przy takich założeniach to Omega seamaster, Omega Moonwatch lub FOIS, Tudor BB, może chrono, ewentualnie Pelagos.
Do tego jakiś starszy Rolex, gdybyś upolował i niektóre Tagi np. Monaco.

OK, nie polemizuje, z odprzedażą zawsze jest nie po naszej myśli :( 

• 0

#7 pawel007

pawel007

takich trzech jak nas dwóch to ani jednego

• Użytkownik
  • 2601 postów

Napisano 06 listopad 2018 - 23:26

Omega SMP, „mónłocz” Omegi
Zawsze sie odsprzedaje a z paskami z moonem można szalec
  • 0

#8 proki1971

proki1971
  • Użytkownik
  • 4685 postów

Napisano 06 listopad 2018 - 23:27

Używana AT. Dla mnie jeden z niewielu zegarków , który sprawdzi się w każdych stylizacjach :)
  • 0

#9 zasadas

zasadas
  • Stowarzyszenie
  • 14783 postów

Napisano 06 listopad 2018 - 23:30

Popieram poprzedników, Omega Speedmaster to dobry pomysł, ale i Tudor ma ciekawą ofertę.

• 0

#10 denver47

denver47
  • Użytkownik
  • 1695 postów

Napisano 06 listopad 2018 - 23:36

Popieram poprzedników, Omega Speedmaster to dobry pomysł, ale i Tudor ma ciekawą ofertę.

Speedy też mi się narzuca odrazu ale z hesalitem i wr takim jakie jest może nie być idealnym EDC:p bb58 dzisiaj mega zaskoczył na plus. Jest szafir, jest wr, jest vintage,jest kajdan, jest in-house. Rozmiar na 16,5cm perfekt
  • 0

#11 Sierżant Julian

Sierżant Julian
  • Użytkownik
  • 148 postów

Napisano 06 listopad 2018 - 23:49

Tudor BB58. Dzisiaj oglądałem. Miód malina.

• 0

#12 dopeman

dopeman
  • Użytkownik
  • 2028 postów

Napisano 06 listopad 2018 - 23:50

Dziękuję wszystkim za propozycje. W sumie to potwierdzacie moje własne typy ;)

Ale wszystkie oscylują przy górnej granicy tych 15 tyś.

Czy taki skok na wyższą półkę nie zaczyna się nieco wcześniej, już przy kwotach rzędu kilku tysięcy złotych?
  • 0

#13 meXy

meXy

Master

• Użytkownik
  • 2627 postów

Napisano 07 listopad 2018 - 01:32

Nie. Bierz menu proponowane przez Kolegów, co byś nie wybrał, będziesz zadowolony. Ja stawiam na Moona.
  • 0

#14 fidelio

fidelio
  • Użytkownik
  • 9456 postów

Napisano 07 listopad 2018 - 03:59

Też stawiam na Moona, ewentualnie HBB od Tudora, w kopercie 39 mm :-)
  • 0

#15 traczu

traczu
  • Użytkownik
  • 1780 postów

Napisano 07 listopad 2018 - 06:19

Myślę że jednak skok pomiędzy Sumo a Omegą czy Tudorem jest jednak spory. Pomyśl czy nie warto popatrzeć na używane zegarki typu Oris, Alpina czy np. Sinn. One potrafią zapewnić też sporo frajdy. Ten droższy kupisz po prostu za rok-dwa :) kupno uzywek zminimalizuje też utratę wartości przy sprzedaży.
  • 0

#16 pawel007

pawel007

takich trzech jak nas dwóch to ani jednego

• Użytkownik
  • 2601 postów

Napisano 07 listopad 2018 - 06:40

Tez dobry pomysl
Do ciorania wziąłbym jakiegoś Sinna, a na na inne okazje np. starszą Eternę Kontiki lub Moon...
  • 0

#17 qln

qln
  • Użytkownik
  • 102 postów

Napisano 07 listopad 2018 - 08:19

Najłatwiej odsprzedaż Omege, jak chcesz w tym budżecie inhouse to Zenitha, jak pilot to IWC.

Wysłane z mojego SM-N950F przy użyciu Tapatalka
  • 0

#18 tolor

tolor
  • Użytkownik
  • 892 postów

Napisano 07 listopad 2018 - 08:50

Przy Twoich założeniach warto kupić zegarek jednej z firm, które jednocześnie tworzą dobre zegarki i się promują czyli właśnie Omega, ostatnio Tudor itp.

Łatwiej taki sprzedać i zamienić. Kupno Orisa, Eterny, Alpiny, FC, Eposa, Balla itd. za kilka tysięcy jest zawsze obarczone ryzykiem trudnej sprzedaży, zwłaszcza jeżeli wydasz na taki zegarek ponad 5 tyś. Ludzie często mają klapki na oczach i szukają jednej z promowanych marek, często nawet obojętnie jaki zegarek (kwarc, brzydki) byleby miał odpowiednie logo. Dlatego też na Twoi miejscu nie schodziłbym poniżej 6-8 tysięcy. W tej dolnej granicy możesz szukać używanych kilkuletnich ale bardzo popuarnych modeli Omegi Semaster 300 z pierwszych Bondów z Omegą lub Sword Hands, Speedmastera Reduced.

Jeżeli poświęcisz niewiele więcej to możesz już szukać używane Semaster 300 na ceramice, Tudora BB, zwłaszcza starsze wersje na Ecie, jak również Taga Carrerę (niektóre ładniejsze wersje, noszone przez wielu celebrytów również są dość popularne, zwłaszcza, że za około 10 tyś możesz spokojnie znaleźć używaną na 1887 i bransolecie).

A górny pułap to przy Twoim założeniu szukałbym Rolexa, oczywiście już wieloletniego, ale te zegarki są aktualnie bardzo popularne i tak zyskują na wartości, że o odsprzedaż bym się nie martwił.

• 0

#19 Evo1

Evo1
  • Nowy Użytkownik
  • 45 postów

Napisano 07 listopad 2018 - 09:08

Na taki nadgarstek rozglądałbym się za Moonwatchem, Tudorem 58 albo poprzednią generacją Seamastera. Wszystkie dostaniesz nowe w tym budżecie. Carrera Calibre 16/1887 to też świetny zegarek ale nie na tak mały nadgarstek.  Myślę jednak, że mimo wszystko Tudora będzie trudniej sprzedać w dobrych pieniądzach niż którąś z Omeg, przynajmniej w Polsce.

Użytkownik Evo1 edytował ten post 07 listopad 2018 - 09:09

• 0

#20 treidi

treidi
  • Użytkownik
  • 300 postów

Napisano 07 listopad 2018 - 14:24

Stawiam na Speedmastera... Dzisiaj mierzyłem 38 mm i 42 mm. Cięzka decyzja do podjęcia byłaby dla mnie, a rozmiar nadgarstka mamy zbliżony (w Seikaczu nic nie musiałem regulować).

Wysłane z mojego EVA-L09 przy użyciu Tapatalka
  • 0

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych