Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Gość

Grawerka

Rekomendowane odpowiedzi

Gość

Witam, proszę o pomoc w rozszyfrowaniu tej grawerki. Z góry dziękuję i przy okazji co to za ,,unikat,, :-) 

post-102561-0-07707900-1541668474_thumb.jpg

post-102561-0-77604500-1541668533_thumb.jpg

post-102561-0-60527000-1541668568_thumb.jpg

post-102561-0-46499000-1541668625_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, po naszemu:

 

W uznaniu pięcioletniej służby dla woźnicy, Pana Augusta Kabela, Berlin 01.05.1894, Wielka Berlińska Kolej Konna (w sumie zawarli tam też, że i żelana) Spólka Akcyjna (ale tego nie jestem pewien, po niemiecku nie nadązam za zwrotami prawnymi z konca 19 wieku)

 

No coż, przynajmniej wiek zegarka mozna bardzo łatwo ustalić;) W sumie, ja za pięć lat pracy zegarka nie dostałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś to mieli gest i styl...

Dziś już nikt nie potrafi tak pięknie wygrawerować zegarka. Tylko laser...


LOGO12 (Kopiowanie).png  KMZiZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Ok, po naszemu:

 

W uznaniu pięcioletniej służby dla woźnicy, Pana Augusta Kabela, Berlin 01.05.1894, Wielka Berlińska Kolej Konna (w sumie zawarli tam też, że i żelana) Spólka Akcyjna (ale tego nie jestem pewien, po niemiecku nie nadązam za zwrotami prawnymi z konca 19 wieku)

 

No coż, przynajmniej wiek zegarka mozna bardzo łatwo ustalić ;) W sumie, ja za pięć lat pracy zegarka nie dostałem.

Dziękuję Ci za pomoc w tłumaczeniu :-) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma sprawy.

Co do jakości grawerowania to fakt - jest naprawdę ładne.

Z tym gestem to tak nie do końca się zgodzę. Dziś nazwalibyśmy to socjotechnika - dawali zegarek w uznaniu dla doświadczonego pracownika, by związać go emocjonalnie z firma. Zegarek był/jest tańszy niż koszty związanej wyszkoleniem i pozyskaniem nowego. A to ze firmy przestały tak robić to inna sprawa. Niejednemu by się ciepło na sercu zrobiło, gdyby dostał nawet seiko. Dziś za to stawia się budkę do zdjęć z głupimi minami, ktora to dostaje skombinowana przez specjalnie zatrudniony dział i się dziwi, ze rotacja pracowników to 30%. Nawiasem, mam omegę seamaster devile z lat 60. która była nagroda w poważnej spółce produkującej kable. Wiec chyba nie zawsze te prezenty były tanie.

Do rzeczy - pokażesz tarcze? Gratuluje fajnej pamiątki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Nie ma sprawy.

Co do jakości grawerowania to fakt - jest naprawdę ładne.

Z tym gestem to tak nie do końca się zgodzę. Dziś nazwalibyśmy to socjotechnika - dawali zegarek w uznaniu dla doświadczonego pracownika, by związać go emocjonalnie z firma. Zegarek był/jest tańszy niż koszty związanej wyszkoleniem i pozyskaniem nowego. A to ze firmy przestały tak robić to inna sprawa. Niejednemu by się ciepło na sercu zrobiło, gdyby dostał nawet seiko. Dziś za to stawia się budkę do zdjęć z głupimi minami, ktora to dostaje skombinowana przez specjalnie zatrudniony dział i się dziwi, ze rotacja pracowników to 30%. Nawiasem, mam omegę seamaster devile z lat 60. która była nagroda w poważnej spółce produkującej kable. Wiec chyba nie zawsze te prezenty były tanie.

Do rzeczy - pokażesz tarcze? Gratuluje fajnej pamiątki.

Pokażę, choć tak naprawdę nie ma co pokazywać. Jest bardzo zmęczona życiem.Dałem go do majstra na wymianę oleju bo zegarek cyka aż miło niesie po uszach ale z tarczą bedzie problem i pewnie zostanie tak jak jest.

Szukałem trochę w necie i jedynie co znalazłem to taką stronkę ale to chyba nie ten model 

https://www.artclock.nl/antique-pocket-watches-with-chatelaine-or-chain-1/102-silver-watch-brass-and-niello-silver-chain

post-102561-0-30934900-1541679694_thumb.jpg

post-102561-0-21834100-1541679762_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Konna kolej żelazna... Ech gdzie te czasy...


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.