Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

agababajaga

elegancki męski zegarek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam bardzo serdecznie

Chciałabym sprezentować zegarek mojemu małżonkowi, który na co dzień ubiera się dość oficjalnie (garnitury, koszule, krawaty itp).

Ne wiem nawet czy powinnam szukać zegarka na bransolecie czy pasku (ja chyba wolałabym bransoletę). Na markach też niestety się nie znam. Wiem tylko, że chcę aby zegarek nie był za duży, ponieważ mąż ma dość szczupły nadgarstek, więc zegarki typu Diesel odpadają na 100%. Kwota jaką chciałabym przeznaczyć to max 1500 zł, aczkolwiek jeżeli byłby jakiś dobry zegarek w cenie ok 1000 zł byłabym bardziej uradowana, dziękuję za odpowiedzi i pozdrawiam

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Jeśli jesteś w stanie nieco dołożyć, to proponuję Tissota Le Locle - z dodatkowym rabatem na zegarki.zgora.pl wychodzi 1608 zł. IMO w tej cenie to bardzo dobry wybór. Jeśli te 1500 zł to max, to warto przyjrzeć się ofercie japońskich producentów - np. Orient Bambino. Moje propozycje to zegarki z mechanizmem automatycznym. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

a jaki mąż nosi aktualnie zegarek? bo przy takim stylu ubierania, elegancki zegarek to wręcz obowiązkowy dress code :)

Pzdr.


 
 
 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z

 

Witam,

a jaki mąż nosi aktualnie zegarek? bo przy takim stylu ubierania, elegancki zegarek to wręcz obowiązkowy dress code :)

Pzdr.

Zgadza się, też tak uważam, dlatego nie kupuję pierwszego lepszego który mi się podoba, tylko pytam o zdanie znawców tematu.

Jeśli chodzi o poprzednie zegarki to nie ma czym się pochwalić, bo był jeden Timex dawno temu, potem Bisset i to na tyle ... Na chwilę obecną mąż zegarka nie nosi wogóle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może najpierw ustalić czy zegarek ma być napędzany sprężynką czy bateryjką? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może najpierw ustalić czy zegarek ma być napędzany sprężynką czy bateryjką? ;)

chyba bateryjką :D mąż nie zna się na zegarkach jeszcze bardziej ode mnie :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyjęło się, że elegancki (garniturowy) zegarek, to automatyczny zegarek na pasku :).

Jak dla mnie synonimem takiego eleganckiego zegarka w miarę umiarkowanej cenie jest:

https://zegarkicentrum.pl/zegarek-meski-certina-ds-1-c0064071603100

oczywiście prezentowana cena przekracza założony budżet, ale warto poszukać taniej, ewentualnie trochę poczekać i dozbierać - prestiż kosztuje :)

To zegarek znanej szwajcarskiej firmy z szafirowym szkiełkiem o uniwersalnym, ponadczasowym wyglądzie, myślę, ze zawsze będzie elegancki.

Pzdr.

 

edycja:


 
 
 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyjęło się, że elegancki (garniturowy) zegarek, to automatyczny zegarek na pasku :).

Jak dla mnie synonimem takiego eleganckiego zegarka w miarę umiarkowanej cenie jest:

https://zegarkicentrum.pl/zegarek-meski-certina-ds-1-c0064071603100

oczywiście prezentowana cena przekracza założony budżet, ale warto poszukać taniej, ewentualnie trochę poczekać i dozbierać - prestiż kosztuje :)

To zegarek znanej szwajcarskiej firmy z szafirowym szkiełkiem o uniwersalnym, ponadczasowym wyglądzie, myślę, ze zawsze będzie elegancki.

Pzdr.

Dziękuję za odpowiedź, własnie już zauważyłam,że jednak te 1000 - 1500 zł to za mało. Jestem w stanie zapłacić więcej, chciałabym aby zegarek posłużył kilka lat i chciałabym aby  był dość reprezentacyjny. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyjęło się, że elegancki (garniturowy) zegarek, to automatyczny zegarek na pasku :).

No może i tak, ale konieczność ustawiania zegarka może skutecznie zniechęcić człowieka do jego noszenia.

Też jestem zwolennikiem mechanicznych konstrukcji, ale w tym przypadku doradzał bym coś z bateryjką w środku.

Biała tarcza, czarny bądź brązowy pasek. Poszukaj czegoś w ofercie Tissota, Atlantica czy Certiny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@seb71

 

"Też jestem zwolennikiem mechanicznych konstrukcji, ale w tym przypadku doradzał bym coś z bateryjką w środku."

 

:) powiem tak, jako mechanik z wykształcenia, doceniam mechanizmy, ale ... praktycznie wolę zegarki kwarcowe, bezobsługowe :), aktualnie zagustowałem w CASIO z waveceptorem i solarem. Tylko, że w tym przypadku trudno mówić o "elegancji garniturowej:, choć np. GMW-B5000D mimo bransolety, prezentuje się bardzo okazale i może go założę do garnituru :). To są zegarki bardziej praktyczne.

Jednak garniturowy dress code zobowiązuje ...


 
 
 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@seb71

 

"Też jestem zwolennikiem mechanicznych konstrukcji, ale w tym przypadku doradzał bym coś z bateryjką w środku."

 

:) powiem tak, jako mechanik z wykształcenia, doceniam mechanizmy, ale ... praktycznie wolę zegarki kwarcowe, bezobsługowe :), aktualnie zagustowałem w CASIO z waveceptorem i solarem. Tylko, że w tym przypadku trudno mówić o "elegancji garniturowej:, choć np. GMW-B5000D mimo bransolety, prezentuje się bardzo okazale i może go założę do garnituru :). To są zegarki bardziej praktyczne.

Jednak garniturowy dress code zobowiązuje ...

Dziękuję za odpowiedź jednak już zdecydowałam, że na pewno będzie to zegarek z czarnym skórzanym paskiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@seb71

 

"Też jestem zwolennikiem mechanicznych konstrukcji, ale w tym przypadku doradzał bym coś z bateryjką w środku."

 

:) powiem tak, jako mechanik z wykształcenia, doceniam mechanizmy, ale ... praktycznie wolę zegarki kwarcowe, bezobsługowe :), aktualnie zagustowałem w CASIO z waveceptorem i solarem. Tylko, że w tym przypadku trudno mówić o "elegancji garniturowej:, choć np. GMW-B5000D mimo bransolety, prezentuje się bardzo okazale i może go założę do garnituru :). To są zegarki bardziej praktyczne.

Jednak garniturowy dress code zobowiązuje ...

Chyba się nie rozumiemy. Mnie chodzi o trochę inne kwarcówki niż Twoje Casio.

Przykład:

 

898_big.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@seb71

 

:) bardziej chodziło mi o to, że proponuję zegarek mechaniczny/automatyczny, a preferuję bezobsługowe kwarce :).

Pzdr.


 
 
 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie. A u mnie na odwrót. Wszystkie moje zegarki są mechaniczne a polecam kwarca. Bezobsługowego, bezdusznego bateryjczaka :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@seb71

 

Cha, cha - fajna sytuacja :)


 
 
 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chyba bateryjką :D mąż nie zna się na zegarkach jeszcze bardziej ode mnie :D

 

Jeżeli to taka sytuacja jak cytat powyżej, a dodatkowo doświadczenia z Timexem i Bissetem, to nie ma co człowieka uszczęśliwiać automatem. Do garnituru i koszuli Atlantic Seacrest lub podobny będzie jak znalazł. Cienki, poręczny, bezobsługowy, no i w miarę elegancki. Wszystko na najwyższym poziomie swiatowym!   :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dodam tylko, że w budżecie do 1500zł. też znajdziesz eleganckie zegarki... Jednak wybór jest ograniczony i ciężko jest coś znaleźć "optymalnego"... Powinnaś szukać czegoś w uniwersalnym rozmiarze 40mm lub 42mm

 

Do 1500zł. to:

 

*SEIKO, z serii Persage. Seiko jest znane z tego że ma świetne zegarki w każdym przedziale cenowym i przeogromny wybór, przykład jak poniżej...

 

https://allegro.pl/zegarek-meski-seiko-srpb41j1-prezent-opakowanie-i7647213462.html

 

Wadą jest niestety grubość zegarków.. ciężko znaleźć "zgrabny" zegarek.

 

 

*Niemiecki Zeppelin, osobiście nie jestem fanem tych zegarków ale prezentują się ładnie,

 

https://www.chrono24.pl/zeppelin/herrenuhr-hindenburg-lz129-automatik-7068-2--id6357871.htm

 

 

Ostatnia opcja to polski brand z japońskim mechanizmem np Vratislavia conceptum lub Błonie, tą opcję ci polecam gdyż są to po prostu zegarki unikatowe w większości produkowane jako Limited i bardzo przystępne cenowo

 

https://vratislavia-watches.com/language/pl/pro-militari/

 

https://zegarkiblonie.com/produkt/dukat-czarny/

 

 

Co do reszty to wszystko zostało już napisane dokładasz 1000zł. i kupujesz klasycznego szwajcara za 2300-2700zł.: Certina DS-1, Atlantic Worldmaster, Tissot La Loche/ Tissot Visodate, Hamilton Jazzmaster  - tutaj wybierz po prostu co ci się spodoba, nie ma tu jakiś ukrytych zalet/wad wszystkie te zegarki są na mechanizmach ETA i są to rozwiązania sprawdzone.

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ze swej strony proponuję zegarek kwarcowy o średnicy koperty do 42 mm. Warto przyjrzeć się ofercie szwajcarskich producentów. Przykładowo:

 

https://www.swiss.com.pl/pl/zegarek-meski/705856-41-05-07-

 

Albo japońskich, co szczególnie polecam:

 

https://www.amazon.co.uk/Orient-Capital-Silver-Watch-FUG1R003W9/dp/B07GFMDMMH/ref=sr_1_100?s=watch&ie=UTF8&qid=1542207439&sr=1-100&keywords=orient+quartz

 

https://www.zegarek.net/zegarki/orient/zegarek_orient_fug1r003w6.html?gclid=EAIaIQobChMIx4ra9ZLU3gIVG5SyCh3nWAKjEAYYASABEgLmDfD_BwE

 

 

Cena jest tu niższa ale jakością nie odbiega od konkurencji ze Szwajcarii, a nawet stosunek jakość/cena wg mnie prezentuje znacznie lepszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Podobna zawartość

    • Przez Szymon w
      Witam wszystkich. Czy ktoś może coś powiedzieć na temat tego zegarka. 




    • Przez Feymozim
      Ostatnio miałem przyjemność naprawiania Junghansa z lat 60 z systemem nastawczym chybotki. 
      Zegarek był w ciężkim w stanie ale pomimo tego że w ogóle nie chodził udała się reanimacja.






    • Przez Kacperek_77u
      Przeglądając forum zawsze brakowało mi tego tematu gdzie można by było pokazać aktualną wschodnią sytuacje z zegarkami lub pogadać o późnych rusach
       
      Jako pierwszy post odrazu zadam pytanko-co myślicie o tym?
      https://www.facebook.com/100064452019478/posts/pfbid0bdxJCFyPFup3ZVNeUDKFeFW1fi3KRnuatkL7mwytZbRBph2wfrwLBjMEzKUFNksdl/?sfnsn=mo
       
    • Przez R_Kruk
      Witam,
      Chciałbym opisać moją przygodę z jednym orientem.
       
      Jakiś czas temu znalazłem po dziadku zegarek. Był sprawny i zadbany oprócz bardzo porysowanego szkła i niewielkich rys na kopercie. Postanowiłem go odnowić aby mieć fajną pamiątke po dziadku.
       
       

      Orient przed polerką.
       
      Po doszkoleniu się na forum i zakupienia potrzebnych materiałów zabrałem się do pracy. Zaczełem papierem ściernym o gradacji 400 bo rysy były na tyle glebokie a szklo twarde ze wyższą gradacja robiłbym to 3 dni. Ścierałem okrągłymi ruchami na mokro aż wszystkie rysy znikły a powierzchnia zrobiła się matowa. Zajęło mi to 2 godziny. Następnie przeszedłem do papieru o gradacji 2000 i 2500 żeby wyrównać powierzchnię i przygotować do polerowania. Gdy powierzchnia zrobiła się gładka przygotowałem krążek filcowy i pastę automax (próbowałem też innymi m.in. Tempo ale ta dziala najlepiej). Polerowałem 3 godziny też okrągłymi ruchami dokładając pastę co 10 minut. Szkiełko jest jak nowe. Po tym przeszedłem do polerowania koperty i bransolety do tego użyłem tej samej pasty i ścierki z mikrofibry. Po chwili polerowania już można było się przejrzeć. Zegarek wygląda świetnie 😀
       

       
      Orient po skończonej pracy😁
    • Przez peterc89
      Witam Wszystkich Forumowiczów
      Zdecydowałem się z racji zbliżającego się własnego ślubu na kupno nowego zegarka na tą uroczystość. Budżet w ok. 1k. Przeglądając zegarki czy to w sklepach czy w internecie najbardziej podpasywały mi modele firmy Zeppelin. Liczę na pomoc w znalezieniu odpowiedniego zegarka z tej firmy lub podobnego. Z góry dzięki !
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.