Skocz do zawartości

MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ
MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ

Zdjęcie

elegancki męski zegarek

zegarek zegarek

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
20 odpowiedzi w tym temacie

#1 agababajaga

agababajaga
  • Nowy Użytkownik
  • 5 postów

Napisano 09 listopad 2018 - 12:50

Witam bardzo serdecznie

Chciałabym sprezentować zegarek mojemu małżonkowi, który na co dzień ubiera się dość oficjalnie (garnitury, koszule, krawaty itp).

Ne wiem nawet czy powinnam szukać zegarka na bransolecie czy pasku (ja chyba wolałabym bransoletę). Na markach też niestety się nie znam. Wiem tylko, że chcę aby zegarek nie był za duży, ponieważ mąż ma dość szczupły nadgarstek, więc zegarki typu Diesel odpadają na 100%. Kwota jaką chciałabym przeznaczyć to max 1500 zł, aczkolwiek jeżeli byłby jakiś dobry zegarek w cenie ok 1000 zł byłabym bardziej uradowana, dziękuję za odpowiedzi i pozdrawiam

• 0

#2 fidelio

fidelio
  • Użytkownik
  • 19492 postów

Napisano 09 listopad 2018 - 13:05

Jeśli jesteś w stanie nieco dołożyć, to proponuję Tissota Le Locle - z dodatkowym rabatem na zegarki.zgora.pl wychodzi 1608 zł. IMO w tej cenie to bardzo dobry wybór. Jeśli te 1500 zł to max, to warto przyjrzeć się ofercie japońskich producentów - np. Orient Bambino. Moje propozycje to zegarki z mechanizmem automatycznym. 

• 0

#3 Jacek K.

Jacek K.
  • Użytkownik
  • 1067 postów

Napisano 09 listopad 2018 - 13:15

Witam,

a jaki mąż nosi aktualnie zegarek? bo przy takim stylu ubierania, elegancki zegarek to wręcz obowiązkowy dress code :)

Pzdr.

• 0

#4 agababajaga

agababajaga
  • Nowy Użytkownik
  • 5 postów

Napisano 09 listopad 2018 - 13:20

Z

Witam,

a jaki mąż nosi aktualnie zegarek? bo przy takim stylu ubierania, elegancki zegarek to wręcz obowiązkowy dress code :)

Pzdr.

Zgadza się, też tak uważam, dlatego nie kupuję pierwszego lepszego który mi się podoba, tylko pytam o zdanie znawców tematu.

Jeśli chodzi o poprzednie zegarki to nie ma czym się pochwalić, bo był jeden Timex dawno temu, potem Bisset i to na tyle ... Na chwilę obecną mąż zegarka nie nosi wogóle.

• 0

#5 rafi87

rafi87
  • Użytkownik
  • 1765 postów

Napisano 09 listopad 2018 - 13:30

Może Adriatica? https://zegarownia.p...garki-adriatica

• 0

#6 seb71

seb71
  • Użytkownik (no_required_posts)
  • 6402 postów

Napisano 09 listopad 2018 - 13:34

A może najpierw ustalić czy zegarek ma być napędzany sprężynką czy bateryjką? ;)

• 0

#7 agababajaga

agababajaga
  • Nowy Użytkownik
  • 5 postów

Napisano 09 listopad 2018 - 13:36

A może najpierw ustalić czy zegarek ma być napędzany sprężynką czy bateryjką? ;)

chyba bateryjką :D mąż nie zna się na zegarkach jeszcze bardziej ode mnie :D

• 0

#8 Jacek K.

Jacek K.
  • Użytkownik
  • 1067 postów

Napisano 09 listopad 2018 - 13:36

Przyjęło się, że elegancki (garniturowy) zegarek, to automatyczny zegarek na pasku :).

Jak dla mnie synonimem takiego eleganckiego zegarka w miarę umiarkowanej cenie jest:

https://zegarkicentr...-c0064071603100

oczywiście prezentowana cena przekracza założony budżet, ale warto poszukać taniej, ewentualnie trochę poczekać i dozbierać - prestiż kosztuje :)

To zegarek znanej szwajcarskiej firmy z szafirowym szkiełkiem o uniwersalnym, ponadczasowym wyglądzie, myślę, ze zawsze będzie elegancki.

Pzdr.

edycja:

Użytkownik Jacek K. edytował ten post 09 listopad 2018 - 13:41

• 0

#9 agababajaga

agababajaga
  • Nowy Użytkownik
  • 5 postów

Napisano 09 listopad 2018 - 13:40

Przyjęło się, że elegancki (garniturowy) zegarek, to automatyczny zegarek na pasku :).

Jak dla mnie synonimem takiego eleganckiego zegarka w miarę umiarkowanej cenie jest:

https://zegarkicentr...-c0064071603100

oczywiście prezentowana cena przekracza założony budżet, ale warto poszukać taniej, ewentualnie trochę poczekać i dozbierać - prestiż kosztuje :)

To zegarek znanej szwajcarskiej firmy z szafirowym szkiełkiem o uniwersalnym, ponadczasowym wyglądzie, myślę, ze zawsze będzie elegancki.

Pzdr.

Dziękuję za odpowiedź, własnie już zauważyłam,że jednak te 1000 - 1500 zł to za mało. Jestem w stanie zapłacić więcej, chciałabym aby zegarek posłużył kilka lat i chciałabym aby  był dość reprezentacyjny. 

• 0

#10 seb71

seb71
  • 6402 postów

Napisano 09 listopad 2018 - 13:43

No może i tak, ale konieczność ustawiania zegarka może skutecznie zniechęcić człowieka do jego noszenia.

Też jestem zwolennikiem mechanicznych konstrukcji, ale w tym przypadku doradzał bym coś z bateryjką w środku.

Biała tarcza, czarny bądź brązowy pasek. Poszukaj czegoś w ofercie Tissota, Atlantica czy Certiny.

• 0

#11 Jacek K.

Jacek K.
  • Użytkownik
  • 1067 postów

Napisano 09 listopad 2018 - 13:50

@seb71

"Też jestem zwolennikiem mechanicznych konstrukcji, ale w tym przypadku doradzał bym coś z bateryjką w środku."

:) powiem tak, jako mechanik z wykształcenia, doceniam mechanizmy, ale ... praktycznie wolę zegarki kwarcowe, bezobsługowe :), aktualnie zagustowałem w CASIO z waveceptorem i solarem. Tylko, że w tym przypadku trudno mówić o "elegancji garniturowej:, choć np. GMW-B5000D mimo bransolety, prezentuje się bardzo okazale i może go założę do garnituru :). To są zegarki bardziej praktyczne.

Jednak garniturowy dress code zobowiązuje ...

• 0

#12 agababajaga

agababajaga
  • Nowy Użytkownik
  • 5 postów

Napisano 09 listopad 2018 - 13:53

@seb71

"Też jestem zwolennikiem mechanicznych konstrukcji, ale w tym przypadku doradzał bym coś z bateryjką w środku."

:) powiem tak, jako mechanik z wykształcenia, doceniam mechanizmy, ale ... praktycznie wolę zegarki kwarcowe, bezobsługowe :), aktualnie zagustowałem w CASIO z waveceptorem i solarem. Tylko, że w tym przypadku trudno mówić o "elegancji garniturowej:, choć np. GMW-B5000D mimo bransolety, prezentuje się bardzo okazale i może go założę do garnituru :). To są zegarki bardziej praktyczne.

Dziękuję za odpowiedź jednak już zdecydowałam, że na pewno będzie to zegarek z czarnym skórzanym paskiem.

• 1

#13 Sierżant Julian

Sierżant Julian
  • Użytkownik
  • 1185 postów

Napisano 09 listopad 2018 - 14:06

Meccaniche Veneziane Redentore.

W tej chwili na przykład w: https://bensontrade....hiaccio-acciaio

Ale zasadniczo polski dystrybutor jest dostępny na naszym forum.

Użytkownik Sierżant Julian edytował ten post 09 listopad 2018 - 14:09

• 0

#14 seb71

seb71
  • 6402 postów

Napisano 09 listopad 2018 - 14:10

@seb71

Chyba się nie rozumiemy. Mnie chodzi o trochę inne kwarcówki niż Twoje Casio.

Przykład:

898_big.jpg

• 0

#15 Jacek K.

Jacek K.
  • Użytkownik
  • 1067 postów

Napisano 09 listopad 2018 - 14:28

@seb71

:) bardziej chodziło mi o to, że proponuję zegarek mechaniczny/automatyczny, a preferuję bezobsługowe kwarce :).

Pzdr.

• 0

#16 seb71

seb71
  • 6402 postów

Napisano 09 listopad 2018 - 14:42

No właśnie. A u mnie na odwrót. Wszystkie moje zegarki są mechaniczne a polecam kwarca. Bezobsługowego, bezdusznego bateryjczaka :).

• 0

#17 Jacek K.

Jacek K.
  • Użytkownik
  • 1067 postów

Napisano 09 listopad 2018 - 14:50

@seb71

Cha, cha - fajna sytuacja :)

• 0

#18 Misiu7

Misiu7
  • Użytkownik
  • 642 postów

Napisano 09 listopad 2018 - 18:29

chyba bateryjką :D mąż nie zna się na zegarkach jeszcze bardziej ode mnie :D

Jeżeli to taka sytuacja jak cytat powyżej, a dodatkowo doświadczenia z Timexem i Bissetem, to nie ma co człowieka uszczęśliwiać automatem. Do garnituru i koszuli Atlantic Seacrest lub podobny będzie jak znalazł. Cienki, poręczny, bezobsługowy, no i w miarę elegancki. Wszystko na najwyższym poziomie swiatowym!   :)

• 0

#19 TRobert

TRobert
  • Użytkownik
  • 583 postów

Napisano 09 listopad 2018 - 20:27

Jak ma być kwarcowy do garnituru to może Doxa slim line np. taka:

https://zegarownia.p...e-105-10-021-01

Bardzo "cienki" zegarek więc idealny do garnituru i chyba spełnia założenia.

• 0

#20 Duchuvip

Duchuvip
  • Nowy Użytkownik
  • 48 postów

Napisano 09 listopad 2018 - 20:46

Dodam tylko, że w budżecie do 1500zł. też znajdziesz eleganckie zegarki... Jednak wybór jest ograniczony i ciężko jest coś znaleźć "optymalnego"... Powinnaś szukać czegoś w uniwersalnym rozmiarze 40mm lub 42mm

Do 1500zł. to:

*SEIKO, z serii Persage. Seiko jest znane z tego że ma świetne zegarki w każdym przedziale cenowym i przeogromny wybór, przykład jak poniżej...

https://allegro.pl/z...7647213462.html

Wadą jest niestety grubość zegarków.. ciężko znaleźć "zgrabny" zegarek.

*Niemiecki Zeppelin, osobiście nie jestem fanem tych zegarków ale prezentują się ładnie,

https://www.chrono24...--id6357871.htm

Ostatnia opcja to polski brand z japońskim mechanizmem np Vratislavia conceptum lub Błonie, tą opcję ci polecam gdyż są to po prostu zegarki unikatowe w większości produkowane jako Limited i bardzo przystępne cenowo

https://vratislavia-...l/pro-militari/

https://zegarkibloni...t/dukat-czarny/

Co do reszty to wszystko zostało już napisane dokładasz 1000zł. i kupujesz klasycznego szwajcara za 2300-2700zł.: Certina DS-1, Atlantic Worldmaster, Tissot La Loche/ Tissot Visodate, Hamilton Jazzmaster  - tutaj wybierz po prostu co ci się spodoba, nie ma tu jakiś ukrytych zalet/wad wszystkie te zegarki są na mechanizmach ETA i są to rozwiązania sprawdzone.

Pozdrawiam.

Użytkownik Duchuvip edytował ten post 09 listopad 2018 - 20:47

• 0

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: zegarek

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych