Skocz do zawartości

Zdjęcie

Tc-9 Lunarscope - recenzja

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4 odpowiedzi w tym temacie

#1 Schioedtei

Schioedtei
  • Stowarzyszenie
  • 467 postów

Napisano 09 listopad 2018 - 14:08

Najładniejszy zegarek

Dzisiaj dla odmiany przedmiotem mojej recenzji będzie chronograf, i to dość nietypowy bo z ręcznym naciągiem i kopertą wykonaną z brązu. O ile diverów z brązu jest na rynku obecnie pełno i co chwilę pojawiają się nowe, to tego samego nie można powiedzieć o zegarkach z funkcją chronografu. Ten zegarek jakiś czas temu widziałem na sprzedaż na forum KMZiZ, nie miałem wtedy funduszy na jego zakup a kolega nie chciał się wymienić na inny zegarek. Zegarek kupił ktoś inny – „trudno, jeszcze będzie okazja – pomyślałem. No i w końcu się pojawił na innym, zagranicznym forum, taki jak lubię najbardziej – używany Co było dalej, wiadomo… historia zawsze kończy się tym, że paczkę z zegarkiem przynosi listonosz lub kurier(na szczęście, póki co nie trafiła mi się jeszcze sytuacja, że paczka z zegarkiem zaginęła). Jakie było pierwsze wrażenie gdy otworzyłem paczkę? Moja żona powiedziała z zachwytem „to najładniejszy zegarek ze wszystkich jakie miałeś w ogóle… są takie damskie?”. Ale ona nie widzi tego co ja, więc nie jarajcie się jeszcze za bardzo.. bo i tym razem nie obyło się bez wad....

zapraszam do przeczytania całej recenzji tutaj ->   https://2gwatchblog.com/pl/tc-9-lunarscope-recenzja/

5-3.jpg

Użytkownik Schioedtei edytował ten post 09 listopad 2018 - 14:09

• 0

#2 Xpovoc

Xpovoc
  • Użytkownik
  • 2201 postów

Napisano 09 listopad 2018 - 15:17

Ten Seagull ST-1901 w środku to chińska kopia/klon werku Venus 175, a nie "modyfikacja" jak napisałeś w recenzji. W mojej ocenie to bardzo mylące określenie, podobnie jak większość osób podróbki mylnie nazywa replikami.

Użytkownik Xpovoc edytował ten post 09 listopad 2018 - 15:19

• 0

#3 Schioedtei

Schioedtei
  • Stowarzyszenie
  • 467 postów

Napisano 09 listopad 2018 - 15:29

Seagull wykupił plany i prawa do produkcji i część fabryk Venus po czym zmodyfikował ten mechanizm i nadał mu nazwę ST19, te mechanizmy nie są takie same, faktycznie posiadają wiele części wspólnych jednak ST19 jest tak jak napisałem zmodyfikowanym Venus 175. W mojej ocenie kopia/klon byłoby mylące bo sugerowałoby, że Chińczycy kogoś podrobili ;)

• 0

#4 Xpovoc

Xpovoc
  • Użytkownik
  • 2201 postów

Napisano 09 listopad 2018 - 17:17

W takim przypadku zwracam honor, a słowo "modyfikacja" jak najbardziej trafne. Może warto dorzucić do recenzji to co napisałeś powyżej o werku Seagulla? To ciekawa historia.

Użytkownik Xpovoc edytował ten post 09 listopad 2018 - 17:19

• 0

#5 abir

abir
  • Użytkownik
  • 1074 postów

Napisano 09 listopad 2018 - 19:34

ciekawa, obiektywna recenzja.

jak miałem ten zegarek to odczuwałem skrajne emocje. tarcza i wszystko co z nią związane - duży plus. jednak nie mogłem patrzeć na wciśnięty bezel w tę nie obrobioną rurę - bardzo mnie to raziło. jakiś brak pomysłu na ten element. 

na duży plus pasek - jedyny zegarek przy którym nie miałem w planie jego wymiany. ręczny naciąg - fajna ciekawostka dla mnie. nosiłem go trochę i zegarek chodził punktualnie - bez zastrzeżeń, chrono dobrze działało.

tak jak napisałeś, cena ponad 400 funtów to przesada, ale 300 funtów ok

dla mnie miał za mało brązu w brązie patrząc na niego od góry

• 0

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych