Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Yodek

Porady potrzebuję 😊

Rekomendowane odpowiedzi

Zbanuj się jak tarant :P

A można się samemu zbanować będąc tylko zwykłym użytkownikiem? :)

Edytowane przez dziadek

Każdy stary człowiek ma swoją historię i powód, dlaczego jest taki, a nie inny. Pomyśl o tym, zanim mnie osądzisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co piętnaście minut trzaska godziny i kwadrans??
Ooo.. to trochę przerażająca perspektywa.. nie wiedziałam - myślałam, że pomiędzy godzinami tylko kwadrans leci.. hmm..

 

U mnie wiszą 3 kwadranse:

1. wiedeńczyk -ramiak -ten bije co kwadrans ich liczbę a potem poprzednią godzinę

2. Junghans -westminster- co kwadrans 1,2,3 lub 4 takty melodii a po 4 kwadransie aktualną godzinę

3. Philip Haas - jak Junghans ale inną melodię

I to jest fajne, chociaż o 12-tej jest trochę hałasu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Erzlot - ja to juz wczesniej Was podziwiałam ze macie tyle zegarów z czynnym biciem :)

Ja to do maksymalnie wyciszonej baby się przyzwyczajam, ale mąż po piffku to śpi nie zrażony babą (nie mylić ze mną ;) ) z głową przy samej skrzyni przez całą noc.

Ja jeszcze spać z babą nie mogę :P

Edytowane przez Yodek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i w kwadransie można dużo błędów zrobić w czasie składania. Tutaj trzeba bardzo uważać. W ogóle to są bardzo ciężko pracuje mechanizmy, w ciągu całego miesiaca biją prawie 27tyś razy sumując uderzenia w oba gongi

Edytowane przez longcase1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kwadransowe, takie czy siakie wymagają przyzwyczajenia. Z pewnością nie są to zegary do sypialni. Te "wiedeńskie" lepiej gdy wiszą w dalszej części domu, bo co piętnaście minut mieć informację, która jest godzina i który jej kwadrans, może być męczące.

Dzisiaj rano byłem w Rogalinie zrobić przegląd całej czeredki zegarowej i tak niesamowicie wył wiatr w pałacowych oknach...

Tam są  zegary bijące tylko godziny i połówki... Żadnego kwadransa nie ma... Ale coś ma przyjechać z "centrali" zobaczymy...

Hmm... widzę, że obraźliwy post Leskosa, ma wiele, jak to się mówi, "lajków" chyba czas zmienić towarzystwo...

No tak ... Krzysztofie, taki  sam obraźliwy jak i  twój , szczególnie w sugestiach. A, że czasem coś palniesz z grubszej rury to inna sprawa, bo oczywiście tobie wolno , nic się przecież nie stało (?) ...

Obraziłeś się ? Ok ... no cóż ... życie będzie się toczyć dalej.


Czasem lepiej powiedzieć coś, nie mówiąc NIC!  🤔

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak ... Krzysztofie, taki  sam obraźliwy jak i  twój , szczególnie w sugestiach. A, że czasem coś palniesz z grubszej rury to inna sprawa, bo oczywiście tobie wolno , nic się przecież nie stało (?) ...

Obraziłeś się ? Ok ... no cóż ... życie będzie się toczyć dalej.

100% racji Kolego Leskos.

Edytowane przez old time

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i w kwadransie można dużo błędów zrobić w czasie składania. Tutaj trzeba bardzo uważać. W ogóle to są bardzo ciężko pracuje mechanizmy, w ciągu całego miesiaca biją prawie 27tyś razy sumując uderzenia w oba gongi

I z takimi argumentami się nie dyskutuje :)

Może kiedyś, jak być może sypnie mi się "zegarmistrzowski wąs" (i kupię sobie apartament) to rozochocę się na kwadransa. Tymczasem jeszcze mnie hulajnoga, nie szosówka :D:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem, oznaką dojrzałości kolekcjonerskiej w przypadku ściennych zegarów linkowych są chodziki :)


Tolerancja musi być nietolerancyjna wobec nietolerancji. Němec z Královce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem, oznaką dojrzałości kolekcjonerskiej w przypadku ściennych zegarów linkowych są chodziki :)

Trafić na Alle wiedeńskiego chodzika żeby cena nie "oślepiała", to jak złapać za rękę i uśmiechnąć się do Yeti :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niekoniecznie. Nie mam w kolekcji żadnych biedermeierów, miesięcznych, ale z kilku chodzików jestem zadowolony. Za żaden nie dałem więcej niż dwa tysiące dukatów krajowych.


Tolerancja musi być nietolerancyjna wobec nietolerancji. Němec z Královce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Carramba - teraz kiedy mam dwa garnce dukatów pomorskich to na naszym obwodzie chodzików ładnych niet.

Jest Lenz, lira dwuwagowa wprawdzie, ale na południu krainy i starszy Pan nie kce wysłać za pobraniem a ja kupić za przedplatą..

Chłop swoje, baba swoje :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam jednego chodzika linkowego Metrona z58 r za 70 zł i też się cieszę :Pdoskonały do nauki :D

Edytowane przez mechanik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Carramba - teraz kiedy mam dwa garnce dukatów pomorskich to na naszym obwodzie chodzików ładnych niet.

Jest Lenz, lira dwuwagowa wprawdzie, ale na południu krainy i starszy Pan nie kce wysłać za pobraniem a ja kupić za przedplatą..

Chłop swoje, baba swoje :P

Tylko się za nią nie bierz ! to za dużo z lenzem nie ma wspólnego .


Czasem lepiej powiedzieć coś, nie mówiąc NIC!  🤔

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam jednego chodzika linkowego Metrona z58 r za 70 zł i też się cieszę :P

Chodzik Metrona i to z 58 roku? Fju.. fju. Może z raz widziałam ale z jakiego roku to nie pamiętam :)

Tylko się za nią nie bierz ! to za dużo z lenzem nie ma wspólnego .

"Zaszczelę" się ;)

 

Jak Wy to zgadujecie..? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szukać miesięcznego chodzika;-)

Edytowane przez longcase1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szukać, szukać.. ;)

Mam niezły węch, to trufli mogę poszukać ale miesięcznego to jakoś się nie napatoczyłam :)

 

A tak na marginesie - wcale ale to wcale, nie "czaję czaczy" czyli nie wiem w czym ten urok miesięcznych? Wygląda jak wiele innych zegarów (chyba). Jakieś kółko dołożone i w czym ten urok? Głupie pytanie ale ja nie wiem :P

Chyba nie z powodu wygody nakręcania raz na miesiąc? No dobra - są rzadko. :)

Edytowane przez Yodek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no podesłałem Ci ...


Czasem lepiej powiedzieć coś, nie mówiąc NIC!  🤔

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no podesłałem Ci ...

Piękne. Prawda, prawda ehhh... :)

Jeszcze ze dwadzieścia "odnowię" i jak znalazłby się hurtowy kupiec to tak, tak :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gosia, przepraszam Ciebie za moje karygodne zachowanie...

 

tnM7N614eHqr_25009.jpg

Edytowane przez kiniol

Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gosia, przepraszam Ciebie za moje karygodne zachowanie...

 

tnM7N614eHqr_25009.jpg

Ojej! Dżizas!

No przywaliłeś mi ale nie aż w kategorii "karygodnej".

Sporo mi pomagałeś - pamiętajmy o tym :D To dzięki Twojemu też wsparciu w pierwszych dniach tu na forum, poczułam się między Wami miło :D

 

Ja wiem, że Ty jesteś trochę "rozbójnik" porywczy ale o dobrym sercu przecież. Nenufarów z KÓrnika jeszcze nie zdążyłam ukraść dla Ciebie ♡

 

PS. Ale to nie Ty mnie maltretowałes w podstawówce? ;)

 

I Dziadka też lubię choć bez płciowej wzajemności :D

Edytowane przez Yodek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam miesieczny to jest miesieczny nie ma co porownywac z innnymi

 

No można porównywać. Z trzymiesięcznym, rocznym...


Tolerancja musi być nietolerancyjna wobec nietolerancji. Němec z Královce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to i ja się dołączę do przeprosin. Nie mową, czy uczynkiem, ale przepraszam za karygodne myśli  :(

A teraz już wróćmy do normalnych pogaduszek, łzy otarte, kwiaty pachną subtelnie, wymuszony kwadrans sprężynowy wali westminister co 15 minut, pięknie jest! 

 

 

post-39092-0-95958000-1556053144.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak przystalo na jubileuszowa 150 strone jest pelno kwiatow. :D :D

Edytowane przez old time

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.