Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Yodek

Porady potrzebuję 😊

Rekomendowane odpowiedzi

Się nie znasz, ja naprawiam dwa zegarki na raz... to poważna sprawa... :P


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo do lupy to trzeba mieć chwytne oko, bez tego ani rusz... :P

 

attachicon.gifDSC_0829.JPG

Woow - takie chfyty uwielbiam!

Obydwa dwa trzymio!

 

Ja jestem pikularuska!- taka "rornetka" byłaby akurat :D

Edytowane przez Yodek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dobra, ale teraz naprawdę potrzebuję porady (ja :D  :ph34r: ). 

Powiedzcie jak dobrać i zakładać lupę zegarmistrzowską. 

.........

 

Dobry zegarmistrz trzyma lupę zaciskając okiem chociaż jak mi kiedyś zwróciła uwagę zaprzyjaźniona okulistka może to prowadzić do przykurczów mięśni twarzy.

Dlatego tam gdzie długo używa się lup w pracy stosuje się specjalne opaski podtrzymujące.

 

post-27334-0-64869400-1573797630_thumb.jpg

 

mam gdzieś kila zapasowych takich w swoich zbiorach (jak zrobię porządek to mogę odsprzedać)

 

Mam taka lampę.

 ..........

Jak potrzeba jeszcze mniejsze srubki odkręcić ( o średnicy szpilki to okulary właśne i do tego zawieszona na oprawce lupa taka zegarmistrzowska ( przylega do moich bryli..)

 upierdl.. ale da się przeżyć :)

 

.......

 

 

Nie potrafię się nauczyć trzymania lupy w oku, używam takich plastikowych "okularów" jak Leszek pisze, a jak już muszę, to kiedyś kupiłem lupę z drucikiem i żabką na moje normalne okulary. Zapina się za oprawkę u góry i wtedy możesz przez nią zerkać, albo podnieść, a ręce wolne. Ale do tego trzeba być pikularusem. 

.....

 

A dla okularników dobrym rozwiązaniem jest taka lupka zakładana na oprawki okularów (też gdzieś się poniewierają w moim bałaganie  :D )

 

post-27334-0-32275800-1573797897_thumb.jpg

 

tu o tyle ciekawe rozwiązanie że są dwa szkła +3 i +5 więc można stosować pojedynczo lub sumować :)

 

(ta wstępnie zarezerwowana dla kol. "mkl1")

 

Pozdrawiam

Roman

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak poszukam zatem "cóś" ... 

Rozumiem zatem że są też różnej wielkości lupy , czy rozmiar jeden? 

Bo ja malutki facet jestem ... o oczka (oczodółki) mam małe ... :P  :ph34r:

;)

Edytowane przez LESKOS

Czasem lepiej powiedzieć coś, nie mówiąc NIC!  🤔

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak poszukam zatem "cóś" ... 

Rozumiem zatem że są też różnej wielkości lupy , czy rozmiar jeden? 

Bo ja malutki facet jestem ... o oczka (oczodółki) mam małe ... :P  :ph34r:

;)

I z wielkimi talentami :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak poszukam zatem "cóś" ...

Rozumiem zatem że są też różnej wielkości lupy , czy rozmiar jeden?

Bo ja malutki facet jestem ... o oczka (oczodółki) mam małe ... :P:ph34r:

;)

Ja od lat (około 32 lata) używam lupy wprodukowanej w PZO. Fabryka juz raczej nie istnieje Ale warto poszukać jakieś używanej w dobry stanie. W mojej ocenie one były dobrze wyprofilowane do oka i z dosyć lekkiego tworzywa. Sama soczewka jest szklana , te z akrylu są do niczego. Trzeba też pamiętać że im większe powiększenie lupy tym będzie większa jej waga, więc trudnej utrzymać w oku. Edytowane przez longcase1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaką masz średnicę od strony oka ?

Znalazłem coś takiego, z klipsem do okularów 

https://www.kraina-czasu.pl/lupa-zegarmistrzowska-5-0x-z-klipsem-do-okularow,3,29192,19340

Szkło , ale nie wiem czy się sprawdzi  ?

Czopów i kamieni w zegarkach nie będę sprawdzał więc myślę że 5x wystarczy

Edytowane przez LESKOS

Czasem lepiej powiedzieć coś, nie mówiąc NIC!  🤔

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaką masz średnicę od strony oka ?

Znalazłem coś takiego, z klipsem do okularów 

https://www.kraina-czasu.pl/lupa-zegarmistrzowska-5-0x-z-klipsem-do-okularow,3,29192,19340

Szkło , ale nie wiem czy się sprawdzi  ?

Czopów i kamieni w zegarkach nie będę sprawdzał więc myślę że 5x wystarczy

Kosztuje trochę ;)

 

A jak to jest, jak się nosi okulary "minusowe"? Powiększenie będzie wtedy mniejsze przez lupę na okularach krótkowidzowych? :blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja lupa ma 38 mm przy oku.

 

Też zamierzam kupić taka lupę z klipsem na okulary. Ta z linku sprawia bardzo dobre wrażenie i podstawowa sprawa jest ,szklana więc obraz nie będzie zniekształcony jak to jest w akrylowych

Edytowane przez longcase1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaką masz średnicę od strony oka ?

Znalazłem coś takiego, z klipsem do okularów 

https://www.kraina-czasu.pl/lupa-zegarmistrzowska-5-0x-z-klipsem-do-okularow,3,29192,19340

Szkło , ale nie wiem czy się sprawdzi  ?

Czopów i kamieni w zegarkach nie będę sprawdzał więc myślę że 5x wystarczy

 

 

Kosztuje trochę ;)

 

A jak to jest, jak się nosi okulary "minusowe"? Powiększenie będzie wtedy mniejsze przez lupę na okularach krótkowidzowych? :blink:

 

Dlatego to co pokazałem na ostatnim zdjęciu jest idealne dla "okularników" dwa rodzaje szkieł !!! (jedno nawet się trochę ukruszyło ale to nie wpływa na widzenie) o dwóch różnych ogniskowych pozwalają ma dość dowolne kształtowanie końcowej ogniskowej. Jest co prawda trochę droższe od tej z "krainy czasu" nieznacznie ale za jakość trzeba płacić. Leszek jak chcesz to poszukam gdzieś jeszcze powinienem mieć jedną w zapasie a może "mkl1" zrezygnuje bo na razie tylko swobodnie rozmawialiśmy.

 

Pozdrawiam

Roman

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta wersja z dwoma soczewkami dla okularnicy jak się mocuje? Bo NIE WIDZĘ hehe :D

To jest "żabka" na zausznik okularów?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta wersja z dwoma jest jak najbardziej OK.

 Bo jezeli zajdzie taka potrzeba to każdy optyk za pare złociszy założy inne szkło - wg wymagań


Pozdrawiam Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta wersja z dwoma soczewkami dla okularnicy jak się mocuje? Bo NIE WIDZĘ hehe :D

To jest "żabka" na zausznik okularów?

 

Tak na zausznik okularów, a soczewki dowolnie przekręcasz/wysuwasz na osi.

 

Ta wersja z dwoma jest jak najbardziej OK.

 Bo jezeli zajdzie taka potrzeba to każdy optyk za pare złociszy założy inne szkło - wg wymagań

 

Jak spojrzysz dokładnie na zdjęcie to zobaczysz że każda z szklanych soczewek jest w metalowej skręcanej ramce więc wymiana bezproblemowa.

 

Pozdrawiam

Roman

Edytowane przez Kieszonkowe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 Jutro jadę do jakiejś "hurtowni" zegarmistrozwskiej, spróbuję kupić lupę (nie plastikową) i zamocoać w tej oprawce..

Byłem w tzw hurtowni..

Wielki wybór to tylko na stronie www.

 tak to badziew...

 lupy wszelkiego rodzaju jakie Pan chce... byle plastikowe ( tak jak z Fordem T)

 

Płyn do czyszczenia zegarków? -  JEST.... ale na NIP firmy( ?)


Pozdrawiam Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlatego to co pokazałem na ostatnim zdjęciu jest idealne dla "okularników" dwa rodzaje szkieł !!! (jedno nawet się trochę ukruszyło ale to nie wpływa na widzenie) o dwóch różnych ogniskowych pozwalają ma dość dowolne kształtowanie końcowej ogniskowej. Jest co prawda trochę droższe od tej z "krainy czasu" nieznacznie ale za jakość trzeba płacić. Leszek jak chcesz to poszukam gdzieś jeszcze powinienem mieć jedną w zapasie a może "mkl1" zrezygnuje bo na razie tylko swobodnie rozmawialiśmy.

 

Pozdrawiam

Roman

Bardzo chętnie - biorę na 100%


Czasem lepiej powiedzieć coś, nie mówiąc NIC!  🤔

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A niech to!! Do stu tysięcy beczek czarnego prochu!

 

Mój kochany, papierowo-tarczowy onegdaj Müller Schlenker został zabity!

 

Ten osobnik co go nabywszy przed Wielkanocą sprzedaje go jako niesprawny, uszkodzony. Że "nie tyka"....brrr :unsure:

I trochę naciąga, bo z gadki nie wyglądał na mało obytego w zegarach, mówił, że sam też robi.

 

Tyle godzin pracy, rozbieranie, mycie, składanie (to był drugi mój składany więc po paluchu), skrzynia rozkładana, usuwana stara powłoka i na nowo politurowanie... :(

 

Mój kochany zegarze - wybacz, że Cię sprzedałam na zatracenie. Jak ktoś kupi, to rozdziamdzia na części i rozprzeda.

 

Jeszcze napisał, że PRZYWIEZIONY Z NIEMIEC :blink:

 

Żebym była przy forsie to bym odkupiła, gołodupiec :(

post-104610-0-20225100-1573831066_thumb.jpg

Edytowane przez Yodek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Się rozbawiłam - njus dnia!

 

"WyDuchali w Choinach solami potasu stearynianów, czy jakoś tak, kandydaturę, tfu - karykaturę...hłe-hłe :D :D

Edytowane przez Yodek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A niech to!! Do stu tysięcy beczek czarnego prochu!

 

Mój kochany, papierowo-tarczowy onegdaj Müller Schlenker został zabity!

 

Ten osobnik co go nabywszy przed Wielkanocą sprzedaje go jako niesprawny, uszkodzony. Że "nie tyka"....brrr :unsure:

I trochę naciąga, bo z gadki nie wyglądał na mało obytego w zegarach, mówił, że sam też robi.

 

Tyle godzin pracy, rozbieranie, mycie, składanie (to był drugi mój składany więc po paluchu), skrzynia rozkładana, usuwana stara powłoka i na nowo politurowanie... :(

 

Mój kochany zegarze - wybacz, że Cię sprzedałam na zatracenie. Jak ktoś kupi, to rozdziamdzia na części i rozprzeda.

 

Jeszcze napisał, że PRZYWIEZIONY Z NIEMIEC :blink:

 

Żebym była przy forsie to bym odkupiła, gołodupiec :(

Nooo...


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A niech to!! Do stu tysięcy beczek czarnego prochu!

 

Mój kochany, papierowo-tarczowy onegdaj Müller Schlenker został zabity!

 

Ten osobnik co go nabywszy przed Wielkanocą sprzedaje go jako niesprawny, uszkodzony. Że "nie tyka"....brrr :unsure:

I trochę naciąga, bo z gadki nie wyglądał na mało obytego w zegarach, mówił, że sam też robi.

 

Tyle godzin pracy, rozbieranie, mycie, składanie (to był drugi mój składany więc po paluchu), skrzynia rozkładana, usuwana stara powłoka i na nowo politurowanie... :(

 

Mój kochany zegarze - wybacz, że Cię sprzedałam na zatracenie. Jak ktoś kupi, to rozdziamdzia na części i rozprzeda.

 

Jeszcze napisał, że PRZYWIEZIONY Z NIEMIEC :blink:

 

Żebym była przy forsie to bym odkupiła, gołodupiec :(

Noooo , bo on był piękny i sporo pracy włożyłaś :)

Ale przy okazji dowiedziałaś się , że mieszkasz w Niemczech :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Haha! PM - fajnie ująłeś :) Myślałam, że mieszkam w Polsce, a tu figa. "Ukryta opcja Niemiecka" :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to gdzie on wystawiony , że tak zapytam ...?


Czasem lepiej powiedzieć coś, nie mówiąc NIC!  🤔

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.