Skocz do zawarto艣ci
Szukaj w
  • Wi臋cej opcji...
Znajd藕 wyniki, kt贸re zawieraj膮...
Szukaj wynik贸w w...
News will be here
Yodek

Porady potrzebuj臋 馃槉

Rekomendowane odpowiedzi

PM - przypomnij swoj膮 tarcz臋 papierow膮 od Bagdada?

Dzi艣 rano polecia艂am si臋 przygl膮da膰 swojej tarczy i musz臋 przyzna膰 偶e tarcza w moim jest w dobrym stanie, a nawet bardzo dobrym stanie.

Podobnie mechanizm- wymaga lekkiego umycia ale Tw贸j mechanizm to rzeczywi艣cie potrzebuje chyba ratunku bo wygl膮da na bardzo zaniedbany je艣li chodzi o czyszczenie :blink:

Udost臋pnij t臋 odpowied藕


Odno艣nik do odpowiedzi
Udost臋pnij na innych stronach

Witam!

Troch臋 z innej beczki... Gor膮cy w膮tek wi臋c mo偶e tu zapytam.

Wybieram si臋 do Krakowa i w zwi膮zku z tym mam pytanie: Czy w grodzie Kraka jest co艣 ciekawego do zobaczenia w temacie zegar贸w (muzea, sklepy z antykami itp.)???

Edytowane przez Kerims

Udost臋pnij t臋 odpowied藕


Odno艣nik do odpowiedzi
Udost臋pnij na innych stronach

PM - przypomnij swoj膮 tarcz臋 papierow膮 od Bagdada?

Dzi艣 rano polecia艂am si臋 przygl膮da膰 swojej tarczy i musz臋 przyzna膰 偶e tarcza w moim jest w dobrym stanie, a nawet bardzo dobrym stanie.

Podobnie mechanizm- wymaga lekkiego umycia ale Tw贸j mechanizm to rzeczywi艣cie potrzebuje chyba ratunku bo wygl膮da na bardzo zaniedbany je艣li chodzi o czyszczenie :blink:

Wi臋c stan mojej tarczy ..... :(:wacko:

Pier艣cienie ju偶 b艂yszcz膮 :)

post-93729-0-73208700-1574255400_thumb.jpg

post-93729-0-67535300-1574255425_thumb.jpg

Udost臋pnij t臋 odpowied藕


Odno艣nik do odpowiedzi
Udost臋pnij na innych stronach

PM - pi臋knie zrobi艂e艣 ramki tarczy :D

Cholewa - to wygl膮da jak ubytki wierzchniej warstwy papieru. Nie mam poj臋cia czy co艣 takiego da si臋 uzupe艂ni膰.

Ja to chyba ciut tylko lini臋 bym poprawi艂a gdzie jej brak i nic wi臋cej. :blink:

Udost臋pnij t臋 odpowied藕


Odno艣nik do odpowiedzi
Udost臋pnij na innych stronach

Witam!

Troch臋 z innej beczki... Gor膮cy w膮tek wi臋c mo偶e tu zapytam.

Wybieram si臋 do Krakowa i w zwi膮zku z tym mam pytanie: Czy w grodzie Kraka jest co艣 ciekawego do zobaczenia w temacie zegar贸w (muzea, sklepy z antykami itp.)???

Kamienica Hipolit贸w. Nie by艂em, ale niedawno ogl膮da艂em zdj臋cia robione przez "zegarowca".

post-109112-0-43640800-1574257508_thumb.jpg

(Foto Jerzy D., "Czas na Zegary")


Tolerancja musi by膰 nietolerancyjna wobec nietolerancji. N臎mec z Kr谩lovce

Udost臋pnij t臋 odpowied藕


Odno艣nik do odpowiedzi
Udost臋pnij na innych stronach

Wi臋c stan mojej tarczy ..... :(:wacko:

Pier艣cienie ju偶 b艂yszcz膮 :)

Bym nic nie robi艂. Zachowa艂 jak jest, bo jak si臋 poprawi indeksy i linie, to znowu kolor podk艂adu si臋 bardziej uwidoczni i tego si臋 ju偶 nie zmieni. A tak- jest to po prostu stara tarcza papierowa, jak najbardziej czytelna, w bonusie z pi臋kn膮 siatk膮 sp臋ka艅.聽

Mam francuzika jednego z papierow膮, fabryczn膮 tarcz膮. Troch臋 nad艂amana, z g臋st膮 paj臋czyn膮 p臋kni臋膰. Wygl膮da dla mnie bosko, cho膰 pierwsz膮 my艣l mia艂em 偶eby natychmiast wymieni膰 na emaliowan膮. Nawet kupi艂em zast臋pcz膮 z rozbi贸rki w idealnym rozmiarze. Tylko p贸藕niej sobie zacz膮艂em przypomina膰, czy kiedykolwiek widzia艂em francuskiego kominkowca z takim wynalazkiem i ... nie. Wszystkie mia艂y 艣liczne, staranne, w emalii, no tarcze nad tarczami. A m贸j wyprodukowano z papierow膮, chyba pokryt膮 celuloidem, 100% orygina艂. Nie wymieni臋聽 :).聽

Udost臋pnij t臋 odpowied藕


Odno艣nik do odpowiedzi
Udost臋pnij na innych stronach

:) No , wyrzuca膰 , to jej nie b臋d臋 , ale my艣l臋 spr贸bowa膰 , nieco wacikami przetrze膰 . Mo偶e troch臋 tego powierzchniego brudu zejdzie聽 :) . Ale wiem , 偶e to ryzyko z tym czyszczeniem .

I tak b臋dzie bardzo zm臋czona , ale mo偶e czystsza ;)

Edytowane przez PM1122

Udost臋pnij t臋 odpowied藕


Odno艣nik do odpowiedzi
Udost臋pnij na innych stronach

Los zrz膮dzi艂, 偶e mam ju偶 4 papierowe tarcze w domu. Ot przewrotno艣膰 taka ;)

Z okazji Miko艂aja zaszala艂am, a co.... Kupi艂am sobie korbk臋 h艂e, h艂e.. :P

Owa korbka troszku brudna i malutki pier艣cie艅 na samym ko艅cu drewnianej ga艂ki zawini臋ty-zagi臋ty, a偶 wci膮艂 si臋 w ga艂k臋, i ga艂ka nieruchoma. To si臋 zabra艂am za 偶mudne d艂ubanie 偶eby pier艣cie艅 odgi膮膰. Odgi臋艂am.

I du..a blada. Ga艂ka ani drgnie i si臋 nie obraca na swojej osi..

Czy偶by by艂y korbki "niekr臋c膮ce" si臋 w palcach? To偶 to mi paluchy siem zetrom jak zaczn臋 korbi膰 zegar :D

post-104610-0-08608300-1574266151.jpg

Edytowane przez Yodek

Udost臋pnij t臋 odpowied藕


Odno艣nik do odpowiedzi
Udost臋pnij na innych stronach

A psiknij tam mi臋dzy ga艂k臋 a o艣k臋 wude i poczekaj, potem rozruszaj. Jak ca艂o艣膰 by艂a przyci臋ta t膮 podk艂adk膮 i nieruchoma od dawna, to si臋 zasyfi艂o, zaspawa艂o, trzeba delikatnie uruchomi膰. O艣ka mog艂a zardzewie膰, napuchn膮膰... WD moim zdaniem聽 :).

Udost臋pnij t臋 odpowied藕


Odno艣nik do odpowiedzi
Udost臋pnij na innych stronach

Nie wiem czy jestem w 100%pewien , ale ...聽

Ga艂eczka typowa dla korbki z dolnego 艣l膮ska a korbka dla korbek niemieckich , co艣 mi zje偶d偶a lenzkirchem ... czy偶by kompilacja ? Powinna si臋 da膰 wykr臋ci膰 , a napewno obraca膰.

pode艣l臋 za chwil臋 zdj臋cia obu por贸wnasz sobie...

Pierwszy Lenzkirch , stary

potem G.B , i Eppner

na koniec wszystkie .

post-92919-0-33551900-1574267596_thumb.jpg

post-92919-0-39244600-1574267704_thumb.jpg

post-92919-0-49172100-1574267753_thumb.jpg

Edytowane przez LESKOS

Czasem lepiej powiedzie膰 co艣, nie m贸wi膮c NIC!聽聽馃

Udost臋pnij t臋 odpowied藕


Odno艣nik do odpowiedzi
Udost臋pnij na innych stronach

A psiknij tam mi臋dzy ga艂k臋 a o艣k臋 wude i poczekaj, potem rozruszaj. Jak ca艂o艣膰 by艂a przyci臋ta t膮 podk艂adk膮 i nieruchoma od dawna, to si臋 zasyfi艂o, zaspawa艂o, trzeba delikatnie uruchomi膰. O艣ka mog艂a zardzewie膰, napuchn膮膰... WD moim zdaniem :).

WuDzi艂am! Na razie ani drgnie, a palce ju偶 mi si臋 powy艂amywa艂y od si艂owania :P

Nie wiem czy jestem w 100%pewien , ale ...

Ga艂eczka typowa dla korbki z dolnego 艣l膮ska a korbka dla korbek niemieckich , co艣 mi zje偶d偶a lenzkirchem ... czy偶by kompilacja ?

pode艣l臋 za chwil臋 zdj臋cia obu por贸wnasz sobie...

LES - Ty mnie do ZAWA艁U doprowadzisz..

Lenzkirch'em zaje偶d偶a?? Chyba nic mi tak mi艂o ostatnio nie zaje偶d偶a艂o! To偶 to ja j膮 do Lenza kupi艂am bo by艂 zwyk艂y kluczyk i mo偶na by艂o si臋 zakluczy膰.

Je艣li korbka mo偶e 艣mierdzie膰 Lenzem to ja mog臋 j膮 w膮cha膰 za ka偶dym nakr臋caniem :D

PS. Ga艂ka ca艂a ze swoj膮 osi膮 si臋 odkr臋ci艂a ale na tej osi za cholew臋 nie chce si臋 obraca膰. Zespoli艂a si臋 na amen. 呕e wzgl臋du na wygi臋te rami臋 bardziej jej do Lenza, a ga艂ka jakby GB?

post-104610-0-79806500-1574268295_thumb.jpg

Edytowane przez Yodek

Udost臋pnij t臋 odpowied藕


Odno艣nik do odpowiedzi
Udost臋pnij na innych stronach

A zr贸b 偶e ty porz膮dne dwa zdj臋cia mocowania drewienka , od przodu i od ty艂u, drewno na szpilce czy na 艣rubie. powinna by膰 艣ruba... ;)

Ps . Trzeba by艂o m贸wi膰 偶e tak korbki lenzkircha po偶膮dasz ... by si臋 za艂atwi艂o . :P

ps. tu drugi typ korbek do LENZA

post-92919-0-78001300-1574268694_thumb.jpg

Edytowane przez LESKOS

Czasem lepiej powiedzie膰 co艣, nie m贸wi膮c NIC!聽聽馃

Udost臋pnij t臋 odpowied藕


Odno艣nik do odpowiedzi
Udost臋pnij na innych stronach

Napsiukaj WD40 do jakiego艣 naczynia ma艂ego np jaki艣 korek od napoju i w艂贸偶 t膮 korbk臋 na noc. WD40 zadzia艂a ale potrzebuje czasu 偶eby 艣rodek da艂 rad臋 wnikn膮膰 .

Edytowane przez longcase1

Udost臋pnij t臋 odpowied藕


Odno艣nik do odpowiedzi
Udost臋pnij na innych stronach

Dok艂adnie , albo do cocacoli ...

Ok zdj臋cie, to ju偶 jasne ... wszystko pasuje , na noc do WD40 ...

Ps. Korbka OK ;)

Edytowane przez LESKOS

Czasem lepiej powiedzie膰 co艣, nie m贸wi膮c NIC!聽聽馃

Udost臋pnij t臋 odpowied藕


Odno艣nik do odpowiedzi
Udost臋pnij na innych stronach

Acha, dzi臋kuj臋. Namocz臋 ga艂臋 na noc w WuDe. :)

Ga艂ka na gwincie..

post-104610-0-16649000-1574269420_thumb.jpg

post-104610-0-44102600-1574269431_thumb.jpg

Udost臋pnij t臋 odpowied藕


Odno艣nik do odpowiedzi
Udost臋pnij na innych stronach

Je艣li mog臋 si臋 wtr膮ci膰 to sugeruje podgrzanie wystaj膮cego metalowego elementu brudy odpuszcz膮 ,natomiast nie s膮dzicie 偶e jak zaleje Yodek drewno wude to mimo 偶e nie zawiera owe聽 wody to i tak suche drewno mo偶e spuchn膮膰!

Edytowane przez graver

Udost臋pnij t臋 odpowied藕


Odno艣nik do odpowiedzi
Udost臋pnij na innych stronach

Je艣li mog臋 si臋 wtr膮ci膰 to sugeruje podgrzanie wystaj膮cego metalowego elementu brudy odpuszcz膮 ,natomiast nie s膮dzicie 偶e jak zaleje Yodek drewno wude to mimo 偶e nie zawiera owe聽 wody to i tak suche drewno mo偶e spuchn膮膰!

Drewno mo偶e spuchn膮膰 od WuDe?

Chyba zostawi臋 jak jest i niech si臋 nie kr臋ci, nie z takimi rzeczami w 偶yciu trzeba si臋 pogodzi膰 :)

Udost臋pnij t臋 odpowied藕


Odno艣nik do odpowiedzi
Udost臋pnij na innych stronach

Drewno mo偶e spuchn膮膰 od WuDe?

Chyba zostawi臋 jak jest i niech si臋 nie kr臋ci, nie z takimi rzeczami w 偶yciu trzeba si臋 pogodzi膰 :)

:) A偶 tyle nie wci膮gnie , a jakby co to zakonserwuje . A jak si臋 nie ruszy , to trudno .聽

Ja te偶 mam korbki i korb臋 .... no c贸偶 , paru mi brak , wi臋c jestem w trakcie zakupu

post-93729-0-21055400-1574272533_thumb.jpg

Udost臋pnij t臋 odpowied藕


Odno艣nik do odpowiedzi
Udost臋pnij na innych stronach

PM - no to utopi臋 ga艂臋 w wude.

No nie wiem kto komu tak膮 KORB臉 podsun膮艂 :P

PS. Dwie korbki kupi艂am, jeszcze jedna si臋 przyda na przysz艂o艣膰 :)

post-104610-0-76045100-1574273292.jpg

Edytowane przez Yodek

Udost臋pnij t臋 odpowied藕


Odno艣nik do odpowiedzi
Udost臋pnij na innych stronach

Podgrzanie przy tych wymiarach... :wacko:聽偶eby nie uszkodzi膰 drewna trzeba by zastosowa膰 blaszk臋 mosi臋偶n膮 z otworem pod 艣rub臋 , a potem pod g艂贸wk臋, jako os艂on臋 i mikro palnik gazowy...聽

S艂abo to widz臋 ... :blink:

Poza tym WD40 to g艂ownie nafta , a ta raczej nie powoduje puchni臋cia drewna , nie przynajmniej w pokojowej temperaturze - to mog臋 potwierdzi膰.

Ps Gosiu , kluczyki to ostatnie , dla mnie, co ma si臋 "艣wieci膰"聽 :ph34r:;)

Edytowane przez LESKOS

Czasem lepiej powiedzie膰 co艣, nie m贸wi膮c NIC!聽聽馃

Udost臋pnij t臋 odpowied藕


Odno艣nik do odpowiedzi
Udost臋pnij na innych stronach

Si臋 wtr膮c臋.

Drewno i metal to nieod艂膮czna cz臋艣膰 moich innych zabawek.(np bro艅 bia艂a)

Opisz臋 moje post臋powanie- nie zawiod艂o, lecz czasami troch臋 d艂ugo trzeba czeka膰..

聽Znajduj臋 najwi臋ksz膮 szparw pomi臋dzu drewnem i stalowym trzpieniem

聽lej臋 naft臋, lub WD, a teraz najcz臋艣膰iej balistol.

聽Drewno nie puchnie na tyle by si臋 zacia膰.

聽To drobiny skorodowane stali wnikaj膮 w drewno i "zacieraj膮" si臋 na tyle , 偶e zdj臋cie jest co najmniej utrudnione.

聽czasami musz臋 zadzia艂a膰 "si艂owo" i obstuka膰 kawa艂ek drewna ( m艂otek gumowy)

聽Potem wybijam r臋koje艣膰聽 przez jak膮艣 podk艂adk臋 ( by nie uwali膰 drewna..

聽Puszcza...

:)


Pozdrawiam Mirek

Udost臋pnij t臋 odpowied藕


Odno艣nik do odpowiedzi
Udost臋pnij na innych stronach

Polej WD. Rano popukaj delikatnie w g艂贸wk臋 艣rubki. Delikatnie. Ale obstukaj to troszk臋. Ona wystaje mocno od strony podk艂adki, gwint m贸g艂 wle藕膰 do 艣rodka i dodatkowo blokuje.聽 Spr贸buj przez gum臋 lub tektur臋 z艂apa膰 jakimi艣 szczypcami t臋 nieszcz臋sn膮 g艂贸wk臋 i z wyczuciem pokr臋膰 w lewo i prawo. Znowu popsikaj. I tak do skutku聽 :).

Co to za korby s膮? Te wielga艣ne? Od jakich zegar贸w? Czy mo偶e zast臋pcze kto艣 produkuje? Mam te偶 tak膮, ino 3.25.聽

post-39092-0-56964800-1574274747_thumb.jpg

Udost臋pnij t臋 odpowied藕


Odno艣nik do odpowiedzi
Udost臋pnij na innych stronach

Do Comtoise albo longcase...


Tolerancja musi by膰 nietolerancyjna wobec nietolerancji. N臎mec z Kr谩lovce

Udost臋pnij t臋 odpowied藕


Odno艣nik do odpowiedzi
Udost臋pnij na innych stronach

Dzi臋ki wielkie. B臋d臋 psika膰, moczy膰, puka膰, modli膰, odczynia膰:)

Moje korbiszcze ma rozmiar 2,5. Mamy podgrupk臋 "korbiszon贸w". Mo偶e kto艣 jeszcze :)

Skorodowana stal tutaj jest w dostatku wi臋c mo偶e by膰 jak piszecie -zatar艂o si臋.

LES - dzi艣 mam korozj臋 w umy艣le - nie kumam clou Twojego ostatniego do mnie zdania? :P

Do Comtoise albo longcase...

Ujjj.. mamy kluczyki do Bartka! Kto jedzie pierwszy "dopasowa膰"? :P

Udost臋pnij t臋 odpowied藕


Odno艣nik do odpowiedzi
Udost臋pnij na innych stronach

Do艂膮cz do dyskusji

Mo偶esz doda膰 zawarto艣膰 ju偶 teraz a zarejestrowa膰 si臋 p贸藕niej. Je艣li posiadasz ju偶 konto, zaloguj si臋 aby doda膰 zawarto艣膰 za jego pomoc膮.
Uwaga: Tw贸j wpis zanim b臋dzie widoczny, b臋dzie wymaga艂 zatwierdzenia moderatora.

Go艣膰
Dodaj odpowied藕 do tematu...

×   Wklejono zawarto艣膰 z formatowaniem.   Usu艅 formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odno艣nik zosta艂 automatycznie osadzony.   Przywr贸膰 wy艣wietlanie jako odno艣nik

×   Przywr贸cono poprzedni膮 zawarto艣膰.   Wyczy艣膰 edytor

×   Nie mo偶esz bezpo艣rednio wklei膰 grafiki. Dodaj lub za艂膮cz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przegl膮daj膮cy   0 u偶ytkownik贸w

    Brak zarejestrowanych u偶ytkownik贸w przegl膮daj膮cych t臋 stron臋.

  • Dodaj now膮 pozycj臋...

Powiadomienie o plikach cookie

Umie艣cili艣my na Twoim urz膮dzeniu pliki cookie, aby pom贸c Ci usprawni膰 przegl膮danie strony. Mo偶esz dostosowa膰 ustawienia plik贸w cookie, w przeciwnym wypadku zak艂adamy, 偶e wyra偶asz na to zgod臋.