Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
albiNOS 01

Budowa modelu repliki Locost'a (Lotus7)

Rekomendowane odpowiedzi

Ja też ciągle czekam na kolejne odcinki. Po trochu wszystko zaczyna nabierać kształtu, zawsze fascynowala mnie sztuka tworzenia. Keep on goin' magiku kartonu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niewykluczone, że będziecie musieli na którymś z etapów uzbroić sie w cierpliwość. Nie mam w zamiarze spieszyć się z budową. Powolne brnięcie przez projekt pomaga mi się wyciszyć. Czasem trzeba, o czym świadczy zdjęcie ,, świątecznej iluminacji". Taki sobie sposób znalazłem. Aż się martwię co będzie gdy skończę. Najwyżej kupię dobrą skórę i wrócę do szycia pasków.

Edytowane przez albiNOS 01

Kocham Zegarki i nie dlatego, że pokazują która jest godzina.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cierpliwości mam aż nadto i sam lubię przedłużać przyjemności w nieskończoność ;) Zainspirowałeś mnie aby samemu poszukać własnego sposobu na wyciszenie. Słuchanie mojego ulubionego jazzu jest zbyt trywialne, a Stwórca poskąpił mi zdolności manualnych. Póki co, będę się wyciszał obserwując postępy Twojej pracy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

.

post-70090-0-19862400-1546683342_thumb.jpg

post-70090-0-88743200-1546683360_thumb.jpg

post-70090-0-20322500-1546683378_thumb.jpg


Kocham Zegarki i nie dlatego, że pokazują która jest godzina.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powoli zaczyna nabierać to kształtu. Kiedy przewidujesz zakończenie dzieła, zakładając, że nic nie stanie Ci na przeszkodzie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tego nie wiem, ale nie spieszę się. Dzisiaj przeróbka części ramy przy podłokietnikach l, plus wzmocnienie patyczkami do szaszłyków.

.

post-70090-0-75891400-1546728830_thumb.jpg

post-70090-0-84474100-1546728842_thumb.jpg

post-70090-0-50772100-1546728856_thumb.jpg

post-70090-0-89867100-1546728895_thumb.jpg


Kocham Zegarki i nie dlatego, że pokazują która jest godzina.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pracy tyle, co w skali 1:1.


Co-Axial

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajnie, że się wkręciłeś w ten projekt. Trzymam kciuki i przyznaję, że też zacząłem o czymś podobnym myśleć, jako o sposobie na odreagowanie "trudów życia codziennego".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pracy tyle, co w skali 1:1.

W garażu to można by się było pokusić...

Bo gdzieś w bloku to ciężko by było ciąć profile, spawać malować a później zamawiać dźwig i przez okno wyciągać...

Oczywiście daleko do tego aby to się do jazdy nadawało, to nie kit car do samodzielnego montażu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie podobały mi się podłokietniki, za dużo załamań, zrobiłem prostsze, bardziej estetyczne. Przy okazji dodałem wzmocnienia z patyczków do szaszłyków w miejscach gdzie ich wcześniej nie było. Rozrysowałem również siatkę profili na tylnej ściance przedziału pasażerskiego.


Taka to też zabawa w budowę prawdziwego auta, ale szereg obliczeń w podręcznym zeszycie, oraz plany rozrysowania i z wymiarowania tego co mi wyjdzie, mam nadzieję, że będzie dobrym wstępem do budowy prawdziwego, o ile będę miał kiedyś taką możliwość. Daje sobie na to całe życie ;-)

post-70090-0-33205000-1546801467_thumb.jpg

post-70090-0-94313700-1546801490_thumb.jpg

post-70090-0-28736800-1546801515_thumb.jpg

Edytowane przez albiNOS 01

Kocham Zegarki i nie dlatego, że pokazują która jest godzina.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

.

post-70090-0-47087100-1546804401_thumb.jpg


Kocham Zegarki i nie dlatego, że pokazują która jest godzina.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze belki tylnej ścianki. Podstawa do wykonania tunelu środkowego. Tak doszedłem do wniosku, że żałuję nieco iż od początku nie wzmacniałem belek patyczkami do szaszłyków. Jest tylko mały kłopot przy dłuższych elementach bo te patyczki nie zawsze są proste. Ale co się dało to poprawiłem. Znalazłem tez łatwy sposób na sklejanie belek. Przyciskam taką do kartki papieru a z boku pod kątem prostym wzdłuż linijkę metalową, i przesuwam element by nie przykleił się do kartki. W środku jest ,,szaszłyk" więc całkiem miło i szybko to wychodzi. Oczywiście paski kartki w środku obowiązkowo klejone warstwowo. Zauważyłem też zjawisko, którego nie przewidziałem. Jeżeli składam profil 5mm/5mm to z pasków o tejże szerokości. Po złożeniu i zmierzeniu suwmiarką, wychodzi, że jest nawet i 5,3 mm i więcej grubości profilu. Zagadka więc, skąd te dodatkowe wymiary? A no z łączenia, tam gdzie sklejam zwinięty w kwadrat papier jest klej, który dodaję trochę do wymiaru. No cóż. Drobiazg.

post-70090-0-90188800-1546809090_thumb.jpg

Edytowane przez albiNOS 01

Kocham Zegarki i nie dlatego, że pokazują która jest godzina.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

.

post-70090-0-80516800-1546904953_thumb.jpg

post-70090-0-32935600-1546905139_thumb.jpg


Kocham Zegarki i nie dlatego, że pokazują która jest godzina.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ramę musiałem przeciąć, by wzmocnić patyczkami przednia jej część. Potem to skleiłem. Na koniec wieczoru dodałem wzmocnienia tylnej ścianki i na tym w tej części wzmocniania kończę. Nie dodaje dwóch belek z narysowanego przeze mnie wzoru ponieważ górne belki również wzmocniłem. Onecie rama jest bardzo sztywna, bardziej niż by to sie mogło wydawać. Wazy więcej, ale nie sadze by prawdziwa ważyła tylko 5 razy tule, bo w istocie skala 1:5 to i masa całej w prawdziwym wyszłoby z góra 3 kg :-) absurd, czy ja cos pominąłem?

post-70090-0-95501300-1547152396_thumb.jpg

post-70090-0-79682900-1547152424_thumb.jpg

Edytowane przez albiNOS 01

Kocham Zegarki i nie dlatego, że pokazują która jest godzina.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam chwilowy przestój tak to bywa czasem gdy ważniejsze sprawy powypadają. Na dniach będę dalej pracował przy ramie, został tunel środkowy i parę wzmocnień, uchwyty na wahacze i amortyzatory. W międzyczasie muszę sporządzić szpachle, zrobić test sposobu malowania i takie tam. W drodze do pracy myślałem nad noskiem. Obłe kształty w modelarstwo kartonowym to wyraźne utrudnienie. Na bazie informacji z netu porobie gęste wręgi, trochę będę bazował na wiedzy kolegi Artiplasta, który jak wiemy zbudował coś prawdziwego i to w nie jednym egzemplarzu. Plan jest taki. Gęste kręgi dopasowane do ramy ale nie na stałe. Oklejanie paskami taśmy malarskiej by uzyskać wstępny kształt. Na to cienkie paski papieru i dopiero to wyprowadzone szpachlą. Gdy nabierze sztywności możemy usunąć wręgi które będą trzymać się na taśmie malarskiej. Ma ktoś może inny pomysł?

Edytowane przez albiNOS 01

Kocham Zegarki i nie dlatego, że pokazują która jest godzina.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj kilka nowych belek,, ale zauważyłem już pewien błąd. Źle oszacowałem wielkość tylnego otworu z miejscem na wał napędowy, za nisko jest belka za plecami kierowcy i pasażera. Podniosę ją do wysokości podłokietników. To zdefinuje wysokość tunelu środkowego. Most będzie mógł pójść wyżej a co za tym idzie nie trzeba będzie kombinować z mniejszymi kołami bo wyglądałoby nieproporcjonalnie. Ale to nic, nie spieszy mi się.

post-70090-0-61011100-1548334508_thumb.jpg

Edytowane przez albiNOS 01

Kocham Zegarki i nie dlatego, że pokazują która jest godzina.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciąg dalszy tunelu środkowego...

 

Dodanie tego elementu naocznie uswiadomiło mi jak ważny jest to element usztywniajacy. A całość położona na wadze (takiej dla ludzi) nawet jej nie ruszyło. Muszę kupić baterię do wagi kuchennej, ale na oko to będzie mniej niż kilogram. No niema co się dziwić, w końcu to tylko Brystol, klej, lakier bezbarwny i patyczki do szaszłyków. Cała paczka bo właśnie mi się skończyły. Przepraszam, że czasem jakieś słowo nie pasuje w tym co pisze, ale ten durny android orientuje się lepiej ode mnie co chce napisać.

post-70090-0-82118600-1548366833_thumb.jpg

post-70090-0-55971800-1548366856_thumb.jpg

post-70090-0-10934800-1548366899_thumb.jpg

post-70090-0-97365700-1548366923_thumb.jpg

Edytowane przez albiNOS 01

Kocham Zegarki i nie dlatego, że pokazują która jest godzina.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam chwilowy przestój tak to bywa czasem gdy ważniejsze sprawy powypadają. Na dniach będę dalej pracował przy ramie, został tunel środkowy i parę wzmocnień, uchwyty na wahacze i amortyzatory. W międzyczasie muszę sporządzić szpachle, zrobić test sposobu malowania i takie tam. W drodze do pracy myślałem nad noskiem. Obłe kształty w modelarstwo kartonowym to wyraźne utrudnienie. Na bazie informacji z netu porobie gęste wręgi, trochę będę bazował na wiedzy kolegi Artiplasta, który jak wiemy zbudował coś prawdziwego i to w nie jednym egzemplarzu. Plan jest taki. Gęste kręgi dopasowane do ramy ale nie na stałe. Oklejanie paskami taśmy malarskiej by uzyskać wstępny kształt. Na to cienkie paski papieru i dopiero to wyprowadzone szpachlą. Gdy nabierze sztywności możemy usunąć wręgi które będą trzymać się na taśmie malarskiej. Ma ktoś może inny pomysł?

Ja to nawet bym chciał coś pomóc ale kompletnie nie mam pojecia

 

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sklejam model ale plastikowe 1/35 . Po mojemu to trzeba by było wystrugać bryłę budy (kopyto) i z tego wycisnąć na gorąco z jakiegoś  arkusza "plastiku, poliwęglanu itp." kolejne kawałki karoserii, a  szpachlą  to na końcu wygładzić i połatać  dziury i nadać ostateczny kształt.   http://www.rcteam.cz/clanky22/20131022MKumicak_vyroba_laminatovej_karoserie.php

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Etapu noska doczekać się nie mogę, ale teraz dalej walka z ramą. Nie umiem dokładnie policzyć (w sztukach, nie w mechanice kratownic, bo dla mnie to czarna magia) elementów, ale zbliżam się do setki.

Oczywiście silnik mimo, że jest w odpowiedniej skali Yamaha R1 1:5) to będzie jednak raczej inny. Wczesniej o tym pisałem.

post-70090-0-89031700-1548790006_thumb.jpg

post-70090-0-32124500-1548790034_thumb.jpg

Edytowane przez albiNOS 01

Kocham Zegarki i nie dlatego, że pokazują która jest godzina.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolejne 4 belki do tunelu środkowego sklejone, ale zamontuje je jak wysychą. Dziś dla odmiany analiza profilu noska. Współczuję prawdziwym inżynierom motoryzacyjnym. Takich wręg będę miał wiecej do wykonania.

post-70090-0-48085000-1548885107_thumb.jpg

post-70090-0-25842900-1548885133_thumb.jpg

Edytowane przez albiNOS 01

Kocham Zegarki i nie dlatego, że pokazują która jest godzina.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj podstawka pod wręgi noska, z przyłożonym szablonem profilu bocznego. Może się wydawać, że wręg jest za dużo, ale mam w tym konkretny cel. Ostatecznie w aucie ich nie będzie, mają mieć jedynietymczasowy charakter. Zostanie sama skorupa, wszak miejsce na chlodnice i wentylator muszę zostawić.

post-70090-0-75393100-1549669540_thumb.jpg

Edytowane przez albiNOS 01

Kocham Zegarki i nie dlatego, że pokazują która jest godzina.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zabawa z wargami... eee wręgami. Na początek poerwsze 9 sztuk po 1,1mm grubości. Szukałem wczoraj w dwóch marketach tekturki 1 albo 2 mm, ale nie było. Trzeba będzie odwiedzić sklep z art. biurowymi, ale jakos on nie po drodze. Za duzo klejenia by uzyskac odpowiednią sztywność na wrędze.

Oczywiście wręgi będą od siebie oddalone, nie jak na drugim zdjęciu. Klei się ożebrowanie bo ich wzmocnienia.

post-70090-0-51587200-1549815446_thumb.jpg

post-70090-0-51843500-1549815465_thumb.jpg


Kocham Zegarki i nie dlatego, że pokazują która jest godzina.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.