Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

mogli86

Blady wyświetlacz GA-100

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

 

Dostalem niedawno G-shock'a GA-100C (wg tego co na blaszce jest z tyłu). Niestety wyświetlacz pod wskazówkami jest bardzo blady, załączyłem zdjęcia poglądowe. Tzn, większość dnia, w sztucznym oświetleniu zobaczenie co jest na cyfrowych wyswietlaczach jest niemal niemożliwe, natomiast przy dobrej lampie/świetle , napisy są wyraźniejsze. Można to jakoś zmienic? Może wina baterii?

 

post-107230-0-14691400-1542194240_thumb.jpg

 

post-107230-0-02630800-1542194263_thumb.jpg

Z góry dziękuje za pomoc. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A możesz pokazać pudełko od tego zegarka, a konkretnie naklejkę z kodem kreskowym?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obawiam się, że Twój egzemplarz to podróbka i z tego wynika problem z jakością wyświetlacza. Wrzuć jeszcze foto od strony dekla, oraz zainteresuj się trybem testowym / serwisowym, jak to zrobić bez problemu znajdziesz na YT.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pudełko mam w innym miejscu, moge zajrzec za 2 dni, ale sprawdziłem nr modułu wyświetlacza zgodnie z jakimś tutorialem z YT, wyświetlacz pokazuje 5082, na deklu jest 5081. Wg tego filmiku nie jest to nic nadzwyczajnego : 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak jest w wyświetlaczach negatywowych, ale w zwykłych bladnięcie znaków, to zazwyczaj oznaki zbliżającej się wymiany baterii.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie po tych słabych zdjęciach zalatuje mi tu ryżem. Wykonanie indeksów bardzo słabe. Ale jak będą lepsze foty to zdanie mogę zmienić.


Mistrz edycji :lol:7FnFWZl.jpg

 
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dodaje inne zdjęcia. Wszystko zależy od katu widzenia, na zdjęciu i tak to wygląda dużo lepiej niż rzeczywistoście, większość czasu nie da się nic zobaczyć na cyfrowych wyświetlaczach.

post-107230-0-56891700-1542381796_thumb.jpg

post-107230-0-47689700-1542381814_thumb.jpg

post-107230-0-22402200-1542381833_thumb.jpg

post-107230-0-43322100-1542381844_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 nic nie zrobisz, negatywy w  prawie wszystkich analog-digital wypadają dosłownie i w przenosni bardzo blado,pierwsze zdjecie jakie zamiesciles z dobrze doswietlonym zegarkiem jest znośne, przy swietle dziennym rozproszonym (jak w dni pochmurne) jest kiepsko, tak jak na pozostałych fotach, mam tak samo w moim ga400 lampa blyskowa i wygląda fajnie, a już bez ostrego swiatla, tak slabo jak u ciebie, dlatego negatyw analog'digital mam tylko jeden, dużo lepsze sa wersje negatywow w serii dw56xx poniżej ga 400 w ostrym swietle,.. i co13555029_20180916_220459.jpg prawda,ze fajnie wygląda?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.