Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

marcin.grabowski

Doxa lata 50-te

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Mam pytania dotyczące zegarka ze zdjęcia. Pierwsze pytanie, które mi się nasuwa dotyczy oryginalności, mianowicie czy zegarek jest oryginalny? Druga sprawa, to uszkodzony balans, czy czasomierz jest wart naprawy? Nie ma żadnej "rodzinnej" wartości poza tym, że mam sentyment do marki Doxa. Niestety z ceną może być różnie, ponieważ słyszałem, że ciężko jest z balansem do tego mechanizmu i tak się zastanawiam czy warto brnąć w naprawę.

Pozdrawiam

post-107250-0-15485100-1542317457_thumb.jpg

post-107250-0-01702200-1542317483_thumb.jpg

post-107250-0-22232400-1542317499_thumb.jpg

post-107250-0-58430800-1542317507_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj.
Ja również mam słabość do tej marki, dlatego też doprowadziłbym ten zegarek do porządku. Myślę, że nie powinno być problemu z balansem - to popularna w Doxach ETA 1147 - jest ich jeszcze sporo na rynku. Co do wieku zegarka - przyjmuje się, że w chromowanych egzemplarzach dwie pierwsze cyfry wybitego na deklu numeru oznaczają rok produkcji - w tym przypadku '48.


LOGO12 (Kopiowanie).png  KMZiZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zegarek, oprócz koronki jest w oryginale.

Co do balansu, to zależy co tam padło. Jeśli ośka to np na OLX możesz ją kupić aktualnie za 3 dyszki https://www.olx.pl/oferta/os-balansu-omega-doxa-lanco-cortebert-larochette-as1188-geneva-smith-CID87-IDsRAPR.html

Czasem można trafić cały mechanizm za 5 dyszek. Trzeba szukać.

To dobre ceny, zważywszy, że na jebaju masz podobne, tylko że w jełro ;)

 

Myślę, że w tej cenie warto go zrobić. Tym bardziej, że całkiem ładnie się prezentuje. Stylowo, wintydżowo.

Do tego zmiana koronki, polerka lub wymiana szkła i przegląd mechanizmu i śmiało na rękę na kolejne 50 lat ;)


Cierpię na chroniczny brak czasu... dlatego kupiłem stary zegar, żeby łapać każdą jego chwilę...
Arkadiusz K.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ładny zegarek. Naprawić i nosić. Tylko nie rób żadnych renowacji tarczy i koperty bo to go zniszczy.


rXQHFG4.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedź.
Tarcza jest w dobrym stanie, a koperta niestety na bokach posiada troszkę szpecące rysy, dlatego od razu pomyślałem o odnowieniu lub w pewnej mierze spolerowania, chociaż z chromem może być różnie. Oczywiście wiadomo, że oryginalny stan jest najlepszy, ząb czasu robi swoje, ale z drugiej strony gładka, błyszcząca koperta z oryginalnym dekielkiem i tarczą też może dać dobry efekt, czasami nawet lepszy niż głębokie rysy ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Podobna zawartość

    • Przez Szymon w
      Witam wszystkich. Czy ktoś może coś powiedzieć na temat tego zegarka. 




    • Przez Feymozim
      Naprawa zegarka Borealis Cascais 30ATM na mechanizmie Miyota 9015   Fotki poniżej

    • Przez Shadowsniper
      Szanowni państwo uprzejmie proszę o pomoc licząc na państwa wiedzę i kreatywność w tym zakresie. Otóż mam i posiadam zegarek jachtowy firmy barigo rocznik 77, który jak widać na załączonym obrazku, nie posiada koła balansu ani włosa. Zakup jest już niemożliwy, gdyż pomimo przejrzenia całego dostępnego internetu Nie udało mi się go znaleźć. W związku z powyższym, pytam się starszych i bardziej doświadczonych kolegów o możliwość podmiany przystawki balansowej. Za wszelkie sugestie serdecznie dziękuję.






    • Przez Siewca
      Szukam kompletu wskazówek pasujących do Miyota 2115 (Hand size 70/120/17) może ma ktoś na zbyciu lub wie gdzie takie dostać (bez zakupów hurtowych).
      Potrzebuje je do zegarka Casio.
      Pozdrawiam
       
    • Przez agremi
      Na sprzedaż pięknie zachowany vintage, lata 70-te. 
      Enicar Sherpa Star.
      Piękna złocona koperta 35 x 36,5 mm. 
      Raczej mały jak na dzisiejsze standardy męskich zegarków. Ale nie celujemy raczej do fanów nowoczesności. 🙂
      Mechanizm automatyczny Enicar AR 1145. Sprawny, na punktualnym chodzie. Przy ustawianiu godziny czuć ostatnio lekki opór, więc myślę że czyszczenie i smarowanie się przyda. Historia serwisowania nieznana. 
      Zdjęcia jak zwykle pokazują to, czego gołym okiem nie widać. Tarcza przepiękna, koperta w bardzo dobrym stanie. Wskazówki, jak widać, troszkę czas już naruszył, ale to tylko dodaje mu charakteru.
      Zważywszy na wiek, stan oceniam na mocne 7. Naprawdę świetnie się prezentuje. 
      Pasek i klamerka nie są oryginalne. Stan paska widoczny na zdjęciach. 
      Bez pudełka i papierów. 
       
      Cena 1650 zł. 
      Wysyłka paczkomatem 17 zł. 
       
      Raczej niełatwo coś takiego znaleźć w takim fajnym stanie. 
      Zachęcam vitydżomaniaków!
       















×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.