Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

pmwas

Znalezisko z Allegro - Tremont

Rekomendowane odpowiedzi

Dawno temu było na Forum - Tremont Watch Co to krótko działająca fabryka zegarków założona przez Dennisona w latach 60-tych XIX wieku.

 

W latach 1864-69 produkowano tam mechanizmy Tremont, Melrose i Excelsior, łączna produkcja szacowana jest na ok 15.000 sztuk.

 

Po upadku fabryki, maszyny sprzedano do Anglii, gdzie z powodzeniem działała dalej jako Anglo-American Watch Co i - później - English Watch Co.

Mechanizm, który tu mam to znalezisko z allegro.

 

Niestety uszkodziłem główną płytę nieco przy demontażu, bo cwiertnik doslownie zrósł się z główną płytą (gdybym miał części - po prostu złamałbym oś centralną i wymienił koło...)

 

post-2232-0-65562500-1542442162_thumb.jpg

 

Mechanizm posiada balans stalowy trójramienny, rzadko stosowany w USA (ale prawidłowy dla 7-kamieniowego Excelsiora). Musiałem dopasować łożysko balansu i tylko takie pasuje - może kiedys wymienię kamien nakrywkowy na taki z bardziej płaską oprawką). Os balansu - o dziwo - dobra.

 

post-2232-0-85222800-1542442243_thumb.jpg

 

Wychwyt kotwicowy szwajcarski:

 

post-2232-0-91579000-1542442281_thumb.jpg

 

Tarcza sygnowana Tremont z moich "zasobów", bo mechanizm przyszedł bez tarczy. Excelsiory miały identyczną, ale bez sygnatury producenta...

 

post-2232-0-81917600-1542442323_thumb.jpg

 

I wreszcie mechanizm po złożeniu:

 

post-2232-0-83659500-1542442349_thumb.jpg

 

Zegarki Tremont były bardzo przyzwoite jakościowo i tak jest również w tym przypadku.

Nie wiem, czy to późny Tremont z USA, czy wczesny EWCo. 

Mechanizm jest bez sygnatur wiec - tak czy inaczej - najpewniej był przeznaczony na rynek angielski.

Brak zawiasu do koperty sugeruje produkcję jeszcze amerykańską, ale w przypadku mechanizmów z okresu "przejściowego" nigdy nie wiadomo na pewno.

 

Czeka na kopertę i wskazówki...

 

 


Miłego dnia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.