Skocz do zawartości

Ogłoszenie

Magazyn Zegarki Club

MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ
MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ

Najnowsze tematy

Zdjęcie

Problemy laika

Zegarek do 400 złotych na prezent świąteczny zegarek lorus festina święta prezent

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
13 odpowiedzi w tym temacie

#1 MaestroRB

MaestroRB
  • Nowy Użytkownik
  • 4 postów

Napisano 22 listopad 2018 - 14:12

Na wstępie chciałbym wszystkich bardzo serdecznie powitać! Bardzo mi miło, że ktoś w jakikolwiek sposób zainteresował się moim postem. A teraz zaczynajmy.

Jak każdy doskonale wie święta zbliżają się do nas wielkimi krokami. A jak święta no to czy chcemy czy nie nasuwa się temat prezentów. Planuje swojej lubej kupić w tym roku zegarek. Coś lepszego niż to bazarowe coś co nosi na swojej ręce. Już wcześniej rozeznałem grunt i wiem, że bardzo podobają się jej zegarki marki Daniel Wellington(nie wiem czy w ogóle można tę markę napisać bez cenzury na tym forum). Od momentu poznania jej wymarzonego zegarka zaczęły się robić delikatne schody. Ja zrozumiem wszystko, ale moim zdaniem dw mają strasznie wygórowaną cenę w stosunku do jakości. W sumie to chyba nie tylko moje zdanie. Przechodząc do sedna sprawy znalazłem dwa bardzo podobne zegarki do Wellingtona. Linki poniżej:

https://www.brasty.p...0372-1#varianty

https://www.zegarek....s_rh886bx8.html

Czytałem też dużo dobrych opinii na temat Casio Retro, ale nie jestem pewien czy jakikolwiek zegarek z tej serii podpasowałby mojej wybrance. Wydaje mi się, że Festina byłaby okej, ale nie jestem pewien jak wygląda sprawa mechanizmu oraz jak on się sprawuje.

Prosiłbym Was o opinię, który z tych dwóch zegarków wybrać. Rozważę również inne propozycję do 400 złotych. Należy jednak pamiętać, że to zegarek dla dziewczyny. Ważny jest również wygląd zewnętrzny, nie tylko to co siedzi w środku. Z góry dziękuję i pozdrawiam!

• 0

#2 Daito

Daito

Piotr

• Użytkownik
  • 6073 postów

Napisano 22 listopad 2018 - 14:26

W tym budżecie to raczej wszystko jedno co kupisz, bo o ile zegarek pochodzi z firmy która specjalizuje się w produkcji zegarków to dostaniesz w zasadzie bardzo podobny produkt bardzo podobnej jakości. Mechanizmy będą raczej podobnej klasy i żadnej "sztuki zegarmistrzowskiej" nie ma się co spodziewać - to proste mechanizmy które spełnia swoje zadanie i pewnie będą długo pracować, a jeśłi nawet nie, to łatwo i tanio można je wymienić na nowe.

Kieruj się względami wizualnymi bo zarówno Festina jak i Lorus to będzie dobry wybór.

Użytkownik Daito edytował ten post 22 listopad 2018 - 14:27

• 0

#3 MaestroRB

MaestroRB
  • Nowy Użytkownik
  • 4 postów

Napisano 22 listopad 2018 - 14:34

Napisałeś, że dostanę bardzo podobny produkt bardzo podobnej jakości, ale wciąż jest to lepsze od tego, co oferuje DW zgadza się? Bo teraz z przecenami i i innymi rzeczami za Classica wychodzi jakieś lekko ponad 300 złotych. Wciąż jest to zbyt wysoka cena jak na to co oferuje nam ten zegarek?

• 0

#4 Daito

Daito

Piotr

• Użytkownik
  • 6073 postów

Napisano 22 listopad 2018 - 14:43

Napisałeś, że dostanę bardzo podobny produkt bardzo podobnej jakości, ale wciąż jest to lepsze od tego, co oferuje DW zgadza się? Bo teraz z przecenami i i innymi rzeczami za Classica wychodzi jakieś lekko ponad 300 złotych. Wciąż jest to zbyt wysoka cena jak na to co oferuje nam ten zegarek?

Nie znam produktów DW, nigdy nie zwracałem na nie uwagi, nigdzie też nie widzę informacji skąd i jakie mechanizmy są matowane w ich zegarkach, nie widziałem nigdzie serwisu zegarkowego DW, a Lorus to brand Seiko i taki też jest w środku mechanizm, Festina pracuje na mechanizmach Miyota wiec w razie problemu, znajdziesz serwis i kupisz nowy mechanizm jak się gwarancja skończy.

Reasumując, kupuje chleb w piekarni, zwykle jest jeszcze ciepły i zawsze jest smaczny bo piekarz o to dba gdyż żyje z wypieku chleba - można kupić chleb w supermarkecie, który sprzedaje wszystko... tyle że nie jestem pewien jaki jest w nim "procent chleba w chlebie" ;)

• 0

#5 MaestroRB

MaestroRB
  • Nowy Użytkownik
  • 4 postów

Napisano 22 listopad 2018 - 15:01

Nie znam produktów DW, nigdy nie zwracałem na nie uwagi, nigdzie też nie widzę informacji skąd i jakie mechanizmy są matowane w ich zegarkach, nie widziałem nigdzie serwisu zegarkowego DW, a Lorus to brand Seiko i taki też jest w środku mechanizm, Festina pracuje na mechanizmach Miyota wiec w razie problemu, znajdziesz serwis i kupisz nowy mechanizm jak się gwarancja skończy.

Reasumując, kupuje chleb w piekarni, zwykle jest jeszcze ciepły i zawsze jest smaczny bo piekarz o to dba gdyż żyje z wypieku chleba - można kupić chleb w supermarkecie, który sprzedaje wszystko... tyle że nie jestem pewien jaki jest w nim "procent chleba w chlebie" ;)

Bardzo dziękuje za pomoc! Nie zamykam wątku bo może ktoś sie jeszcze wypowie na ten temat. Lubie poszerzać swoją wiedze także z chęcią poczytam Wasze wypowiedzi.

• 0

#6 Zeno

Zeno
  • Użytkownik
  • 755 postów

Napisano 22 listopad 2018 - 15:02

DW ma najtańszy z możliwych mechanizmów.

Lorus i Festina - podobnie, ale przynajmniej po kontroli jakości.

Casio może być o tyle lepszym wyborem, że daje sześcioletnią gwarancję na swoje zegarki. Wybierz coś z kolekcji Casio Sheen - jest pozycjonowana nieco wyżej. 

Albo kup coś z wyższej półki:

https://www.zegarek....ova_97a126.html

97A126_4.jpg

Różnica baaaardzo wyraźna: inhousowy mechanizm ;) , koperta z metalu, na cyferblacie szlif słoneczny, nakładane indeksy, bardzo subtelne wskazówki, poważna firma. Świetnie wygląda. Wiem, bo mam (w nieco innej kolorystyce).

A że 759 złotych to sporo ponad budżet?

Tutaj...

https://www.ebay.pl/...PEAAOSweyRazTAX

...kupisz za jakieś 350 złotych.

To konto zapasów magazynowych Bulovy, oficjalne, godne zaufania, ja też tam kupowałem.

• 0

#7 MaestroRB

MaestroRB
  • Nowy Użytkownik
  • 4 postów

Napisano 22 listopad 2018 - 15:46

Znalazłem bardzo dobrą ofertę na ten zegarek w Amazonie. Podsyłam link:

https://www.amazon.c...l/dp/B01I83F9TC

Bardzo fajna sprawa, jednak zegarek ma być dla kobiety więc to całkowicie dyskwalifikuje Pana propozycje :/

• 0

#8 Zeno

Zeno
  • Użytkownik
  • 755 postów

Napisano 23 listopad 2018 - 11:43

Bardzo fajna sprawa, jednak zegarek ma być dla kobiety więc to całkowicie dyskwalifikuje Pana propozycje :/

Twoje propozycje niczym nie różnią się od Bulovy. 

Festina jest tej samej wielkości, a mniejszy Lorus pozycjonowany jest jako zegarek "dla dzieci".

• 0

#9 Szyszkops

Szyszkops
  • Użytkownik
  • 1719 postów

Napisano 23 listopad 2018 - 11:57

Tylko czy to nie będzie uszczęśliwianie na siłę? Jeśli Bulova, czy inne zegarki z półki wyżej nie wchodzą w grę, to ja chyba brałbym DW, skoro partnerka chciała DW bo się jej podoba, to może nie ma sensu kombinować? Marka pewnie ma znaczenie, a że nie jest marką zegarkową w naszym rozumieniu... no cóż - nie Ty będziesz nosił ten zegarek.
  • 0

#10 Zeno

Zeno
  • Użytkownik
  • 755 postów

Napisano 23 listopad 2018 - 13:45

Jedyne co zrobiłem, to pokazałem zegarek wizualnie podobny do DW, ale lepiej wykonany, lepszy technicznie, z lepszych materiałów i w dodatku tańszy.

Wybór należy do Ciebie, a to czy w tym wyborze posłużysz się rozumem, czy emocjami to nie moja sprawa :)

• 0

#11 Szyszkops

Szyszkops
  • Użytkownik
  • 1719 postów

Napisano 23 listopad 2018 - 14:29

Ale to nie ja jestem autorem pytania i podmiotem dylematu ;) Ja też tylko rzucam luźne myśli ;)
  • 0

#12 Daito

Daito

Piotr

• Użytkownik
  • 6073 postów

Napisano 23 listopad 2018 - 15:53

Jedyne co zrobiłem, to pokazałem zegarek wizualnie podobny do DW, ale lepiej wykonany, lepszy technicznie, z lepszych materiałów i w dodatku tańszy.

Z tym "lepszym wykonaniem" to bym nie szalał - zarówno Bulova jak i DW, podobnie zresztą jak Festina o Lorus sa w stalowych, polerowanych kopertach pokrytych PVD ze szkłem mineralnym - wiec różnica może być bardzo minimalna, o ile w ogóle jakaś jest - jedynie co to faktycznie mechanizm może się różnić i to obstawiam że ta różnica polegać może właśnie na tym że w markach zegarkowych wiadomo co jest i gdzie to w razie potrzeby dokupić/wymienić a w "majtkowcu" to raczej jednorazówka jest.

Edit: niemniej jeśli to ma być zegarek dla kobiety to nie ma się co kierować "lepszością" czy "gorszością" - bo to w gust trzeba trafić. Sporym argumentem "za" mogłoby być jedynie szafirowe szkło, bo z doświadczenia wiem że nasze Szanowne potrafią rysę na szkle zrobić "wzrokiem", zakładając puchową kurtkę, albo "mieszając puch w powietrzu"...  :D 

Użytkownik Daito edytował ten post 23 listopad 2018 - 15:57

• 0

#13 Zeno

Zeno
  • Użytkownik
  • 755 postów

Napisano 24 listopad 2018 - 16:08

Z tym "lepszym wykonaniem" to bym nie szalał - zarówno Bulova jak i DW, podobnie zresztą jak Festina o Lorus sa w stalowych, polerowanych kopertach pokrytych PVD ze szkłem mineralnym - więc...

...od Rolexów różnią się tylko brakiem szafiru :rolleyes:

Przejdź się do sklepu, porównaj Bulovę z Festiną, Lorusem, czy DW. Zauważysz różnicę.

• 0

#14 Balansujący Na Osi

Balansujący Na Osi
  • Użytkownik
  • 468 postów

Napisano 25 listopad 2018 - 22:56

Nie jestem milosnikiem Bulowy ale jakość tej marki jest niewątpliwie lepsza niż DW, tym bardziej nie można ich poròwnywać na podstawie jakosci samych kopert.

Użytkownik Balansujący Na Osi edytował ten post 25 listopad 2018 - 22:57

• 0

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: zegarek, lorus, festina, święta, prezent

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych