Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

kiniol

Inauguracja

Rekomendowane odpowiedzi

A są przecież takie zamykane, z zawiaskiem na jednym ramieniu.


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie lepiej było przewalcować pręt  ? :rolleyes:

 

Mechanizm  taki ładny  "równy", a widełki pogięte  :(

 

:ph34r: ... no przepraszam, że się wychylam  .


Pozdrawiam Mariusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mam walcarki, papudrak jestem...  Może Mariusz zlecę Tobie wykonanie ładnych... Ale wiesz, bez żadnych przyrządów, tylko blacha, kostka stali, pilnik i Ty... :P


A są przecież takie zamykane, z zawiaskiem na jednym ramieniu.

Czy wiesz, że Walter takie robił? Dajcie mi wzór a machnę... dokładnie takie jakie tu były...


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie opuszcza sarkazm Ciebie, Mistrzu Kiniol ehm, ehm rzekłby MY :D


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie, to nie jest sarkazm... Jeśli nie wiemy jak coś wyglądało to nie tworzymy nie wiadomo czego.  Nie moge zrobić z zawiaskiem, czy regulacją, bo nie mam podstaw , nie ma źródła, które jednoznacznie pokazuje jakie widłki tu były w oryginale. Te z drutu chyba były jednak lepsze... co?


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Krzysztof daj spokój jest dobrze. Te druciane to pomyłka;-))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie, to nie jest sarkazm... Jeśli nie wiemy jak coś wyglądało to nie tworzymy nie wiadomo czego.  Nie moge zrobić z zawiaskiem, czy regulacją, bo nie mam podstaw , nie ma źródła, które jednoznacznie pokazuje jakie widłki tu były w oryginale. Te z drutu chyba były jednak lepsze... co?

 

A może i oryginalne. Nie ujmując, im bardziej na Wschód wędrowali zachodni zegarmistrzowie, tym bardziej się adaptowali do lokalnych warunków...

No i jeszcze jedno. Co to było? Zegar ścienny, kominkowy (takie linkowce, zresztą zwykle z ażurową konstrukcją werku robił np Wibral w Wiedniu) ? Ale nasz majster mógł mieć szwarcwaldzkie korzenie...

http://www.uhrmacherverzeichnis.de/index.php?request=ClockMaker/showDetails&id=23942&PHPSESSID=2bd2b7fbe909d83219fcadecb5b14d5f


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mam walcarki, papudrak jestem...  Może Mariusz zlecę Tobie wykonanie ładnych... Ale wiesz, bez żadnych przyrządów, tylko blacha, kostka stali, pilnik i Ty... :P

Czy wiesz, że Walter takie robił? Dajcie mi wzór a machnę... dokładnie takie jakie tu były...

 

Ale ja mam walcarkę jubilerską   :(

Jakbyś  wpadł do mnie przy okazji to byś sobie przewalcował


Pozdrawiam Mariusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Będę pamiętał..dzięki ???? Wrócę do domu to zamieszczę fotki całości. Teraz wracam po całym dniu na wieży...Zegarmistrzostwo to piękny zawód...


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak trochę nie na temat.

Da się pracować na wieży przy mrozie?

Pewnie się jakoś da ale to chyba mocno utrudnione..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No jest bardzo zimno, ale jeszcze daję radę... Trzeba się ruszać. Nie można chodzić "się ugrzać", bo huśtawka temperatur źle wpływa na nastrój. Przed Świętami mam jeszcze montaż zegara koło Kępna, mam nadzieję, że będzie powyżej zera.

 

Tu zegar:

 

post-27317-0-34464300-1543350575_thumb.jpg

post-27317-0-25861800-1543350595_thumb.jpg

 

 

 

 


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Da do -25C...


Czasem lepiej powiedzieć coś, nie mówiąc NIC!  🤔

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie myślę, że być może zmieniono cały układ drążka kotwicy i wahadła. Zegar wygląda na wiedeńską szkołę Wibrala.


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O żesz... jaki piękny!

Zegar oczywiście (zaiste Kinio też, bo Małżonka dlaczegoś wybrała :-D)

A te "wagusie" - oooch

 

Ale że ugrzać się nie wolno...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie myślę, że być może zmieniono sały układ drążka kotwicy i wahadła. Zegar wygląda na wiedeńską szkołę Wibrala.

Wygląda, że tak właśnie było... Mało informacji jest na temat Waltera, ale porównując jego zegar z tym Vibrala to muszę przyznać, że Walterowski wygląda bardziej misternie...

 

Jeśli chodzi o to "ugrzewanie", to moje spostrzeżenie i kolegów wysokościowców... Wolę cały dzień pracować w niskiej, ale równej temperaturze, niż biegać gdzieś by chwilę posiedzieć w "ciepłym" i potem znowu się schłodzić ;)


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wracając do zegara. Masz Krzychu Viennese Timepieces Kaltenbocka? Jest tam ponad 20 stron z podobnymi konstrukcjami. Na niektórych tylko zdjęciach widać szczegóły drążka i wahadła, ale są też wahadła z zawieszeniem "na ostrzu noża" okrągłym prętem  i widełkami obejmującymi tenże.

post-6402-0-63036700-1543352750_thumb.jpgpost-6402-0-41724200-1543352758_thumb.jpg

 

Są też klasyczne rozwiązania, z palcem drążka kotwicy wchodzącym w szczelinę płaskiego pręta wahadła.


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam ale jeszcze w pudle... 


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To załatw Niemcowi amnestię, pooglądaj, prześpij się i natchnienie przyjdzie.

Chyba jednak tylko drążek kotwicy z widełkami dopracuj IMHO.


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę zakładać nowego tematu

Mam taki mechanizm?

Moje pytanie - co to za producent może być?

Mechanizm wykonany pierwszoligowo.

Wahadło na ostrzu noża.

Może ktoś coś odpowie.


cd


cd

post-36502-0-72050200-1544129688_thumb.jpg

post-36502-0-56134800-1544129694_thumb.jpg

post-36502-0-42325800-1544129700_thumb.jpg

post-36502-0-56858600-1544129706_thumb.jpg

post-36502-0-64634400-1544129715_thumb.jpg

post-36502-0-19724000-1544129904_thumb.jpg

post-36502-0-96849600-1544129911_thumb.jpg

post-36502-0-08744700-1544129919_thumb.jpg

post-36502-0-59383400-1544129963_thumb.jpg

post-36502-0-56824200-1544129969_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To mechanizm wiedeński. Kwadransowy, sprężynowy z tygodniowym naciągiem...


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest niekompletny jak widać ,brak bębnów -mam tylko to co widać ...ech szkoda ,bo chyba był b.ładny :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest niekompletny jak widać ,brak bębnów -mam tylko to co widać ...ech szkoda ,bo chyba był b.ładny :rolleyes:

 

Bębny trzeba dorobić i po kłopocie;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem prawie  wszystko można tylko  z punktu ekonomicznego ? warto- bądz  nie warto -a jeszcze skrzynia ?

Dał byś radę ?? :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.