Skocz do zawartości

MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ

Najnowsze tematy

Zdjęcie

SPINNAKER

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
23 odpowiedzi w tym temacie

#1 Leo13

Leo13
  • Użytkownik
  • 241 postów

Napisano 28 listopad 2018 - 23:41

Minibrandy rozwijają się w ostatnich latach dość dynamicznie. Niektóre z nich są bardziej popularne, inne mniej. Popularność wynika najczęściej z dostępności i przekazywanych opinii na forach zegarkowych, stąd np. Dan Henry czy Deep Blue  są częściej kupowane i pokazywane niż np. Helm, Halios czy Lew&Huey. Często brandy mniej popularne robią świetne modele, wiele z nich jednak  w tak małych seriach, że właściwie znikają natychmiast w "kickstarterach".

Spinnaker rozwinął się w ostatnich latach i z bardzo skromnego brandu przerodził się w firmę produkującą bogatą ofertę modeli. Właściwie co roku wypuszczane są 2 lub 3 nowe modele, niektóre z nich zebrały i zbierają znakomite recenzje. Aktualną ofertę dostępnych modeli  można sprawdzić na ich stronie. Spinnkaer numeruje wszystkie swoje modele a oprócz tego nazywa je nazwiskami osób, które przeszły do historii podwodnych podbojów mórz i oceanów. W aktualnej ofercie np. jest model 5055 czyli Fleuss, który zbiera bardzo dobre recenzje. Henry Fleuss był jednym z pionierów nurkowania, jako pierszy zastosował tzw. rebreather, który pochłaniał wydychany prze nurka dwutlenek węgla i dostarczał teln z dodatkowego pojemnika. Model posiada NH35A, szafirowe szkło i piękną teksturę tarczy. Kolejnym modelem zbierającym dobre recenzje jest model Hull - 5059. Jednym z najnowszych jest Bradner - 5057 - kompresor z NH35. Dobre recenzje zbierał także Cahill - model 5042.

i-QDsr4NK.jpg

Na moją rękę zawitał jeden ze starszych modeli - Spinnaker 5038 czyli Dumas. Zegarek nazwano na cześć Frederyka Dumas, który w latach 60-tych XX wieku był towarzyszem Jaquesa Cousteau w podwodnych wyprawach. Ten model wpadł mi w oko, takiego stylu i kolorystyki brakował w mojej kolekcji.

Spinnaker Dumas to automatyczny, 300 metrowy diver. Wyprodukowano w dwóch wersjach kolorystycznych tarczy - niebieskiej oraz czarnej. Niebieska ma żółte wykończenia elementów na tarczy, tarcza czarna - wykończenia czerwone. Obudowa stalowa 316L, rozmiar bez koronki 44 mm, grubość 16 mm - całkiem spory kawał zegarka.....

i-wWGwNT8.jpg

Na mojej ręce gości już od kilku dni.

Pozytywy:

- bardzo solidne wykonie, aż chce się go nosić i oglądać

- każdy detal świetnie dopracowany, lepiej niz u wielu bardziej popularnych mikrobrandów.

- ośmiokątny kształt koperty (oktagonalny) bez masywnych uszu nadaje temu modelowi bardzo ciekawy wygląd (ktoś pisał o skojarzeniach z Omegą Ploprof, ale to chyba trochę na wyrost....)

- znakomita luma - wskazówki, łacznie z minutową oraz cały bezel pokryty C3 Superluminowa, świeci znakomicie

- zakręcana koronka z logiem firmy

- wskazówki typu "sword", bardzo pasujące do stylu zegarka

-  bardzo dobry, ze smakiem dobór kolorów, tarcza nieprzeładowana i czytelna, chociaż rózne będą opinie o wyglądzie i lokalizacji logo firmy na godzinie 12stej

-  kapitalnie pracujący bezel, 120 klikowy, żadnych luzów, jeden z lepszych jakie miałem w rękach

- zegarek przychodzi w pięknym pudełku, 2 paski do wyboru w tym jedna bransoleta mesh (z pełnym zapięciem typu "deployant").

Wady (ale czy zasadnicze....?):

- szkiełko utwardzane, mineralne (nie szafir)

- mechanizm Miyota 8215, 21 kamieni, z dokręcaniem ale bez stop sekundy ("hakingu").

Podsumowując: bardzo wysoko oceniam ten model Spinnakera. Wiem, że kilku forumowiczów miało rózne modele tej firmy. Ostatnio na Bazarku był oferowany model Spence a także Bradner. Polecam polować na wyprzedaże - np. w tej chwili na stronach Spinnakera ciągle działają kody "Honey30" i "Ocean30" dające az 30% zniżkę.... Może ktoś zechce skorzystać.

• 0

#2 barteq_m

barteq_m
  • Użytkownik
  • 714 postów

Napisano 10 grudzień 2018 - 13:35

46258244191_21573f8392_b.jpg
  • 0

#3 Leo13

Leo13
  • Użytkownik
  • 241 postów

Napisano 14 grudzień 2018 - 19:11

Przed Świętami postanowiłem sprawić sobie jeszcze jednego Spinnakera, który wpadł mi w oko....:)

Tym razem to Spinnaker Fleuss - symbol 5055-05. Henryk Fleus był pionierem "scuba diving".

Automatyczny, z zakręcana koronką.  Model z szafirowym szkiełkiem, wielkość 43 mm. grubość 13 mm. Mechanizm to Seiko NH35 - wolałbym model w ogóle bez daty, ale tutaj (jeszcze lepiej na żywo) nie wygląda to źle. Pomimo, że to "diver" i "na sportowo" - to sprawia dość delikatne wrażenie. Bardzo fajna tarcza (w tym modelu niebieska), fajne rozmieszczenie napisów (model Fleuss 5056 wygląda nieco inaczej).

Krótko - sam siebie pochwalę: bardzo dobry zakup :)

i-GLW6938.jpg

i-Dj5hVrN.jpg

i-WbZfdjK.jpg

i-Dh7qr6L.jpg

i-CM98k3n.jpg

• 0

#4 kris.top

kris.top
  • Użytkownik
  • 57 postów

Napisano 17 grudzień 2018 - 16:41

Mi wpadł w oko model CAHILL SP-5064-03. Przy obecnym rabacie 30% to nawet ciekawy cenowo się robi.
Mam już jednego Spinnakera model HULL SP-5059-01 i nie mam żadnych uwag co do wykonania. Na prawdę fajny, zgrabny zegarek z cuekawą tarczą i za rozsądne pieniądze.
  • 0

#5 Leo13

Leo13
  • Użytkownik
  • 241 postów

Napisano 17 grudzień 2018 - 20:01

Faktycznie ten Cahill wygląda fajnie. Dobrze usłyszeć, że ktoś jeszcze nosi Spinnakery i też jest zadowolony.....:)

• 0

#6 pawelb29

pawelb29
  • Użytkownik
  • 12932 postów

Napisano 24 grudzień 2018 - 14:10

Dla fanów zegarków w bronzie

https://www.ablogtow...-edition-watch/

• 0

#7 kłaliciak

kłaliciak
  • Użytkownik
  • 86 postów

Napisano 06 styczeń 2019 - 09:22

Przed Świętami postanowiłem sprawić sobie jeszcze jednego Spinnakera, który wpadł mi w oko.... :)
Tym razem to Spinnaker Fleuss - symbol 5055-05. Henryk Fleus był pionierem "scuba diving".
Automatyczny, z zakręcana koronką. Model z szafirowym szkiełkiem, wielkość 43 mm. grubość 13 mm. Mechanizm to Seiko NH35 - wolałbym model w ogóle bez daty, ale tutaj (jeszcze lepiej na żywo) nie wygląda to źle. Pomimo, że to "diver" i "na sportowo" - to sprawia dość delikatne wrażenie. Bardzo fajna tarcza (w tym modelu niebieska), fajne rozmieszczenie napisów (model Fleuss 5056 wygląda nieco inaczej).

Hej, interesuje mnie ten model z niebieską tarczą. Jak z bezelem- wygląda jakby był pokryty szkłem/ heselitem? Jestem ciekawy czy łapie ryski?

Użytkownik DawPi edytował ten post 06 styczeń 2019 - 13:02
Nie cytujemy zdjęć.

• 0

#8 Don Kozdro

Don Kozdro
  • Użytkownik
  • 78 postów

Napisano 12 styczeń 2019 - 06:55

Przed Świętami postanowiłem sprawić sobie jeszcze jednego Spinnakera, który wpadł mi w oko.... :)
Automatyczny, z zakręcana koronką. Model z szafirowym szkiełkiem, wielkość 43 mm. grubość 13 mm. Mechanizm to Seiko NH35 - wolałbym model w ogóle bez daty, ale tutaj (jeszcze lepiej na żywo) nie wygląda to źle. Pomimo, że to "diver" i "na sportowo" - to sprawia dość delikatne wrażenie. Bardzo fajna tarcza (w tym modelu niebieska), fajne rozmieszczenie napisów (model Fleuss 5056 wygląda nieco inaczej).

Witam. Jestem nim zainteresowany, gdzie go najlepiej nabyć w uczciwych (czyli jak najtaniej) pieniądzach?.jak trzyma czas? Ma szkiełko szafirowe?

Użytkownik DawPi edytował ten post 12 styczeń 2019 - 10:56
Nie cytujemy zdjęć.

• 0

#9 subarist

subarist
  • Użytkownik
  • 390 postów

Napisano 12 styczeń 2019 - 15:29

w wawie /blue city/ jest salon z ofertą spinnakera

obecnie /tydzień temu/ ceny obniżone o 15 czy 20/% - więc atrakcyjne

na żywo zegarki sprawiają dobre wrażenie 

• 0

#10 Don Kozdro

Don Kozdro
  • Użytkownik
  • 78 postów

Napisano 12 styczeń 2019 - 15:31

No dobra ale jaki sklep bo to chyba centrum handlowe? Da się to przez neta zamówić?
  • 0

#11 Leo13

Leo13
  • Użytkownik
  • 241 postów

Napisano 12 styczeń 2019 - 17:15

@Don Kozdro

Szkło szafirowe, bezel wypukły, akrylowy. Nosi sie świetnie.

Można zamówić w kilku miejscach....

https://kaminskyblog...5055-05-review/

https://www.seriousw...tions/spinnaker

https://www.longisla.../sp-5055-05.htm

• 0

#12 Don Kozdro

Don Kozdro
  • Użytkownik
  • 78 postów

Napisano 13 styczeń 2019 - 08:46

@Leo13

Są kody obniżające kwotę zakupu. powiedz mi jeszcze, czy ten akryl mocno się rysuje? Bo akryl to tworzywo sztuczne.. nie chciał bym żeby mój zegarek wyglądał jak porysowany zegarek z bazaru..

Użytkownik Don Kozdro edytował ten post 13 styczeń 2019 - 08:46

• 0

#13 Leo13

Leo13
  • Użytkownik
  • 241 postów

Napisano 13 styczeń 2019 - 11:15

Noszę dopiero kilka tygodni, normalne użytkowanie bez specjalnego "chuchania i dmuchania" i żadnych rysek nie złapałem.

Użytkownik Leo13 edytował ten post 13 styczeń 2019 - 11:15

• 0

#14 Don Kozdro

Don Kozdro
  • Użytkownik
  • 78 postów

Napisano 13 styczeń 2019 - 11:16

Ok. Dzięki za wszelkie info. Jestem najarany na ten zegarek i na 98% go kupię jeśli pojawią się fundusze.
  • 0

#15 kłaliciak

kłaliciak
  • Użytkownik
  • 86 postów

Napisano 13 styczeń 2019 - 19:27

Tak, jak kolega napisal- z kodami jest nawet minus -30% u producenta i taki fleuss wychodzi 200 USD ( bez cła i vatu oczywiście) . Możesz spróbować np: Review30.
  • 0

#16 subarist

subarist
  • Użytkownik
  • 390 postów

Napisano 13 styczeń 2019 - 21:17

Time & more chyba

[quote name="Don Kozdro" post="2447411" timestamp="1547303476"]
No dobra ale jaki sklep bo to chyba centrum handlowe?

Użytkownik subarist edytował ten post 13 styczeń 2019 - 21:21

• 0

#17 Don Kozdro

Don Kozdro
  • Użytkownik
  • 78 postów

Napisano 14 styczeń 2019 - 12:19

Będę zamawiał jednak na stronie producenta. Z kodem -30% akurat będzie upust na ewentualne cło i VAT.
  • 0

#18 subarist

subarist
  • Użytkownik
  • 390 postów

Napisano 14 styczeń 2019 - 12:36

Przy obecnym rabacie w sklepie wg mnie to lepsza opcja /sklep/ - różnica mała, albo żadna a gwarancja na miejscu

Użytkownik subarist edytował ten post 14 styczeń 2019 - 12:36

• 0

#19 Don Kozdro

Don Kozdro
  • Użytkownik
  • 78 postów

Napisano 14 styczeń 2019 - 12:37

Nie widzę tam żadnego rabatu?
  • 0

#20 subarist

subarist
  • Użytkownik
  • 390 postów

Napisano 14 styczeń 2019 - 12:46

jak byłem tydzień temu zegarek oferowano mi z rabatem /pisałem wcześniej/ - cena ok 910-920zł

• 0

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych