Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

totomoto

Junghans - jak wyglądał pierwotnie ?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Kolega poprosił mnie o ustalenie oryginalnego wyglądu zegara wiszącego marki Junghans - tego po lewej, który jest dla niego bardzo cenny, ponieważ jest pamiątką po dziadkach, którzy go dostali w prezencie ślubnym. Z tego co udało mu się ustalić wynika, że zegar miał tarczę emaliowaną - cyfry rzymskie, a nie papierową. Soczewka też była ze wstawką emaliowaną, ale nikt w rodzinie nie pamięta oryginalnego wyglądu korony. Ta obecna to dorobiona. Zwracam się z prośbą, o pomoc w ustaleniu oryginalnego wyglądu zegara i korony, aby go doprowadzić do wyglądu pierwotnego. Oto fotka tego zegara, jedyna jaką obecnie posiadam.

 

Przy okazji.

Ten drugi zegar, po prawej z oryginalną koroną, to mój. Brak w nim elementu na szczycie korony, również marki Junghans z oznaczeniem mechanizmu B06. Proszę o pomoc w ustaleniu jak wyglądał element którego brak. 

post-101816-0-77465700-1543743853_thumb.jpg

post-101816-0-03258300-1543744376_thumb.jpg

post-101816-0-93192800-1543744383_thumb.jpg

post-101816-0-30789900-1543744390_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Kolega poprosił mnie o ustalenie oryginalnego wyglądu zegara wiszącego marki Junghans - tego po lewej, który jest dla niego bardzo cenny, ponieważ jest pamiątką po dziadkach, którzy go dostali w prezencie ślubnym. Z tego co udało mu się ustalić wynika, że zegar miał tarczę emaliowaną - cyfry rzymskie, a nie papierową. Soczewka też była ze wstawką emaliowaną, ale nikt w rodzinie nie pamięta oryginalnego wyglądu korony. Ta obecna to dorobiona. Zwracam się z prośbą, o pomoc w ustaleniu oryginalnego wyglądu zegara i korony, aby go doprowadzić do wyglądu pierwotnego. Oto fotka tego zegara, jedyna jaką obecnie posiadam.

 

Przy okazji.

Ten drugi zegar, po prawej z oryginalną koroną, to mój. Brak w nim elementu na szczycie korony, również marki Junghans z oznaczeniem mechanizmu B06. Proszę o pomoc w ustaleniu jak wyglądał element którego brak. 

B06 oznacza drugą połowę roku 1906. Tarant na pewno znajdzie w swoich archiwach katalog a tym samym wygląd tego zegara. A co do pierwszego, to najlepiej będzie, gdy dasz fotkę tylnej płyty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 Mam kilka Junghansów , ale daleko mi do znawcy tematu .

Co do zegara po dziadkach , to dość problematyczne . Dobrze by było , zobaczyć mechanizm . Sądzę , że z przełomu wieków . Junghans miał wiele skrzynek , a do nich , jeszcze więcej koron . W katalogach , nie wszystkie zegary się znajdzie . A od szukania podobieństw , to aż oczy bolą !!!!!!! Więc , w sumie , to masz możliwość wstawienia kilku koron z tego okresu i każda może być odpowiednia .

A tarcza papierowa ... może taka była ???  Były w wielu zegarach !!!! No , chyba , że się przytrafiło prawdziwe nieszczęście .... zegar spadł , czy coś ... Ale rodzina by o tym wiedziała , bo emaliowane tarcze nie niszczą się tak łatwo !!!  

Co do Twojego .

Nie wiem , czy te dwie sterczynki , w koronie , są dobre . Są ładne , ale w koronie zawsze są dłuższe niż dolne . Po środku ... sądzę , że też sterczynka .

Najprościej , to w internecie , popatrz na zdjęcia podobnych skrzyń Junghansów . Coś interesującego i pasującego natrafisz !!!

Chyba , że kolega Tarant pomoże !!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam PM1122

Zdjęcie mechanizmu zegara po dziadkach będę miał dopiero pod koniec tygodnia, jak kolega zjedzie z pracy do domu i może wtedy będzie łatwiej dobrać do niego jakąś koronę.

Tarcza i wahadło na pewno są inne, bo ten zegar wiele lat temu, jakiś wujek tak z tuningował. Dlaczego? Nikt już nie pamięta.

 

Co do mojego zegara, to ja już od dłuższego czasu próbuje namierzyć w internecie zegar z taką samą koroną, ale bez skutku. Może troszkę brakuje mi szczęścia, ale mam nadzieje, że kolega Tarant pomoże :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie znalazłem identycznej skrzyni, jedynie dośc podobną. Czasem jest tak, ze gdy z nadmiernie rozbudowanej korony coś "odpadnie", tu wychodzi to w aspekcie dobrego wyglądu na dobre...


post-6402-0-65194400-1543830106_thumb.jpg


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Kolega poprosił mnie o ustalenie oryginalnego wyglądu zegara wiszącego marki Junghans - tego po lewej, który jest dla niego bardzo cenny, ponieważ jest pamiątką po dziadkach, którzy go dostali w prezencie ślubnym. Z tego co udało mu się ustalić wynika, że zegar miał tarczę emaliowaną - cyfry rzymskie, a nie papierową. Soczewka też była ze wstawką emaliowaną, ale nikt w rodzinie nie pamięta oryginalnego wyglądu korony. Ta obecna to dorobiona. Zwracam się z prośbą, o pomoc w ustaleniu oryginalnego wyglądu zegara i korony, aby go doprowadzić do wyglądu pierwotnego. Oto fotka tego zegara, jedyna jaką obecnie posiadam.

 

Przy okazji.

Ten drugi zegar, po prawej z oryginalną koroną, to mój. Brak w nim elementu na szczycie korony, również marki Junghans z oznaczeniem mechanizmu B06. Proszę o pomoc w ustaleniu jak wyglądał element którego brak. 

Obydwa zegary które prezentujesz posiadają podobną skrzynię, także nie widzę przeciwwskazań aby zastosować taką samą koronę.


Pozdrawiam Paweł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Okazało się, że  wujek nawet mechanizm zamienił, bo sygnatura na nim B32, nie pasuje kompletnie do daty ślubu dziadków.

Pozdrawiam i dziękuję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaka nowa korona z dostępnych na alleg... Waszym zdaniem najbardziej pasuje do tego Junghansa po dziadkach.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaka nowa korona z dostępnych na alleg... Waszym zdaniem najbardziej pasuje do tego Junghansa po dziadkach.

Pozdrawiam

Nieco wcześniej , kolega zaprezentował jakie mogą być . Inny kolega zasugerował , że może być taka , jak w Twoim . Dokładniej , to ciężko się wstrzelić .  Zwróć uwagę na długość , bo możesz kupić przypadkiem od szerszej , innej skrzyni . Dodatkowo , rozstaw górnych sterczynek , powinien znaleźć się w tej samej linii , co kolumienki na drzwiczkach . A dalej to kwestia gustu . Jeśli stwierdzisz , że pasuje i komponuje się dobrze z zegarem . :) Właściciel , skoro już nie ma korony i jest duża trudność w dojściu do tego , jaka była , to może dobrać taką , która mu odpowiada .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.