Skocz do zawartości

MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ
MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ

Najnowsze tematy

Zdjęcie

Doxa Synchron 56

Mechanizm / kolo sekundowe Doxa mechanizm

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3 odpowiedzi w tym temacie

#1 jrlink

jrlink
  • Nowy Użytkownik
  • 5 postów

Napisano 04 grudzień 2018 - 00:16

Witam serdecznie:

Posiadam zegarek Doxa (w zalaczeniu zdjecia), model 56 002 56. Przestal dzialac, i po rozebraniu (Serwis Dolinski we Wroclawiu) okazało się,  że złamany jest "górny czop koła sekundowego", którego niestety nie ma szans sprowadzić. Kontaktowali się z Doxa, ale bez rezultatu. Doxa odpowiedziała , że nie mają już takich części, zegarek od lat siedemdziesiątych nie jest już produkowany. Wg Dolinskiego, jedyna szansa to zdobyć drugi taki sam zegarek jako źródło części.

Czy ktos moglby byc pomocny gdzie taka czesc moglbym kupic. Ten zegarek ma dla mnie bardzo sentymentalna wartosc.

Bardzo dziekuje z gory za wszelka pomoc!dxa_front.jpg dxa_back.jpg

-Jerzy R

• 0

#2 Walter_87

Walter_87
  • Użytkownik
  • 4573 postów

Napisano 04 grudzień 2018 - 08:30

Witaj!
Nie musi to być taki sam zegarek - wystarczy taki sam mechanizm. Na portalach aukcyjnych znajdziesz sporo zegarków Doxa z takimi werkami, tylko nie wiemy dokładnie jaki to kaliber. Dobrze byłoby otworzyć dekielek i zrobić zdjęcie - wtedy moglibyśmy coś doradzić. Prawdopodobnie jest to ETA 2638R, czyli Synchron 56 -->> http://www.ranfft.de...&2uswk&ETA_2638 ale mogę się mylić.

Użytkownik Walter_87 edytował ten post 04 grudzień 2018 - 08:33

• 0

#3 jrlink

jrlink
  • Nowy Użytkownik
  • 5 postów

Napisano 04 grudzień 2018 - 15:16

Witam serdecznie:

Posiadam zegarek Doxa (w zalaczeniu zdjecia), model 56 002 56. Przestal dzialac, i po rozebraniu (Serwis Dolinski we Wroclawiu) okazało się,  że złamany jest "górny czop koła sekundowego", którego niestety nie ma szans sprowadzić. Kontaktowali się z Doxa, ale bez rezultatu. Doxa odpowiedziała , że nie mają już takich części, zegarek od lat siedemdziesiątych nie jest już produkowany. Wg Dolinskiego, jedyna szansa to zdobyć drugi taki sam zegarek jako źródło części.

Czy ktos moglby byc pomocny gdzie taka czesc moglbym kupic. Ten zegarek ma dla mnie bardzo sentymentalna wartosc.

Bardzo dziekuje z gory za wszelka pomoc!attachicon.gifdxa_front.jpgattachicon.gifdxa_back.jpg

-Jerzy R

Witaj!
Nie musi to być taki sam zegarek - wystarczy taki sam mechanizm. Na portalach aukcyjnych znajdziesz sporo zegarków Doxa z takimi werkami, tylko nie wiemy dokładnie jaki to kaliber. Dobrze byłoby otworzyć dekielek i zrobić zdjęcie - wtedy moglibyśmy coś doradzić. Prawdopodobnie jest to ETA 2638R, czyli Synchron 56 -->> http://www.ranfft.de...&2uswk&ETA_2638 ale mogę się mylić.

Serdecznie dziekuje za pomoc. Tak zrobie.

Jerzy

• 0

#4 jrlink

jrlink
  • Nowy Użytkownik
  • 5 postów

Napisano 18 grudzień 2018 - 16:49

Witaj!

Witem serdecznie. Zalaczam zdjecie mechanizmu. Dziekuje za pomoc. -J

Załączone miniatury

• IMG-1052.jpeg

• 0

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: Doxa, mechanizm

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych