Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Verhidiana

Zegarek dla alergika

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry!

Od kilku miesięcy poszukuje zegarka dla męża za ok 1000zl. Zależy mi na dobrej jakości mechanizmie, najlepiej szwajcarski ale to chyba nie możliwe, więc pozostaje japonski. Mąż ma zegarek jak na zdjęciu i dostaje po nim czerwonych plam w miejscu koperty i zamka. Szukam czegoś podobnego jeśli chodzi o styl, koniecznie na skórzanym pasku, zegarki tytanowe na branzolecie odpadają. Biorę pod uwagę zegarki z drewna bo nic innego nie udało mi się znaleźć..

Z czego może być wykonana koperta obecnego zegarka (czego unikać?)?

Jakiej firmy zegarki wchodzą tu w grę?

Czy jest coś godnego polecenia z zegarków drewnianych?

 

Bardzo proszę o pomoc szanowne grono fachowców:)post-107541-0-28966600-1544029603_thumb.jpgpost-107541-0-62061300-1544029624_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój brat też tak miał. 

Najpopularniejszym materiałem na który jest uczulenie to NIKIEL i tego się wystrzegaj.

Niestety wszystko to kwestia indywidualna organizmu. Kiedyś kupił zegarek wg producenta bez niklu ale i tak miał uczulenie.

Obecnie ma zwykłego G shocka gdzie jedyny metalowy element to blaszka z tyłu koperty i jest ok. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Podobna zawartość

    • Przez Verhidiana
      Dzień dobry!
      Od kilku miesięcy poszukuje zegarka dla męża za ok 1000zl. Zależy mi na dobrej jakości mechanizmie, najlepiej szwajcarski ale to chyba nie możliwe, więc pozostaje japonski. Mąż ma zegarek jak na zdjęciu i dostaje po nim czerwonych plam w miejscu koperty i zamka. Szukam czegoś podobnego jeśli chodzi o styl, koniecznie na skórzanym pasku, zegarki tytanowe na branzolecie odpadają. Biorę pod uwagę zegarki z drewna bo nic innego nie udało mi się znaleźć..
      Z czego może być wykonana koperta obecnego zegarka (czego unikać?)?
      Jakiej firmy zegarki wchodzą tu w grę?
      Czy jest coś godnego polecenia z zegarków drewnianych?
       
      Bardzo proszę o pomoc szanowne grono fachowców:)
    • Przez iza
      Witam,
       
      Jak to właściwie jest... czy można uznać zegarki typu vintage, za bardziej alergenne? 
    • Przez BigMike
      Witam,
      Świeżo nabyłem nowy zegar Zenith Elprimero Grande Date (51.2160.4047/01.C713)  i pojawił się problem - dostałem uczulenie od zapięcia motylkowego. Wygląda na to że w zegarze za blisko 50tys pln zapięcie motylkowe jest z jakiegoś marnego metalu albo z domieszkami niklu itp. Uczulenie występuje tylko przy zapięciu - na szczęście koperta nie uczula, ehh...
      Macie jakieś pomysły co zrobić?
      Nanoszenie warstwy lakieru bezbarwnego na zapięcie motylkowe nic nie daje - po zastosowaniu tej metody i założeniu na drugą rękę uczulenie też się pojawiło.
      .


    • Przez tomus
      Dzień dobry, jest to mój pierwszy post więc chciałbym się przedstawić i wszystkich pozdrowić. Mam na imię Tomasz i mam niespodziewany problem z paskiem od nowego zegarka. Niedawno kupiłem zegarek Tissot Classic Dream T033.410.16.053.01. Nosiłem go ok. 2 tygodnie i mniej więcej po tym okresie nagle na przegubie dłoni wystąpiła bardzo silna rekacja na skórze, przy czym pokrywała się ona dokładnie z paskiem zegarka. Reakcja bardzo silna, wręcz przypominająca ranę. Pragnę zaznaczyć, że przez ostatnie 8 lat nosiłem zegarek Atlantic Seabase również na skórzanym pasku i nigdy czegoś takiego nie miałem. Nie jest to więc uczulenie/alergia  na skórę w ogóle. Bardzo proszę o informacje czy ktoś z Was spotkał się z czymś takim i co to może być? Sprawdziłem, zegarek i pasek jest oryginalny. Będę bardzo wdzięczny za odpowiedź i porady jak ewentualnie temu zaradzić. Zegarek jest piękny a nie mogę go nosić.
      Z góry dziękuję i pozdrawiam,
      Tomasz
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.