Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Verhidiana

Zegarek dla męża alergika do 1000zl

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry!

Od kilku miesięcy poszukuje zegarka dla męża za ok 1000zl. Zależy mi na dobrej jakości mechanizmie, najlepiej szwajcarski ale to chyba nie możliwe, więc pozostaje japonski. Mąż ma zegarek jak na zdjęciu i dostaje po nim czerwonych plam w miejscu koperty i zamka. Szukam czegoś podobnego jeśli chodzi o styl, koniecznie na skórzanym pasku, zegarki tytanowe na branzolecie odpadają. Biorę pod uwagę zegarki z drewna bo nic innego nie udało mi się znaleźć..

Z czego może być wykonana koperta obecnego zegarka (czego unikać?)?

Jakiej firmy zegarki wchodzą tu w grę?

Czy jest coś godnego polecenia z zegarków drewnianych?

 

Bardzo proszę o pomoc szanowne grono fachowców:)post-107541-0-28966600-1544029603_thumb.jpgpost-107541-0-62061300-1544029624_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapewne mąż ma uczulenie na nikiel.

Najlepiej szukać zegarka z tytanu, ale nie ma ich dużo na rynku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak kolega wyżej pisze... szukaj czegoś ze stali antyalergicznej albo tytanu z tego co pamiętam to stop 316L jest antyalergiczny i b.dużo zegarków jest wykonanych z tej stali. Może być na pasku lub na metalowej branzolecie. W zakładanym budżecie nie znajdziesz chronografu w automacie.

 

Zegarek twojego męża to japoński kwarcowy chronograf marki Citizen. Obecnie Citizen specjalizuje się w zegarkach Eco-drive i na prawdę dobrze im to wychodzi.

 

Moim zdaniem masz trzy opcje:

 

1. kupujesz Nowszy model Citizena jako upgrade tego co ma twój mąż obecnie. Opcja bezpieczna ale niezbyt wyszukana, tzn na pewno mąż będzie zadowolony ale "nie będzie szału". Nie sposób tu cokolwiek doradzić gdyż wybór jest przeogromny. Osobiście wybrałbym coś z technologią Eco-drive, super sprawa, zegarek całkowicie bezobsługowy niemalże wieczny :)  Sam się doładowuje energią słoneczną nie trzeba nawet baterii wymieniać. Po prostu czary :) poniżej link do kanału szafirowe szkiełko gdzie porównanie dwóch japońców które mogą cię zainteresować:

 

 

 

2. Polecam w tym budżecie nowy chronograf Vratislavia Conceptum Rapide S.13 - można już składać zamówienia. Osobiście uważam to za najlepszą  opcję do 1000zł. Zegarek bardzo wyjątkowy, nowy z gwarancją, kolekcjonerski, limitowany i charakterystycznie wyglądający. Po prostu takiego zegarka nie kupisz w sklepie, a nawet jak się nie spodoba to jest to świetna inwestycja kapitału gdyż te zegarki praktycznie nie tracą na wartości z czasem. Co do antyalergiczności to jest wykonany ze stali chirurgicznej jednak czy zawiera nikiel to radzę dopytać, sam producent "Marcin" bardzo często widywany jest na forum w dziale vratislavii i możesz go dopytać osobiście. Dodam jeszcze że zegarki vratislavi powstają po konsultacjach producenta ludźmi na tym forum i na prawdę jest to fajna sprawa.

 

Chrono-Rapide-S.13R-750x400.jpg

 

https://vratislavia-watches.com/language/pl/chrono-rapide-s-13r/

 

https://vratislavia-watches.com/language/pl/elementor-1622/

 

3 Ostatnia opcja... na bogato to dołożenie do budżetu. Jeśli to ma być wyjątkowy zegarek i historią, rozpoznawalny i naprawdę "wyszukany" to jedyne co mi przychodzi do głowy to Bulova Moonwatch zwany także  "Bulova Chronograph Edition Moon Watch" do kupienia nowy w okolicy 2000zł.

Obecnie jest to replika zegarka który niesamowitym zbiegiem okoliczności został zabrany przez jednego z astronałtów Apollo na wyprawę na księżyc. Sama historia zegarka jest wręcz niewiarygodna.. natomiast jest to bardzo lubiany i przyjemny zegarek. Polecam fajną recenzję i opis zegarka na YT, link poniżej:

 

 

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na deklu jest napisane "base metal YP", czyli  "yellow plated", a więc najprawdopodobniej cynkowany. Stal nierdzewna stosowana w zegarkach - w tym także niestety stop 316L - zawiera sporo niklu, więc do końca taka antyalergiczna nie jest. Być może problemem nie jest jednak zegarek, ale skórzane paski, do których Twój mąż ma upodobanie - większość takich pasków zawiera związki chromu.

 

Pierwsze co zrób - zamień pasek skórzany na porządny tekstylny - na przykład typu NATO (albo silikonowy). Powiedz mężowi, żeby nosił przez jakiś czas na drugim nadgarstku. Paski typu NATO biegną pod zegarkiem, a więc izolują zegarek od skóry. Są również paski skórzane wyściełane kauczukiem lub silikonem - są jednak nieco droższe. Jeśli to nie rozwiąże problemu - wyślij do alergologa. Sprawdzisz na co jest uczulony i będziesz wiedziała czego unikać.

 

Jeśli to jakiś metal - poszukaj zegarka z plastikową kopertą (zegarki drewniane nie są dobre, poza tym środki konserwacji drewna również mogą uczulać).

 

A jeśli chcesz po prostu kupić nowy zegarek - spraw mężowi Bulovę Moonwatch. To piękny zegarek, z fascynująca historią i nowoczesnymi mechanizmem. Wiem, bo mam. I jest do dostania za mniej niż 2000 zł, jak dobrze poszukasz na ebayu to i za 350$.


Ale Tudora to Ty szanuj!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedzi! Bukowa Moonwatch jest mega :D Ma ciemną tarczę (Choć marzy mi się granatowa), sporo funkcji, ma historię, jest sportowy i elegancji, bardzo meski, jest wyjatkowy ale jest zbyt masywny (45mm). Mąż jest bardzo szczupły i aktualny nienoszony Citizen ze średnica 37mm bardzo mu pasuje. Byłabym się zegarka szerszego niż 40mm.

 

Co do alergii, no właśnie, czy stal chirurgiczna jest rzeczywiście bezpieczniejsza niż yellow plated? W sklepach twierdzą że tak, ale czy w praktyce też? Trudno zaryzykować wydając 1000zl :/ I to raczej nie kwestia paska bo plamy pojawiają się tylko pod deklem i zapięciem.

 

Podpytam Marcina, dziękuję za cynk.

 

Czy coś jeszcze jest godne uwagi z tymi cechami? Zbiorę je może do kupy:

- zegarek antyalergiczny

- mechanizm dobrej jakosci(Mąż jest minimalista i stawia na jakosc)

- średnica ok 37mm (na bardzo szczupły nadgarstek)

- casualowy

- z dodatkowymi funkcjami na tarczy (wybaczcie jestem laikiem nie wiem jak się fachowo nazywają)

- na pasku nie na branzolecie

- z ciemną np granatowa lub ewentualnie czarna tarcza

- budżet 1000zl.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisał Zeno, dobrym pomysłem będzie sprawdzenie paska silikonowego albo parcianego NATO (Trzeba sprawdzić czy kupowany pasek ma zapięcie bez niklu). Można też próbować podkleić zegarek od spodu naklejką antyalergiczną: https://www.hirschstraps.com/products/hirsch-no-allergy-watch-bottom?variant=1317544188, o której pisali koledzy w temacie: http://zegarkiclub.pl/forum/topic/82894-antyalergiczne-naklejki-na-dno-zegarka/.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Podobna zawartość

    • Przez Verhidiana
      Dzień dobry!
      Od kilku miesięcy poszukuje zegarka dla męża za ok 1000zl. Zależy mi na dobrej jakości mechanizmie, najlepiej szwajcarski ale to chyba nie możliwe, więc pozostaje japonski. Mąż ma zegarek jak na zdjęciu i dostaje po nim czerwonych plam w miejscu koperty i zamka. Szukam czegoś podobnego jeśli chodzi o styl, koniecznie na skórzanym pasku, zegarki tytanowe na branzolecie odpadają. Biorę pod uwagę zegarki z drewna bo nic innego nie udało mi się znaleźć..
      Z czego może być wykonana koperta obecnego zegarka (czego unikać?)?
      Jakiej firmy zegarki wchodzą tu w grę?
      Czy jest coś godnego polecenia z zegarków drewnianych?
       
      Bardzo proszę o pomoc szanowne grono fachowców:)
    • Przez iza
      Witam,
       
      Jak to właściwie jest... czy można uznać zegarki typu vintage, za bardziej alergenne? 
    • Przez BigMike
      Witam,
      Świeżo nabyłem nowy zegar Zenith Elprimero Grande Date (51.2160.4047/01.C713)  i pojawił się problem - dostałem uczulenie od zapięcia motylkowego. Wygląda na to że w zegarze za blisko 50tys pln zapięcie motylkowe jest z jakiegoś marnego metalu albo z domieszkami niklu itp. Uczulenie występuje tylko przy zapięciu - na szczęście koperta nie uczula, ehh...
      Macie jakieś pomysły co zrobić?
      Nanoszenie warstwy lakieru bezbarwnego na zapięcie motylkowe nic nie daje - po zastosowaniu tej metody i założeniu na drugą rękę uczulenie też się pojawiło.
      .


    • Przez tomus
      Dzień dobry, jest to mój pierwszy post więc chciałbym się przedstawić i wszystkich pozdrowić. Mam na imię Tomasz i mam niespodziewany problem z paskiem od nowego zegarka. Niedawno kupiłem zegarek Tissot Classic Dream T033.410.16.053.01. Nosiłem go ok. 2 tygodnie i mniej więcej po tym okresie nagle na przegubie dłoni wystąpiła bardzo silna rekacja na skórze, przy czym pokrywała się ona dokładnie z paskiem zegarka. Reakcja bardzo silna, wręcz przypominająca ranę. Pragnę zaznaczyć, że przez ostatnie 8 lat nosiłem zegarek Atlantic Seabase również na skórzanym pasku i nigdy czegoś takiego nie miałem. Nie jest to więc uczulenie/alergia  na skórę w ogóle. Bardzo proszę o informacje czy ktoś z Was spotkał się z czymś takim i co to może być? Sprawdziłem, zegarek i pasek jest oryginalny. Będę bardzo wdzięczny za odpowiedź i porady jak ewentualnie temu zaradzić. Zegarek jest piękny a nie mogę go nosić.
      Z góry dziękuję i pozdrawiam,
      Tomasz
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.