Skocz do zawartości

Ogłoszenie

Magazyn Zegarki Club

MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ
MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ

Najnowsze tematy

Zdjęcie

Delbana

Prośba o określenie wieku zegarka delbana vintage swiss swissmade

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4 odpowiedzi w tym temacie

#1 marcin.grabowski

marcin.grabowski
  • Nowy Użytkownik
  • 7 postów

Napisano 07 grudzień 2018 - 21:40

Dzień dobry,

Niedawno dostałem stary zegarek Delbana ze zdjęć. Zegarek jest na prawidłowym chodzie, niestety jest problem z sekundnikiem, który po spada. Mam pytanie dotyczące wieku zegarka, orientuje się ktoś ile może mieć lat? Tarcza jest w tragicznym stanie, pomyślałem o renowacji, ale koszt wyniósłby grubo ponad 150- 200 zł, więc nie wiem czy to jest opłacalne, rozważam również zakup innej na wymianę lub odnowienie w garażu, ale przy tym czarny napis byłby nie do odtworzenia. Ostatnie pytanie brzmi: jaki to dokładnie model zegarka? Niestety nigdy nie spotkałem się z tego typu tarczą w Delbanach, zawsze widywałem tylko z wszelkiego rodzaju fakturą. :)

Pozdrawiam, Marcin

IMG_7216.JPG

IMG_7217.JPG

IMG_7218.JPG

• 0

#2 lobo82

lobo82
  • Użytkownik
  • 1087 postów

Napisano 08 grudzień 2018 - 07:03

Hej Delbanka lata 50/60....tarcza faktycznie fatalna ktoś próbował ja myć najlepiej znajdź dawce jak chcesz uratować zegarek. Koperta pomimo pewnych ubytków chromu nie jest zła. Co do sekndnika to moze być problem z ośką sekundnika lub sama wskazówka... Jak znajdziesz tarcze udaj się do zegarmistrza na przegląd i wymianę tarczy.
  • 0

#3 marcin.grabowski

marcin.grabowski
  • Nowy Użytkownik
  • 7 postów

Napisano 21 grudzień 2018 - 18:13

Dzięki za odpowiedź :D
Orientuje się ktoś z was czy tarcza oryginalnie była w podobnym kolorze jak teraz (jeśli faktycznie ktoś próbował czyścić)? Nigdy nie spotkałem zegarków Delbana ze srebrną tarczą, zawsze były białe czy w kolorze kości słoniowej. Pytam, ponieważ decyzja padła na odnowę tarczy we własnym zakresie, mam pewien plan jak to wykonać, tylko posiadsm wątpliwości co do tego koloru :/

Użytkownik marcin.grabowski edytował ten post 21 grudzień 2018 - 18:14

• 0

#4 lobo82

lobo82
  • Użytkownik
  • 1087 postów

Napisano 21 grudzień 2018 - 18:47

Z tego co wiem srebrny - metal wychodzi spod farby kolor był raczej biały kremowy wejdź na forum delban na pewno znajdziesz taka tarcze w oryginale
  • 0

#5 pływak_wodnik

pływak_wodnik
  • Użytkownik
  • 1265 postów

Napisano 21 grudzień 2018 - 19:03

Delbana to bardzo sympatyczna marka :) Niestety tarcza Twojego egzemplarza została brutalnie, prawie zdarta. Czy renowacja jest ekonomicznie opłacalna, to musisz sam rozważyć, jednakże taniej, szybciej i lepiej byłoby dostać model w lepszym stanie niż ten prezentowany. Tutaj jest kilka prężnych wątków o Delbanach:

http://zegarkiclub.p...-168?hl=delbana

http://zegarkiclub.p...-121?hl=delbana

http://zegarkiclub.p...-352?hl=delbana

W tym ostatnim znajdziesz najwięcej zdjęć, bo Koledzy pokazują swoje Delbany.

• 0

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: delbana, vintage, swiss, swissmade

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych