Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

raffito

Odnowienie tarczy z ręcznym rysunkiem

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich forumowiczów.

Poszukuję zakładu w którym odnowię tarczę zegarka ręcznie malowaną. Zegarek prawdopodobnie nie prezentuje wartości rynkowej (to rosyjski sportiwnyje) to jednak ma dla mnie wartość sentymentalną i jako taki jest bezcenny. Dostałem go od dziadka i nosiłem praktycznie przez całą podstawówkę, później jako ruski obciach został na półce. W tamtym roku po wizycie w rodzinnym domu wpadł mi w ręce wśród zabawek siostrzenic w opłakanym stanie. Wizyta u zegarmistrza daje nadzieję że werk jest sprawny ale tarcza to rozpacz. Może ktoś z forumowiczów ma doświadczenia z takim problemem

Pozdrawiam i dziękuję 

w załączeniu poglądowe zdjęcie

post-107603-0-80777800-1544370023_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale mnie zainteresował ten rysunek na tarczy :-) Wydaje się że chyba lepiej będzie kupić tarczę i dać komuś uzdolnionemu plastycznie żeby to przerysował (jakiś grafik, malarz czy nawet tatuażysta)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki za pomysł zobaczę czy da sie z tatuażystom.

Swoja drogą zastanawiam się czym to było malowane piórko Redis, pędzelek? Ciekawe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Classified

wygląda jak ołówek.

Indeksy i brzegi może Ci przecież poprawić bez ingerencji w środek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to nie tak, że to ma być właśnie TEN rysunek? Przecież jest tylko jeden oryginał. Tarcza nie wygląda najgorzej, jak zegarek dostanie komplet wskazówek i szkiełko to będzie się prezentował znacznie lepiej i zachowasz jego historię. Jedyne co bym doradził, to bardzo delikatna kąpiel tarczy w wodzie z płynem do naczyń, i muskanie większych zabrudzeń miękkim pędzelkiem bez mocnego pocierania. Oczywiście najpierw próba (np w okolicy indeksu 8) bo nie wiadomo czym to jest narysowane i czy od razu się nie zmyje...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Classified

Ja bym zrobil brzegi, indeksy, ew usunal rysy po wskazowkach.

Opcja druga to zostawić tylko tarcze w spokoju a reszte restaurowac; lub opcja trzecia lub wersja full au naturel czyli zrobic tylko werk i poprawic wskazowki (jeśli rysuja tarcze)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.