Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

exander1

Zegarek EDC- Certina DS Furious vs Citizen CB00021-57E vs?

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

 

Jest to mój pierwszy post więc na wstępie chciałbym przywitać wszystkich, a następnie prosić o pomoc. Zastanawiam się nad zakupem zegarka w kwocie 1000-1400 zł.

Ma to być mój jedyny zegarek w związku z tym, chciałbym, aby był na ile to możliwe uniwersalny (smart casual/sportowo) oraz praktyczny (raczej zegarek kwarcowy).

 

Nawiązując do krótkiego wstępu wymagania przedstawiają się następująco:

- bransoleta

- mechanizm kwarcowy (ze względu na ograniczony budżet, a także specyfikę mojej pracy wydaję mi się, że najlepiej sprawdzi się zegarek kwarcowy,       chyba że pojawiła by się bardzo ciekawa propozycja automatu to rozważę temat),

- szafirowe szkiełko (zależy mi na trwałości, to będzie mój jedyny zegarek),

- nadgarstek ok 17.5cm

 

Jeśli chodzi o sam wygląd to poniżej propozycje, które udało mi się znaleźć i rozważam. Preferuje raczej zegarek bez chronografu (nie jest mi to potrzebne, a bez chronografu zegarek jest czytelniejszy). Gdyby pojawiła się opcja chronografu zależałoby mi, aby tarcze chronografu były "delikatne" i nie przeszkadzały w odczycie godziny.

 

Rozważam:

 

Certina DS Furious:

 

CERTINA-DS-FURIOUS-MENS-WATCH-42mm-Steel

 

Moje spostrzeżenia:

+ solidne wykonanie,

+ uznana marka, prestiżowa? jeśli można mówić o prestiżu w tym budżecie...

+ Cena, ok 800zł.

- przewijają się opinie o wadliwych mechanizmach w tańszych Certinach. Nie wiem jak to wygląda w tym przypadku. Udało mi się jedynie znaleźć, że mechanizm w tej Certinie to ETA F06.111. Mógłbym prosić o opinie na temat tego mechanizmu?

- prosty wygląd? Zegarek jest ładny i elegancki natomiast mam wrażenie, że brakuje mu troszeczkę polotu i designu.

 

Citizen CB00021-57

9b9d619940923e8010da3f2ea7a65bd3--mmf250

- nie udało mi się go przymierzyć na żywo

- droższy ok. 600zł od Certiny - ok 1400 zł

- mniej prestiżowy?

+ lepsza luma? nie widziałem na żywo (tylko zdjęcia), ale wydaje się dużo lepsza,

+ Eco-drive

+ RC, wieczny kalendarz,

+ wygląd - ciężko mi się odnieść do tego punktu, ponieważ zegarek znam tylko ze zdjęć. Mam jednak wrażenie, że wygląda on dużo lepiej, ma ciekawszy design

 

Citizen CB0010-88E

 

CB0010-88E_1m.jpg

 

-również ok 600 zł droższy od Certiny (ok. 1400zł), reszta to samo co w poprzednim Citizenie

+Uniwersalność - zegarek udało mi się przymierzyć na żywo. Mam wrażenie, że jest bardziej uniwersalny, zarówno sportowy (ciekawy design tarczy) oraz elegancki (ładna bransoleta, cienki (ok. 10mm)

+ reszta w zasadzie to samo co w poprzednim Citizenie

 

 

Podsumowując na chwilę obecną jestem raczej za Citizenem CB00021-57. Mimo to chciałbym poznać Waszą opinie na temat wymienionych zegarków. Czy według Was Certina rzeczywiście może być awaryjna i mogą pojawić się problemy z jakością, mimo solidnego wrażenia? Czy warto dopłacić 600zł do Citizena? Z techniczego puntku widzenia za dopłatą zyskuję: wieczny kalendarz, RC(czy RC jest, aż tak istotne w zegarku kwarcowym, który sam w sobie jest bardzo dokładny?), Eco-Drive (czy jest to mi potrzebne, jeśli zwykła bateria wystarcza na ok.1-2 lata i koszt wymiany to 30zł? jaka jest żywotność tego mechaznimu? podobno 8-12lat czy to prawda?). Jeśli macie jakieś propozycję, które mogłyby się wpisać w moje wymagania/gust to również jestem otwarty.

 

Przepraszam za ten długi post, ale chciałem abyście dokładnie poznali mój gust/wymagania/punkt widzenia. Z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeśli nie potrzebujesz super dokładności i podoba Ci się Certina to ją weź. ewentualnie znajdź tańszego Citizena bez RC, który Ci się spodoba.

w tym budżecie znalezienie niezłego automatu to nie problem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do przemyśleń dorzucę jeszcze jednego Citizena Eco-Drive z RC, który mi się podoba - AS2050-87E.

 

en-citizen-as2050-87e.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do przemyśleń dorzucę jeszcze jednego Citizena Eco-Drive z RC, który mi się podoba - AS2050-87E.

 

 

 

Na żywo nie widziałem tego modelu, ale zdjęcie bardzo zachęca. Z oferty Certiny chyba warto się zainteresować DS Action

post-106574-0-14637600-1544484548.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

exander1, zwróć uwagę, że propozycja od tomek.wzr (jak dla mnie zegarek rewelacja) ma tylko 39mm średnicy (pozostałe 41 i więcej). W moim przypadku (a nadgarstek mam porównywalny z Twoim) po zmierzeniu AS2050-87E i założeniu tych niby odrobinę większych z bólem serca musiałem odrzucić tego pierwszego...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za propozycje. Po testach nadgarstkowych zdecydowanie wolałbym zewgarek w rozmiarze 42-43mm.

Proponowana Certina DS Action również mi się podoba, jednak jej obecna cena to ok 1650 zł... czyli ponad budżet, a sztywno postanowiłem że zaproponowany budżet jest ostateczny, bo wiecie, tak można w nieskończoność dokładać po 100zł do budżetu bazowego... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam ten model i mogę go jak najbardziej polecić . Gdyby nie schiza na nowy zakup , to byłbym bardzo zadowolony z jego zakupu i użytkowania. :D

Jeżeli by Cię interesował , to zapraszam na pw.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.