Skocz do zawartości

MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ
MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ

Zdjęcie

Garnitur

Zegarek do garnituru zabawa. zegarek garnitur zabawa

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
14 odpowiedzi w tym temacie

#1 wskazówka godzinowa

wskazówka godzinowa
  • Użytkownik
  • 89 postów

Napisano 12 grudzień 2018 - 14:39

Drodzy forumowicze!

Chciałbym was dzisiaj zaangażować w zabawę, która też pozwoli mi zebrać garść informacji. Polega ona na wskazaniu trzech zegarków lub więcej :-)

Jaki zegarek nosisz do garnituru? (+ argumenty)
Jaki zegarek chciałbyś nosić do garnituru? (+ argumenty) tutaj nie muszą padać odpowiedzi w stylu AP czy Patek, mogą padać inne np. G-Shock))
Jakiego zegarka nigdy nie założyłbyś do garnituru? (+ argumenty)

:) 

• 0

#2 Sierżant Julian

Sierżant Julian
  • Użytkownik
  • 1197 postów

Napisano 12 grudzień 2018 - 14:57

1. Meccaniche Veneziane. Argument: bo to ładny uniwersalny zegarek (chociaż trochę za duży)

2. Tudor BB Fifty-Eight. Argument: bo jest również ładny, ale zgrabniejszy i bardziej pasuje do koszuli.

3. Traser. Argument: bo jest bardzo duży i używa się go podczas działań wojennych, a nie na balu.

• 0

#3 fidelio

fidelio
  • Użytkownik
  • 19570 postów

Napisano 12 grudzień 2018 - 15:57

1. Tissot Heritage 1952 - bo jest klasycznie elegancki.
2. Jakiś model Cellini od Rolexa, bo w końcu Król może być tylko jeden ;-)
3. Seiko Monster, bo pasuje do garnituru jak ...pięść do nosa ;-)
  • 0

#4 szuwi

szuwi
  • Użytkownik
  • 1787 postów

Napisano 12 grudzień 2018 - 17:31

1. Nomos Ludwig - prosty, niski i relatywnie niedrogi garniturowiec 35 mm z własnym werkiem. 

2. JLC MUT 134.84.20,  JLC MUT 134.25.20, ALS Saxonia 380.032 (automat), ALS Saxonia 201.033 (manual). Zależnie od budżetu.

3. Smartwatch. Do garnituru wolałbym nie mieć zegarka, niż założyć SM.

• 0

#5 wskazówka godzinowa

wskazówka godzinowa
  • Użytkownik
  • 89 postów

Napisano 12 grudzień 2018 - 18:15

@SierżantJulian mnie zaskoczył chęcią założenia nurka do garnituru.
@fidelio Rolex, wiadomo piękna sprawa :) 
@szuwi bardzo mnie zaskoczył, tak małym zegarkiem, niby ma się mieścić pod mankietem koszuli, ale myślałem, że minimum to 38, maksimum 41mm. 

• 0

#6 Sierżant Julian

Sierżant Julian
  • Użytkownik
  • 1197 postów

Napisano 12 grudzień 2018 - 18:26

@SierżantJulian mnie zaskoczył chęcią założenia nurka do garnituru.
@fidelio Rolex, wiadomo piękna sprawa :) 
@szuwi bardzo mnie zaskoczył, tak małym zegarkiem, niby ma się mieścić pod mankietem koszuli, ale myślałem, że minimum to 38, maksimum 41mm. 

Bardzo możliwe, ale pytanie nie zostało sformułowane "jaki zegarek powinno się zakładać do garnituru", tylko "jaki ty nosisz/byś nosił". Ja właśnie taki. Bond może, to i ja mogę.

Użytkownik Sierżant Julian edytował ten post 12 grudzień 2018 - 18:27

• 1

#7 the_stickman

the_stickman
  • Użytkownik
  • 313 postów

Napisano 12 grudzień 2018 - 19:17

1. Nomos Orion 38 mm - klasyczny, płaski, namiastka Lambdy :)
2. Nomos Lambda 39 / Glashütte Original Senator Sixties - zegarki moich marzeń, kwintesencja niemieckiego dizajnu
3. Wszelkich zegarków sportowych - diverów, chronografów itd. bo nie takie jest ich przeznaczenie ;)
  • 1

#8 Sierżant Julian

Sierżant Julian
  • Użytkownik
  • 1197 postów

Napisano 12 grudzień 2018 - 22:32

Ale wiecie, ja naprawdę dopuszczam możliwość, że w garniturze wejdę do wody. Nóż też zawsze mam przy sobie. Taka praca, takie zainteresowania.

• 1

#9 lobo82

lobo82
  • Użytkownik
  • 1215 postów

Napisano 13 grudzień 2018 - 08:10

Jak James Bond :)
  • 0

#10 Sierżant Julian

Sierżant Julian
  • Użytkownik
  • 1197 postów

Napisano 13 grudzień 2018 - 10:07

Niezupełnie, ale różne przypadki się zdarzają.

• 0

#11 radekglaz

radekglaz
  • Użytkownik
  • 811 postów

Napisano 13 grudzień 2018 - 14:53

Jeszcze nie tak dawno uważałem, że do garnituru i krawata to tylko jakaś klasyka... zatem wybierałem stonowane stylistycznie zegarki na paskach, np. Atlantic Worldmaster, czarna Certina DS1, czasem Strela ze srebrną tarczą.

Ostatnio mi się zmieniło i noszę nieprzerwanie do wszystkiego Tudora Black Bay Black na bransolecie... również do garnituru. Spokojnie bym również założył Submarinera czy GMT Mastera, ale w czarnej klasycznej wersji... wszelkie kombinacje typu Hulk, Pepsi, Batman niestety odpadają.

Chętnie bym założył również Seiko Presage Sakura Fubuki z białą tarczą, nie wspomnę o Rolexie DJ, ale o ile ten pierwszy może za niedługo zagości na moim nadgarstku, to ten drugi pewnie pozostanie w sferze marzeń ... ;)

Myślę, że czasy się zmieniają i dopuszczalna jest teraz lekka wariacja typu, kolorowa poszetka w finezyjne wzory, skarpety w romby lub inne figury geometryczne... lub właśnie zegarek, który nie do końca jest typowo garniturowy... ups sam nie wierzę, że to napisałem ;)

RG

• 1

#12 Pan Tarhei

Pan Tarhei
  • Użytkownik
  • 268 postów

Napisano 13 grudzień 2018 - 16:15

Jako, że stanowczo garnitur i krawat nie jest mi obcy a konserwatyzm wrodzony, noszę:

1. za granicą: VC Formmeister, Polpora Aqua Duo, Balticus Volans - bo polskie 

2. w Polsce, oj trudne ale ostatnio najczęściej: Mühle Glashütte 29er - bo to największy garniturowiec jaki mam, Aleksander Schorokoff Watch Dandy - żeby rozluźnić formalność ubrania, Van der Bauwede Magnum cal.50 - bo lubię tonneau

Co chętnie bym zalożył do garnituru: Glashütte Orginal PanoMaticLunar - bo to jeden z najpiękniejszych klasyków na świecie, Christiaan van der Klaauw Orion - bez zbędnego tłumaczenia, Cuervo y Sobrinos Esplendidos 1882 - bo nie koniecznie zegarek do garnituru musi być okrągły

Pare miesięcy temu widziałem na jednym z lotnisk gościa, który do jasnego garnituru miał na nadgarstku złotego Uhrwerka (chyba 202) więc chyba wszystko można nosić  :) 

Użytkownik Pan Tarhei edytował ten post 13 grudzień 2018 - 16:19

• 1

#13 Sierżant Julian

Sierżant Julian
  • Użytkownik
  • 1197 postów

Napisano 13 grudzień 2018 - 17:36

Ostatnio mi się zmieniło i noszę nieprzerwanie do wszystkiego Tudora Black Bay Black na bransolecie... również do garnituru.

Mój instynkt podpowiada mi podobnie. W okresie nieco większej prosperity nosiłem na tej zasadzie Submarinera, tylko na pasku RAF, nie ma bransolecie. Gentlemen to niekoniecznie facet, który zawsze dobiera skarpety do krawata, ale zawsze ma je w dobrym gatunku. Oto co. Natomiast i tutaj są różne gatunki. Jeden gatunek porusza się w mieście i pasuje do niego płaski Vacheron. Będzie dobierał zegarek do swojego powiedzmy lexusa. Drugi woli wieś i ten wybierze raczej zegarek pasujący do landrovera. Ja mam akurat landrovera.

Użytkownik Sierżant Julian edytował ten post 13 grudzień 2018 - 17:39

• 1

#14 norbie

norbie
  • Użytkownik
  • 1585 postów

Napisano 13 grudzień 2018 - 18:26

Aleksander Schorokoff Watch Dandy

Pokaż Szorokowa:) Sądząc po wpisach na innych forach, to w Niemczech jest chyba jakieś szaleństwo na punkcie tej firmy.
  • 1

#15 radekglaz

radekglaz
  • Użytkownik
  • 811 postów

Napisano 13 grudzień 2018 - 22:21

Mój instynkt podpowiada mi podobnie. W okresie nieco większej prosperity nosiłem na tej zasadzie Submarinera, tylko na pasku RAF, nie ma bransolecie. Gentlemen to niekoniecznie facet, który zawsze dobiera skarpety do krawata, ale zawsze ma je w dobrym gatunku. Oto co. Natomiast i tutaj są różne gatunki. Jeden gatunek porusza się w mieście i pasuje do niego płaski Vacheron. Będzie dobierał zegarek do swojego powiedzmy lexusa. Drugi woli wieś i ten wybierze raczej zegarek pasujący do landrovera. Ja mam akurat landrovera.

Wg mnie Tudor Black Bay na pasku NATO, bardzo fajnie komponuje się z marynarką (nie z garniturem) i spodniami typu chino   :) do tego gustowna poszetka i jakieś fajne skarpety we wzór i mamy bardzo gustowny strój pół-formalny :)
To nic innego jak włoska Sprezzatura, czyli naturalność i nonszalancja w noszeniu klasycznych ubrań, może oznaczać też świadome łamanie niektórych zasad męskiej elegancji.

bbd173b32c0b.jpg

Wystarczy zmienić NATO na bransoletę i Black Bay zmienia się w garniturowca ;) ... no może nie pełną gębą, ale półgębkiem ;)

8e3fc9a38efd.jpg

RG

Użytkownik radekglaz edytował ten post 14 grudzień 2018 - 09:13

• 1

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: zegarek, garnitur, zabawa

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych