Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

rudi0018

Elegancki pierwszy zegarek - pomoc w wyborze.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam poniżej 30 lat i na święta chciałbym kupić zegarek. Zegarek będzie zakładany na większe imprezy (wesela, komunie, chrzciny) do garnitury lub marynarki i koszuli oraz też na święta, imprezy rodzinne do koszuli czy swetrów. 

Na co dzień noszę Casio G-Shock GA-100 1a2er kupowany u ZIBI. 

Wstawiam zdjęcie mojego nadgarstka i dłoni i jak wygląda ten zegarek na mojej ręce. https://imgur.com/a/on0va0o

Max cena za jaką szukam zegarka to kwota max 500-600 zł, ale mogą być zegarki też tańsze 300-400 zł jeśli są warte uwagi. 

Tylko w grę wchodzi pasek, a kolor paska czarny. Koperta czarna, srebrna lub szczotkowane aluminium (być może też złota ujdzie), a tarcza czarna.

Nie podobają mi się typowo garniturowe zegarki typu: https://zegarownia.pl/zegarek-meski-adriatica-quartz-a1243-5213qs https://zegarownia.pl/zegarek-meski-citizen-leather-bd0041-03f

Zegarka szukam coś w stylu Armani AR2461, fossil grant (FS152M02M-Q11), AZTORIN SPORT (A047.G197), AZTORIN CASUAL(A039.G147)

Proszę o propozycję zegarków w tej kwocie i firmy zegarków, którymi w tej cenie warto się zainteresować. 

Nie znam się kompletnie na zegarkach, więc zdaje się w 100% na Was. Zależy mi na czasie, bo chciałbym zamówić do świąt zegarek. Dziękuję za propozycje i pomoc z góry. ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Wejdź na stronę www.zegarownia.pl i poprzez filtrowanie wyników poszukaj czegoś dla siebie. IMO warto zainteresować się np. modelami Citizena...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie to robię, ale dziękuję. Już polecono mi tę stronę, ale kompletnie nie znam się na markach, a tym bardziej na mechanizmach i którą firmę kupić w danych kwotach, także proszę o pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marki ktore wymieniłeś radzę omijać szerokim łukiem.

W sklepie który Ci poradziłem w innym temacie poszukaj coz z Seiko lub Orient, budzet powinien się zamknąć w kwocie o jakiej piszesz.

Dodatkowo obie te marki oferują najlepszy stosunek jakość-cena.


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mógłbym wiedzieć dlaczego te marki omijać, słaba jakość ogólna tych zegarków? W tej kwocie nie warto jest brać? Nie ukrywam, że na zegarowi widzę również tommy hilfigera zegarki, ale też nie warto?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Generalnie tu na forum nikt nie będzie Ci polecał marek modowych. Raczej skup się na szukaniu zegarka od firmy, która ...zajmuje się właśnie produkcją zegarków, a nie ubrań, perfum, itp. Szukaj Seiko, Orienta, Citizena. Ewentualnie także bardziej klasyczne modele Casio czy może Lorus.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To marki modowe, placisz za logo....

W większości słaba jakość, a główną zaletą jest "atrakcyjna" powłoka zewnętrzna.

 

 

By za duzo nie pisać, po prostu obciach to nosić.

Gość w USA opłaca się za używanie nazw firmom odzieżowym i klepie w Chinach buble zgarniajac krocie na niedoinformowanych nabywcach....


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Seiko, Orient, Citizen nie ma żadnego modelu, który by mi się podobał, bynajmniej na zegarowni. Lorus już bardziej, tylko też prawie każdy skórzany pasek ma przeszycia czerwone lub niebieskie, a ja zwracam uwagę na szczegóły i średnio mi się też to podoba. 

I wszystko jasne, więc zegarki armani, tommy, boss, calvin klein odpadają na pewno. A na które firmy, jeszcze warto zwrócić uwagę, bo we wcześniejszych przez was wymienionych niestety ale mi się nie podobają modele?

 

Dziękuję Wam bardzo za szybkie odpowiedzi, pomoc i to, że wszystko tłumaczycie jak dziecku, ale niestety jak już pisałem wcześniej w temacie zegarków jestem "zielony" a nie chcę wydać pieniędzy na marne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie żadna z propozycji niestety mi się nie podoba. Dlatego jeszcze raz proszę o propozycję firm, którymi warto się zainteresować w tej cenie, prócz tych wymienionych wcześniej. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie żadna z propozycji niestety mi się nie podoba. Dlatego jeszcze raz proszę o propozycję firm, którymi warto się zainteresować w tej cenie, prócz tych wymienionych wcześniej. 

 

Trochę wiem jak to jest... Pamiętaj że jest taka prawidłowość w dobrych markach jak Seik, Citizen czy Bulova, że zegarek ci się może średnio podobać... Ale jak go kupisz to z każdym dniem gdy będziesz go nosić to ci się będzie on bardziej podobać. W zegarkach modowych to niestety tak nie działa. :]

 

Pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Panowie żadna z propozycji niestety mi się nie podoba. Dlatego jeszcze raz proszę o propozycję firm, którymi warto się zainteresować w tej cenie, prócz tych wymienionych wcześniej.

 

To może jeszcze Festina :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też myślałem o tej firmie, zaraz sprawdzę ich zegarki. ;) A co z firmą Fossil jest nie tak?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Fossil to też marka modowa, a to nie jest kierunek, który będziemy tu polecać ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Byłem przekonany, że to głównie producent zegarków. Znajdzie się jeszcze jakiś producent prócz: Casio, Citizen, Orient, Seiko, Bulova, Festina, Lorus? Chciałbym poznać wszystkie warte uwagi marki i wtedy wybrać z nich, który zegarek i model mi się najbardziej podobają.

 

Dzięki wielkie, jeszcze raz. ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Ja osobiście do tej listy dorzuciłbym jeszcze Timexa, który IMO będzie zdecydowanie lepszym wyborem, niż marki modowe :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może taki Citizen z wypukłym szkiełkiem (BM7190-05A):

5935288cN9df4ac93.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję bardzo za tak wielki odzew i pomoc. ;) Teraz jak już znam wszystkie warte uwagi firmy, mogę wybrać model, który mi się podoba i na pewno jeszcze zapytam Was o niego przed zakupem.

 

A czy wszystkie zegarki mark modowych to wielki shit? Czy któraś marka stoi wyżej nad pozostałymi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Porzuć w ogóle ten kierunek. IMO tak będzie najlepiej. Propozycji zdecydowanie zacniejszych marek padło całkiem sporo, więc jest tylko kwestią czasu znalezienie przez Ciebie czegoś odpowiedniego :-) Oczywiście i wśród marek kojarzących się z modą - np. Hermes czy Bvlgari znajdziesz zacne propozycje, ale to nie ten poziom cenowy ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak, z zegarkami modowymi jest taki problem, że najczęściej nie są warte swojej ceny. Może nie są shitem, ale mają zdecydowanie przegięty stosunek jakości do ceny. Płaci się za markę i logo, a nie za jakość. Tak na szybko porównanie.

 

 Lacoste cena 733 PLN

https://zegarownia.pl/zegarek-meski-lacoste-moon-2010900

 

Citizen cena 671 PLN

https://zegarownia.pl/zegarek-meski-citizen-eco-drive-bm7300-50e

 

W dodatku szkło szafirowe, lepsza wodoszczelność i napęd eco-drive ładowany światłem, a nie zwykła bateryjka.

Taki Lacoste będzie ok, ale za góra 300 zł.Choć za tyle to i tak bym wybrał np. Lorusa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy wszystkie zegarki mark modowych to wielki shit? Czy któraś marka stoi wyżej nad pozostałymi?

Tu modowe(biżuteryjne) wysokiej jakości: Chopard, Cartier, Van Cleef & Arples, Bvlgari, Piaget, Chanel.

 

 

Większość "popularnych modowych" zegarków jest jak jedzenie w fast food, "ładnie wygląda" , ale jakość znamy.....


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

 

 

 

Większość "popularnych modowych" zegarków jest jak jedzenie w fast food, "ładnie wygląda" , ale jakość znamy.....

Coś z jakością jest nie "teges"? Wczoraj zmuszony okolicznościami przyrody zatrzymałem się na posiłek regeneracyjny w KFC  :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.