Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Emil/efa116

zegarek składak

Rekomendowane odpowiedzi

Dobry wieczór wszystkim. W moim życiu przyszedł czas na zakup zegarka typowo garniturowego. Z racji że uznane marki są dosyć drogie a zegarki vintage mnie nie przekonują naszła mnie myśl o złożeniu zegarka. I tu kilka pytań do użytkowników forum znających się na temacie. Chciał bym wrzucić mechanizm automatyczny lub mechaniczny do koperty na przykład MTP 1095. I Tu jest pytanie do was. Jaki mechanizm można by było włożyć i czy taki zabieg by był kosztowny? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobry wieczór wszystkim. W moim życiu przyszedł czas na zakup zegarka typowo garniturowego. Z racji że uznane marki są dosyć drogie a zegarki vintage mnie nie przekonują naszła mnie myśl o złożeniu zegarka. I tu kilka pytań do użytkowników forum znających się na temacie. Chciał bym wrzucić mechanizm automatyczny lub mechaniczny do koperty na przykład MTP 1095. I Tu jest pytanie do was. Jaki mechanizm można by było włożyć i czy taki zabieg by był kosztowny? 

Oba typy werków są mechaniczne (manualny, automatyczny).

 

I jaki jest sens wstawiać taki mechanizm jak na tarczy Casio MTP widnieje napis "QUARTZ"?

Pomijam już inne kwestie czyniące ten pomysł osobliwym....


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zerknij do działu z zegarkami chińskimi. Naprawdę w rozsądnych pieniądzach do 350 zł można kupić zegarek z automatycznym mechanizmem np, Miyoty, Seiko w stylu garniturowym, z szafirowym szkiełkiem. Szukaj zegarków firm tj.: Parnis, Corgeut, Starking, Carnival.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To dziwne ale lubię posiadać osobliwe rzeczy. Napis z tarczy można usunąć a inna sprawa że podany model to przykład. Fajnie patrzeć na zaskoczone twarze gdy widzą coś co w teorii nie istnieje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szanuję takie pomysły :). Tylko najpierw znajdź zegarmistrza, który podejmie się takiego zadania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szanuję takie pomysły :). Tylko najpierw znajdź zegarmistrza, który podejmie się takiego zadania.

Cena będzie na 100% wyższa niż kupno zegarka 'gotowego".

 

 

Proponuję kupić coś 'chińskiego" i spersonalizować np tarczę zegarka....


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam podobny pomysł, rozmawiałem z zegarmistrzem i jest to możliwe bo można kupić kopertę, szkiełko, tarczę, bransolete i mechanizm w hurtowniach zegarmistrzowskich po konsultacjach z zegarmistrzem. W Poznaniu jest firma która dorabia i odnawia cyferblaty,

https://renowacjatarcz.pl/ ,

życzę miłej zabawy w manufakturę zegarmistrzowską, bo na tarczy można napisać swoje imię i nazwisko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomysł super.


Kocham Zegarki i nie dlatego, że pokazują która jest godzina.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na ebay jest sprzedawca u którego możesz złożyć zegarek od podstaw nawet z własnym logo / napisem na tarczy

niestety koszt będzie bliższy nowej certinie ds1


OMEGA SEAMASTER 300M

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.