Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

foti

Zegar atomowy

Rekomendowane odpowiedzi

Chciałem sobie pośledzić dokładność chodu i w tym celu wczoraj ustawiłem zegarek ze stroną

 

http://www.zegaratomowy.pl/

 

a dziś chciałem sprawdzić i otworzyłem stronę

 

http://www.zegaratomowy.com.pl/

 

15 sekund różnicy

 

Pytanie teraz czy jest zegar który naprawdę podaje czas wg wzorca w sieci czy tylko tak się nazwali dla bajeru?

 

Z jakiego zegara korzystacie celem weryfikacji swoich automatów?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Juz kiedyś pisałem na ten temat, ustawianie zegarka przy pomocy internetowych zegarów atomowych mija się z celem, czas przesyłu sygnuału operatora zakłamuje odczyt.

Inny był czas na tej samej stronie w telefonie, inny w tablecie, a jeszcze inny w komputerze stacjonarnym z atomowym wskazaniem....

 

Ja synchronizuję z Casio wyposażonym w odbiornik, dla moich potrzeb wystarcza.


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja reguluję swoje zegarki wg g-shock'a z multibandem. Właściwe niemal codziennie się synchronizuje, więc czas mam w miarę dokładny :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam, to co Koledzy napisali, u mnie za wzorzec służy Protrek, taka dokładność wystarcza dla reszty zegarków.

 

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeczytaj powyzej co napisałem, w zaleznosci od operatora internetowego czas wyświetlany będzie odmienny od realnego.

Tu nie chodzi o to kto podaje poprawny czas, tylko czy on jest realny, czy był 5 sekund temu...:)

Jeśli ktoś korzysta z komputera, można synchronizować czas systemowy z serwerem czasu np. https://www.gum.gov.pl/pl/uslugi/zegar/524,Zegar.html

Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Korzystałem na wielu systemach i działało... ale nie będę się kłócił.

Protokół NTP pozwala na zsynchronizowanie czasu z niepewnością od dziesiątych części sekundy do pojedynczych milisekund, a w niektórych przypadkach nawet do kilkunastu mikrosekund (zależy to m.in. od jakości łączy telekomunikacyjnych pomiędzy klientem a serwerem, obciążenia łączy oraz od platformy sprzętowo-programowej systemu użytkownika).

 

 

 

 

Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Time.is jest wystarczająco dokładny. Podaje zresztą czas synchronizacji (nie do uchwycenia przez zegarki mechaniczne) i odchyłkę zegara systemowego komputera. Dla słuchowców jest opcja z sygnałem dźwiękowym zmieniającym się przed pełną minutą.

post-6402-0-07285100-1544986662_thumb.png


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja używam GW-5610 (nowy to koszt 300zł) z odbiornikiem. Idealnie się sprawdza.


Co-Axial

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powitoł

A jak się ma sprawa z dokładnością czasu z telefonów komórkowych (założenie: cały czas w zasięgu sieci)?

Cała kupa appek na telefon na których można monitorować odchyłki zegarka, ale jaka jest ich przydatność jeśli dane godzinowe brane z kosmosu?

 

U mnie jak sprawdzam to wzorem jest kwarcowy timex (mniej niż sekunda na minus na tydzień) ustawiany do radiowego "ostatniego piątego sygnału" PR1 ;)

Jeśli są jakieś odchyłki na linii to na tyle małe, że mogę je pominąć.


porcelanowy: Nóż to Narzędzie => ntn.knives.pl

Z pamiętnika strapmakera amatora :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Większość operatorów (i telefonów) zapewnia synchronizację czasu w momencie zalogowania się do sieci. Odchyłka jest podobna do zegara niesynchronizowanego stacjonarnego komputera. Kilka sekund na tydzień.

 

post-6402-0-96635000-1545093068_thumb.png


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co tym samym oznacza, że dla potrzeb weryfikacji odchylenia od wzorca w naszych zegarkach powinno to wystarczyć.

Ja swego czasu korzystałem z https://m-watches.uhrzeit.org/atomic-clock.php - nie pytajcie dlaczego akurat z tego bo już nie pamietam :). Rok czy dwa temu przeniosłem sie na aplikację WatchCheck, ktora sprawdza się znakomicie (synchronizuje się z NTP i GPS).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Juz kiedyś pisałem na ten temat, ustawianie zegarka przy pomocy internetowych zegarów atomowych mija się z celem, czas przesyłu sygnuału operatora zakłamuje odczyt.

Inny był czas na tej samej stronie w telefonie, inny w tablecie, a jeszcze inny w komputerze stacjonarnym z atomowym wskazaniem....

 

Ja synchronizuję z Casio wyposażonym w odbiornik, dla moich potrzeb wystarcza.

Dalej będę się "upierał przy swoim" ;)

Udało mi się odnależć zdjęcie z przed 2,5 roku

Po lewej tablet z mobilnym internetem, po prawej laptop, sieć domowa

(https://watches.uhrzeit.org/atomic-clock.php )

 

post-107633-0-25949200-1545122871.jpg


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to już spora różnica. Pozostaje pytanie czy zawsze tablet będzie się "późnił" czy to będzie losowe?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nawet w instrukcji synchronizacji casio jest info, że w zależności od warunków itd czas może się rozjechać z atomowym o kilka sekund.

 

Myślę, że tego typu stronki i inne "atomowe" źródła są wystarczające, by sprawdzić czy  zegarkiem wszystko ok... czy czasem nie zaczął się rozjeżdźać o kilkadzieścia sekund.

 

Nie ma co synchronizować co do sekundy mechanika bo i po co.

 

Mam 6 zegarków. Nie znam dokładności ani jednego z nich. Na oko nic nie goni i nie opóźnia po minutę dziennie i to wystarczy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nawet w instrukcji synchronizacji casio jest info, że w zależności od warunków itd czas może się rozjechać z atomowym o kilka sekund.

 

Myślę, że tego typu stronki i inne "atomowe" źródła są wystarczające, by sprawdzić czy  zegarkiem wszystko ok... czy czasem nie zaczął się rozjeżdźać o kilkadzieścia sekund.

 

Nie ma co synchronizować co do sekundy mechanika bo i po co.

 

Mam 6 zegarków. Nie znam dokładności ani jednego z nich. Na oko nic nie goni i nie opóźnia po minutę dziennie i to wystarczy

 

Chyba każdy na początku swojej zegarkowej drogi musi przez to przejść... Później albo odpuszcza, albo kupuje kwarca ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak pisałem powyżej, badanie robiłem kilka razy, w różnych miejscach i kilku sprzętach, czas zawsze był różny....

Wyniki były "losowe".


Nawet w instrukcji synchronizacji casio jest info, że w zależności od warunków itd czas może się rozjechać z atomowym o kilka sekund.

 

Myślę, że tego typu stronki i inne "atomowe" źródła są wystarczające, by sprawdzić czy  zegarkiem wszystko ok... czy czasem nie zaczął się rozjeżdźać o kilkadzieścia sekund.

 

Nie ma co synchronizować co do sekundy mechanika bo i po co.

 

Mam 6 zegarków. Nie znam dokładności ani jednego z nich. Na oko nic nie goni i nie opóźnia po minutę dziennie i to wystarczy

Dokładnie, to samo pisałem, ale te synchronizacje to domena nowych pasjonatów, i części właścicieli jednej marki zegarkowej, której nazwę dyplomatycznie przemilczę :P


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Należy na kompie zainstalować jakiś programik do stałej synchronizacji po NTP (systemowe rozwiązanie zbyt rzadko odpytuje serwer) i wtedy mamy czas pokazywany na kompie z dokładnością do milisekund. NTP jest tak pomyślany, że na dokładność synchronizacji nie wpływa opóźnienie (czas transmisji pakietów)  połączenia z serwera czasu do kompa. Do zastosowań domowych dokładność jest perfekcyjna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lemax, bardzo fajnie wyjaśniłeś :) Tego trzeba się trzymać, czyli  NTP (Najlepszy Time Panowie) :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja ustawiam swoje automaty według Casio Risemana który łapie czas radiowó prawie codziennie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.