Skocz do zawartości

Ogłoszenie

Magazyn Zegarki Club

MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ
MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ

Najnowsze tematy

Zdjęcie

Nierównomierne spóźnianie się zegarka kwarcowego

zegarek kwarcowy Atlantic dokładność

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4 odpowiedzi w tym temacie

#1 angar

angar
  • Nowy Użytkownik
  • 3 postów

Napisano 17 grudzień 2018 - 07:54

Ponieważ jestem zielony w tym temacie, zawsze wydawało mi się, że zegarki kwarcowe spóźniają się dość równomiernie (powiedzmy około 1-2 sekundy dziennie codziennie). Mocno się zatem zdziwiłem, gdy mój nowy Atlantic Seahunter 330 zaczął przejawiać inne zachowanie. Przez kilka dni (np. 3-10) chodzi dokładnie, bez żadnych łatwo mierzalnych oznak spóźniania się. Potem nagle (w ciągu 12 godzin) spóźnia się mniej (np. 20 sekund) lub nawet bardziej (np. 40-50 sekund). Czy jest to normalne zachowanie? Zegarek jest używany cały czas w dość stałych warunkach, bez nagłych szoków termicznych, pól magnetycznych itp. Z góry dziękuję za profesjonalną opinię.

• 0

#2 Antiquarius

Antiquarius
  • Użytkownik
  • 3154 postów

Napisano 17 grudzień 2018 - 09:13

Nie. To nie jest normalne.
  • 1

#3 angar

angar
  • Nowy Użytkownik
  • 3 postów

Napisano 27 styczeń 2019 - 08:17

Zegarek oddałem do reklamacji, otrzymałem potem informację, że został wymieniony mechanizm. Niestety, sytuacja chyba się powtarza. Przez prawie 2 tygodnie zegarek chodził "w rozsądny sposób" (w sumie przyśpieszył w tym okresie ok. 2-3 sekund). Potem nagle w ciągu kilkunastu godzin nastąpiło spóźnienie aż o 50 sekund. Czyżby cała seria mechanizmów miała tego typu wadę? Czy może na to dziwne zachowanie wpływ może mieć coś zupełnie innego?

• 0

#4 tarant

tarant

Młodszy kustosz od zegarów nr [LX]CDII

• Moderator
  • 16011 postów

Napisano 27 styczeń 2019 - 13:00

Pytanie jest takie, czy "otrzymałeś informację, że wymieniono mechanizm", czy też rzeczywiście go wymieniono. Mnie też tak kiedyś poinformowano (zegarek, którego markę pominę, został zalany, bo fabrycznie nie zakręcono dekla). Wrócił z tym samym werkiem i brudną tarczą.

• 0

#5 angar

angar
  • Nowy Użytkownik
  • 3 postów

Napisano 27 styczeń 2019 - 13:17

Są dwa punkty "za" i jeden "przeciw" jeśli chodzi o rzeczywistą zmianę mechanizmu:

1. Ktoś wbił pieczątkę w gwarancję i podpisał się pod adnotacją o zmianie mechanizmu.

2. Coś rzeczywiście było robione - wskazówki sekundowe są dokładniej wycentrowane na odpowiednich podziałkach tarczy. Wcześniej wskazówki wskazywały "wpół do" niektórych sekund.

Ale z drugiej strony szanse, że znowu przyczyną złego działania jest drugi, także wadliwy w ten sam sposób mechanizm chyba są naprawdę małe...

A czy zegarmistrz byłby w stanie stwierdzić, czy mechanizm został wymieniony na podstawie obejrzenia wnętrza zegarka?

Użytkownik angar edytował ten post 28 styczeń 2019 - 07:31

• 0

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: zegarek kwarcowy, Atlantic, dokładność

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych